Львівщина кличе в мандри. «Давній Пліснеськ» запрошує гостей відвідати історико-культурний заповідник і дізнатись, як виглядало унікальне автентичне слов’янське житло Х століття, відчути дух предків, ознайомитися з їхнім побутом, дізнатися про давню локальну історію краю.
Чому «Давній Пліснеськ» вартий вашої уваги? Бо його історія сягає ще прадавніх часів: на цих теренах існували поселення трипільської та висоцької культур, пізніше, у V – VІ століттях – склавинів. Із середини VІІ століття давні слов’яни заснували тут язичницьке святилище. Археологічні знахідки свідчать про те, що місцеві племена практикували ритуали з людськими жертвоприношеннями. А в Х столітті Пліснеськ простягався на кількасот гектарів і був у 45 разів більшим за тогочасний Київ!
Докладніше про ці та інші цікавинки вам обов’язково розкажуть професійні екскурсоводи. А ще запропонують побувати всередині автентичної слов’янської будівлі Х століття, яку тут торік відтворили археологи.
Розташований заповідник на відстані 90 кілометрів від Львова. Дорогою до нього можна завітати й до інших туристичних перлин області. Для прикладу, до Олеського і Підгорецького замків, які є локаціями популярного туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини», чи в Підгорецький монастир отців-василіян, у якому є чудотворна ікона Божої Матері Одигітрії (перші згадки про неї датовані 1692 р.). Монастир включений до програми екскурсії «Давнім Пліснеськом». Або в храм Святого Йосифа (1763 р.), прототипом якого є базиліка Суперги – барокова усипальниця, зведена в Турині. Цей храм нещодавно реставрували завдяки проєкту «Велика реставрація».
Про день та час екскурсії потрібно домовитися заздалегідь. Вичерпну інформацію можна отримати за телефоном 096 59 58 743 (Оксана).