Знаки війни у виставкових залах Львова

У нашому місті відкрили одразу три екпозиції, на створення яких авторів спонукала війна

У понеділок, 22 серпня у Львівському історичному музеї відкрили виставку, присвячену 31-ій річниці незалежності «Музейний фронт». Організатори виставки пропонують алегоричний образ українського музею у часі війни через призму Львівського історичного музею. Образ музею у часі війни: опустілі зали, вітрини, пакувальні матеріали, скрині, евакуаційні списки, але, водночас, музей працює для відвідувача. Образ музейника: захисник України, волонтер і, водночас, дослідник і ЗБИРАЧ матеріальних пам’яток живої історії. Шестеро працівників Львівського історичного музею боряться у лавах ЗСУ, низка музейників волонтерять у різних напрямках - збір коштів, робота з дітьми ВПО, допомога з логістикою  військових та гуманітарних вантажів, плетіння сіток. Образ нації через музейні раритети – символи України в їх історичній перспективі.
Образ союзників України через їхню державну символіку. Алегорія «лінії розмежування»: врятовані пам’ятки з розбомбленої школи села Вірнопілля, Ізюмського району, Харківської області. Образ «вимушено переміщеного» українця. Зброя, як уособлення тривог, руйнацій і втрат, що стали частиною нашого повсякдення.
Образ «другої армії світу»: рашистська амуніція, покинута на полі бою, зібрана в експедиціях на звільнених територіях Київської області - в смт Гостомель, селах Новий Биків, Русанів, Димидів, Андріївка колегами-музейниками з Національного музею Історії України у Другій світовій війні і передана Львівському історичному музею. 
Події, факти, емоції війни зафіксовані на світлинах фотохудожників Бориса Бухмана з Одеси, Неллі Спіріної з Києва, львівян Романа Гериновича, Адріани Довгої, Яни Сідаш та Віталія Дубаса з Німеччини.

У Львівському палаці мистецтв у День прапора презентували благодійну фотовиставку «Життя, яке воно було до війни, і яким воно більше не буде» митця і волонтера із Сумщини Вадима Ярошенка. Вона триватиме до 1 вересня. До експозиції ввійшло 100 авторських фотографій, які віддзеркалюють життя українців до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Через об’єктив фотокамери художник демонструє емоції, переживання, побут простих людей із різних куточків України. Світлини можна буде придбати, частину коштів скерують на потреби ЗСУ.
А у Львівському музеї історії релігії того ж дня відкрили благодійну виставку Зоі Север та Андрія Білобородченка «Земля майбутньої весни» присвячену Україні. Її співавторка – відома ізраїльська художниця, дипломована архітекторка. Її роботи знаходяться у музеях і приватних колекціях Ізраїлю, Канади, Австрії, Іспанії, Великобританії, Швейцарії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Казахстану, інших країнах світу. Андрій Білобородченко – офіцер прикордонної служби України. Обоє народилися у Львові, навчалися в одній школі, … і потім не бачилися тридцять років. 
І знову зустріч. Як пригадує Зоі Север: «Розпочалося все із дзвінка друга дитинства. Він зателефонував 2 березня і попросив допомогу. Потрібно було 70 бронежилетів, які на той момент були в українській армії у великому дефіциті.» Усе закрутилося, завертілося. Сьогодні Зоі Север ще й волонтерить. Разом з  однодумцями заснувала фонд «Об’єднані люди планети». Вона «добуває» захисне спорядження: шоломи, бронежилети, а також прилади нічного бачення, тепловізори, інше.
Виставка «Земля майбутньої весни» народилася у розпалі війни, «але її думки, надії та відтінки присвячені не темряві й болю, а прийдешньому дню, що змінить собою вибухи й пожежі. Це виставка про надію і спокій, сонце і воду, про те, яким буде світ на ранок після війни», – говорить художниця. 

В експозиції музею Зоі Север представить вісім полотен, мальованих акрилом і олією. На них зображено культурні й релігійні пам’ятки Маріуполя, Харкова, Дніпра, інших міст, які були частково або ж повністю зруйновані російськими окупантами протягом першого місяця війни. Переплітаючи фантастичні деталі й реалістичну дійсність художниця намагається передати своє бачення цих будівель після завершення війни. Це оптимізм, віра, надія. Роботи сповнені позитивних емоцій, вони піднімають настрій, захоплюють, зачаровують.
Андрій Білобородченко почав малювати 2015 року, під час арт-терапії, яку проходив після повернення з так званого «Довжанського котла». Він відновився не тільки душевно, але й віднайшов у собі прихований талант живописця. У вільний від роботи час малює олією, пастеллю. На виставці представлять 12 полотен. 
Усі кошти з продажу картин будуть передані на потреби ЗСУ. Після завершення виставки «Земля майбутньої весни» у Львівському музеї історії релігії, організатори мають на меті долучати до роботи й інших художників і мандрувати з цією виставкою не лише в Україні, а й у світі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4809 / 1.57MB / SQL:{query_count}