Стефанія Олійник,
керівниця літературно-драматургічної частини у Львівської національної Опери:– Серед колективу Львівської національної Опери багато працівників та артистів не лише зі Львова, а й переважно різних міст України та Львівщини. Тому кожен є корисним у своїй громаді.
Є ті, хто тепер в обороні нашої держави – служить у 24-тій окремій механізованій бригаді імені короля Данила та у територіальній обороні, хто плете військові сітки, займається розселенням переселенців, виробленням «смузі» та придбанням техніки для військових. Вчора придбали і передали військовим дрон.
Окрім того організована робота щодо збереження майна театру – інструменти, техніка, архів спаковані у підвали тощо. У театрі цілодобове чергування самими ж працівниками.
Дирекція і художнє керівництво на постійному зв‘язку із нашими закордонними партнерами – директорами театрів, агенцій, митцями тощо: інформуємо як допомогти армії, які є потреби.
Збираємо та оцифровуємо нотну бібліотеку української музики, в тому числі наших друзів – сучасних композиторів, яку плануємо цими днями розмістити у вільному доступі та зробити розсилку по світових колективах, оперних театрах, асоціації Opera Europa.
Олена Федорченко,
в.о. керівника літературно-драматургічної частини Національного театру ім. Марії Заньковецької:– Театр ім. Марії Заньковецької один з небагатьох Національних театрів України віддав свою сцену та фойє театру для потреб волонтерів. Наші актори плетуть сітки та проводять збір усіх необхідних речей для потреб військових та біженців. Ми дякуємо усім небайдужим, що приносять речі, медикаменти та продукти. Ми з величезною любов’ю передаємо слова подяки польським партнерам. Вони не залишили Україну наодинці і звичайні мешканці передають нам допомогу для усіх потребуючих. Заньківчани вірять і знають, що Україна переможе і у нас все буде гаразд. Слава Україні!
Наш волонтерський центр працює з 10.00 до 19.00.
Що треба? Медикаменти і медзасоби: жарознижуючі, знеболюючі, ліки від діареї, бинти, зокрема гемостатичні та еластичні, перевʼязувальні матеріали, спиртові серветки, марля, марлеві салфетки, пакети для крові, крапельниці, катетери 18g та 20g, шприци 5,10 мл, рукавиці одноразові, тактичні ножиці, пінцети, пластирі для ран, турнікети, назофарингіальна трубка, ларингеальна трубка, набір для конікотомії, декомпресійна голка, оклюзійна наліпка (торакальна грудна наліпка), термоковдра, ноші типу yuta, шийний комір ambu perfit ace, пояс sam pelvic sling ii, бандаж israeli emergency bandage 8"/12", додаткові медичні рюкзаки, додаткові ампульниці, набори для переливання крові, гемостатики, гек 6% 400 мл, гелофузин 400 мл, інсулінові сенсори, тест-смужки та голки, Інсулін, Глюкоза, Нурофен, Хлоргексидин, Лідокаїн/Кетанов, Дексаметазон Ібупрофен, Парацетамол, Новорапід, Протафан, Мелоксикам, Ципрофлоксацин, Новаліс, Кейвер.
Продукти: консерви, крупи, сухпайки, сублімати, кава (заварна і розчинна), чай, енергетики, цукор, батончики і їжа, яка не псується, багато питної води.
Інше: рower bank-и, бинти, скотч, ліхтарики, спальники, ковдри, папір А4, свічки, ліхтарики, пусті мішки (для піску), ноші.
Амуніція (в пріоритеті): термобілизна (великих розмірів), взуття 44 і більших розмірів, теплі шкарпетки, теплий одяг великих розмірів, фліски, наколінники, рукавиці, шоломи, бронежилети, носилки, турнікети, квадрокоптери, аптечки, рації, тактичні штани. А також біноклі, форма, рації GSM, підсумки, нічні візери, спальники, каремати.
Якщо є можливість – приносіть все в коробках.
Олександра Шутова, керівниця літературно-драматургічної частини Театру Леся Курбаса:– З 27 лютого ми починали приймати людей, яким немає де зупинитися у Львові, для тимчасового перебування. Окрім ночівлі у нас можна перепочити, випити каву або чай, перекусити та отримати професійну допомогу медсестри, психолога, юриста. Приймаємо до 30 дорослих та дітей, яких розміщуємо на сцені нашого старовинного театру, вкладаємо на помостах з карематами та матрацами.
У приміщені є одна душова, три туалети, електрика, тепло, інтернет та адміністратор, який зможе допомогти. Внизу маємо своє бомбосховище. Для ночівлі у нас обов’язково потрібно пред’явити паспорт.
До волонтерського штабу залучені усі працівники театру, а також інші волонтери і студенти. Людей вистачає, але завжди потрібні ті, хто готовий помагати рано вранці, коли найбільше роботи – треба сортувати допомогу. Особливий наплив людей у нас ввечері – саме тоді приїжджає більшість із них.
Ковдрами, матрацами, постільною білизною, одягом, їжею наразі забезпечені, маємо навіть дитяче харчування, натомість завжди готові приймати ліки (перелік стандартний, дивіться у коментарі Олени Федорченко), особливо для дітей. Якщо маємо надлишки чогось – контактуємо з іншими точками і ділимось.
Івона Лобан, PR-менеджерка Першого театру:– Наш театр став прихистком для більш ніж двох десятків людей, які вимушено покинули свої домівки через загрозу життю. Серед них як дорослі, так і маленькі діти. Ми можемо запропонувати нашим співвітчизникам ночівлю у теплій репетиційні залі, душову та туалетну кімнати, гарячі напої, перекус.
Завдяки допомозі небайдужих містян ми покращили комфортність прихистку і зібрали речі першої потреби: матраси, килимки для підлоги, на яких облаштували спальні місця, ковдри, пледи, спальні мішки, постільну білизну, гігієнічні засоби, чай, каву, продукти швидкого приготування, печиво, фрукти, снеки.
Ваша допомога для співвітчизників з міст України, які обстрілює російський агресор допомагає їм набагато краще розташуватися та перепочити у дорозі.
Станом на сьогодні нам потрібне дитяче харчування, підгузки, дитячий одяг, одноразовий посуд. Про додаткові потреби будемо повідомляти. Разом ми вистоїмо у ці складні часи. В єдності здобудемо перемогу!
Ксенія Федоришин, керівниця PR-відділу Театру «Воскресіння»:– В нашому театрі облаштовано місця для приймання біженців.Можемо прийняти до 20 чоловік, але люди повинні спочатку зареєструватись в місті, у координаційному центрі. А вже звідти людей розподіляють до нас. Маємо запаси води, чаю, кави. Харчів на разі не маємо, потребуємо ще 10 додаткових ліжок та матраців, але якщо до нас направлять людей , то це нам мають ще надати.
Наші волонтери пакують гуманітарну допомогу для армії. Створено графік чергування в театрі на випадок небезпечної ситуації. Актриси плетуть сітки для військових, актори записались в територіальну оборону.
Марія Антонюк, керівниця PR-відділу Львівського обласного театру ляльок:– Увесь колектив театру залучений до роботи – помагаємо усюди, де можемо. На малій сцені театру розміщаємо 15 людей. Облаштували бомбосховище в підвалі, там можна перечекати найнебезпечніший час. Наші працівники волонерять на вокзалі, допомагають з перевезенням людей. Також у театрі збираємо речі, амуніцію, медзасоби для наших військових. Потрібні маленькі індивідуальні аптечки (або просто бинт, вати, спирт, знеболюючі, парацетамол тощо), військові аптечки, бронежилети, каски, генератори, батарейки пальчикові різних форм, а також пласкі, малі, великі – будь-які, ліхтарики, свічки (великі, грубі), термоковдри, карімати, колуни для дрів, продовжувачі, консерви, крупи.
Олексій Паляничка, керівник літературно-драматургічної частини театру «І люди, і ляльки»:– Робимо, що можемо і чим маємо змогу допомогти зараз. Частина людей плетуть сітки в театрі – тканину зібрали своїми силами і з пошивного цеху. Наш директор, заслужений артист України Олексій Кравчук пішов в воєнкомат, взяв автомат і поїхав воювати. Актриса Анна Новікова на власній автівці допомагає із транспортуванням людей з вокзалу до кордону. Я пишу про те, що робиться в українських театрах і поширюю інформацію за кордон, зокрема в Німеччину, Італію, щоб людство розуміло, що в нас робиться. А от приймати людей у нас на жаль не маємо можливості, бо дуже маленьке приміщення.
Анна Гетманова, волонтерка Театру Лесі Українки:– На львівський вокзал невпинно прибувають люди, які очікують потягів, щоб мігрувати за кордон. Люди стоять на пероні втомлені та голодні. Їздимо на вокзал їх годувати. В один із днів, до прикладу, за 15 хв роздали 10 л гарячого чаю, 3 кг макаронів з овочами, 2 кг гречки з тунцем та велику тацю з канапками. Людям це справді потрібно. Вирішили робити таку акцію щоденно. Тож збираємо гроші, аби закупити продукти. Підтримати наш можна фінансово – надіслати гроші можна на картку PR-менеджерки театру 5168742232605257 (Солов‘юк В. В.), або продуктами з довгим терміном зберігання – приймаємо в театрі Лесі Українки.
Наразі маємо достатньо робочих рук, але волонтери потрібні завжди, бо ніхто не може передбачити, скільки ще часу триватиме така ситуація.
Сторінку підготувала Марічка Ільїна