Створена за підтримки Держкіно дебютна кінострічка режисерки Христини Тинькевич «Як там Катя?» отримала дві нагороди 75-го Міжнародного кінофестивалю у Локарно – спеціальний приз журі Cinе+ і відзнаку для найкращої акторки, виконавиці головної ролі Анастасії Карпенко.
Спеціальний приз журі Cine+ передбачає промо-кампанію фільму-переможця на суму 25 000 швейцарських франків на французькому телеканалі Cinе+ під час прокату у кінотеатрах Франції.

«Як там Катя?» – режисерський дебют Христини Тинькевич у повнометражному кіно. Соціальна драма про лікарку швидкої допомоги, яка шукає справедливості в недосконалому світі, щоб перемогти систему, змагалася за нагороду конкурсу Concorso Cineasti del presente ще з 14 кінострічками.
«Коли ми їхали на фестиваль представляти фільм, я не сподівалася на нагороди. Адже показати фільм на такому фестивалі, як в Локарно, – це вже нагорода. Але приз – це визнання того, що наша робота над створення цієї кіноісторії була не марною, – пояснює режисерка Христина Тинькевич. – І я невимовно рада за Настю, яка отримала головну акторську нагороду. Коли я писала сценарій, то вже знала, що саме Настя буде грати головну роль. Вважаю, що вона супер акторка, для якої фільм «Як там Катя?» став саме тим майданчиком, де вона змогла продемонструвати всі свої професійні скіли і талант. Вона проробила дуже складну роботу з акторської точки зору. Якби не було Насті, фільму не існувало б, бо саме на її майстерності і тримається вся кінострічка».

Виробництвом фільму займалась компанія Evos Film. Продюсерами виступили Ольга Матат та Влад Дудко, а головну роль лікарки Анни виконала Анастасія Карпенко. Оператор-постановник – Влад Воронін, художник-постановник – Влад Дудко, звукорежисер – Сергій Степанський. Над сценарієм разом з режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар та Наталія Блок. Міжнародна промоція фільму відбувається за підтримки Українського Інституту в межах програми proMOTION.
У Локарно також відзначили нагородами польсько-німецький документальний фільм про Україну »Синдром Гамлета». Кінострічка здобула гран-прі «Тижня критики» та премію незалежних швейцарських критиків Boccalino d'Oro за найкращий документальний фільм кінофестивалю.
The Hamlet Syndrome режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського – це потужний портрет покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013 року, натхнених силою політичних змін та зранених війною.
На прем'єрному показі були присутні українські герої фільму – акторка Оксана Черкашина («Погані дороги», «Клондайк») та Ярослав Гавянець, який зараз служить у Збройних силах України. Просто на червоній доріжці під час прем'єри фільму знімальна група провела акцію на підтримку України.
За кілька місяців до повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році п’ятеро молодих людей беруть участь у створені унікальної театральної постановки, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським «Гамлетом». Для кожного з них сцена стає платформою для вираження своїх переживань та травм через можливість поставити самим собі запитання «бути чи не бути» на тлі дилеми, яка є в житті кожного з героїв. Головні герої боряться з розчаруванням, безсиллям і гнівом, намагаючись навести лад у своєму житті, часом занурюючись у болісне минуле: Славік, який пройшов пекло війни та полону, бувши солдатом-кіборгом, Катя, яка прагне вибачення матері за те, що пішла воювати, Родіон, який втік з Донбасу, проте й далі стикається з гомофобією, яка зростає, Романа, який досі бореться з травматичними спогадами свого військового досвіду у якості фельдшера на полі бою, та Оксани, яка просто хоче забути все та виїхати з країни. Напружені репетиції вистави поєднуються зі сценами з життя героїв, створюючи потужний портрет покоління, яке намагається подолати травму війни, що після вторгнення росії не лишається у минулому, а стає їх сьогоденням і майбутнім.