«Ніч у музеї» і «Ніч у музеї 2». Night at the Museum, Night at the Museum: Battle of the Smithsonian.
Жанр: фентезі, пригоди, комедія. 2006 і 2009 рік.
Країни-виробники: США, Великобританія, Канада. Кінокомпанії-виробники: 1492 Pictures, Ingenious Film Partners, 20th Century Fox, 21 Laps Entertainment, Dune Entertainment, Moving Picture Company.
Режисер: Шон Леві. Продюсери: Шон Леві, Кріс Коламбус, Майкл Барнатан. Сценарій: Мілан Тенк, Томас Ленон, Роберт Бен Гарант.
У ролях: Бен Стіллер, Джейк Черрі, Карла Гуджино, Робін Вільямс, Стів Куган, Оуен Вілсон, Дік Ван Дайк, Міккі Руні, Білл Коббс, Рікі Джервейс.

«Ніч у музеї» – екранізація однойменного роману Мілана Тренка про пригоди Ларрі Дейлі. Цей фільм, знятий режисером Шоном Леві, вийшов на екрани в 2006 році і припав до душі глядачам цілого світу, про що красномовно свідчать зібрані ним у прокаті 600 мільйонів доларів. Добра сімейна комедія завдяки вдало використаним спецефектам і цікавим та майстерно виконаним персонажам дуже швидко знайшла цільову аудиторію – її однаково захоплено дивилися як діти, так і дорослі.

Головний герой фільму Ларрі Дейлі – типовий невдаха. Аби зберегти залишки батьківського авторитету в очах маленького сина, він влаштовується на не надто престижну роботу нічного сторожа до музею природознавства. Та, виявляється, у цієї посади є додаткове навантаження, не передбачене контрактом: щоночі всі експонати – опудала звірів, скелети доісторичних тварин, фігурки людей, навіть восковий Теодор Рузвельт – оживають і починають поводитися як мінімум виклично, а часом відверто агресивно. Виною всьому – автентична скрижаль із Давнього Єгипту, що має очевидні магічні властивості. Відтепер для Ларрі питання честі дотриматися найважливішого принципу роботи наглядача музею: нікого не впускати і, головне, нікого не випускати!

Глядачам фільм сподобався, тож не дивно, що вже у 2009-ому в прокат вийшло продовження кіноісторії – «Ніч у музеї 2». У ній головний герой Ларрі Дейлі дізнається, що його улюблених експонатів-друзів відправили в архіви Смітсонівського інституту. Там новачки розбудили відомих історичних лиходіїв, які вирішили захопити музей, а потім і весь світ...
У другій серії сторож Ларрі повинен пережити щось ще більш неймовірне і набагато масштабніше, аніж ніч серед експонатів нью-йоркського музею природознавства, що раптом ожили. Де знайти ще більший музей, який би поєднав ще більш вражаючий набір експонатів – від доісторичних істот до творів середньовічного мистецтва та ракет космічного століття – і де були б приховані неперевершені можливості для розвитку смішного та захопливого сюжету? Відповідь одна – величний Смітсонівський інститут.
Друга частина зібрала у світовому прокаті ще понад 400 мільйонів доларів.
Варто зауважити, що цього місяця виконавець головної ролі Бен Стіллер як Посол доброї волі УВКБ ООН з гуманітарною місією відвідав Україну і закликав до солідарності з людьми, постраждалими від війни. 19 червня він побував у Львові, а наступного дня поїхав у зруйновані Ірпінь та Макарів.
Актор приїхав до нашої країни, щоб побачити на власні очі масштаби руйнувань, і поговорити з людьми, які безпосередньо пережили війну, були змушені покинути свої домівки, і нині намагаються відновити своє нормальне життя.
«Люди поділилися історіями про те, як війна змінила їхнє життя, як вони втратили все і глибоко переживають за своє майбутнє, – сказав Бен Стіллер. – За ці роки мені довелося зустрітися з біженцями та шукачами притулку з усього світу – із Сирії, Центральної Америки, Афганістану, Іраку, а тепер і України. Незалежно від того, в якому куточку світу ви знаходитесь, війна та насильство спустошують людей і залишають тривалі травматичні наслідки. Де б і коли б це не сталося, ніхто не хоче залишати свого дому. Шукати безпеку – це право, і необхідно щоби кожна людина мала його. Захищати людей, змушених рятуватись втечею, – це колективна відповідальність світу. Ми мусимо пам‘ятати, що це може статись із ким завгодно і де завгодно».
3 липня, у неділю о 17.10 «Ніч у музеї» і о 19.10 «Ніч у музеї 2» на телеканалі 2+2