«Нова музика» відкриє ще чотирьох композиторів

У Львові звучатимуть світові прем’єри української органної музики

Вечори 27 і 29 січня мають стати знаковими для чотирьох молодих українських композиторів. Адже саме в цей час у стінах Львівського органного залу вперше прозвучать їхні твори для органа в межах стратегії «Нова музика», яка втілюється спільно з музичною агенцією Collegium Management. 
Композитори отримали замовлення на написання творів для органа соло від керівництва Львівського органного залу восени. І вже на початку зими органістки Надія Величко та Світлана Позднишева почали готувати прем’єри. Кожен твір унікальний, має свою історію і настрій, а провідником у світ сучасного органного мистецтва стане музика Йоганна-Себастьяна Баха.
27 січня о 19.00 серію прем’єр відкриють твори Марії Олійник – Adieu та Анастасії Сисенко – «Експансія» у виконанні солістки Органного залу Світлани Позднишевої.
Твір Adieu для органа соло – це особисте музичне втілення вчасного і гарного прощання, яке авторка не спромоглася здійснити колись, але символічно реалізувала згодом саме через музику.
«Експансія» Анастасії Сисенко – це захоплення, розширення. Твір, що наснився авторці. Її ідеєю було показати перехід від нестійкого до стійкого. Це вдалося втілити завдяки особливій техніці та самому інструменту: через велику кількість регістрів орган ідеально для цього підходить. 
29 січня о 19.00 плеяду новинок продовжать «Соната для органа» від Олександра Щетинського та Conditions / Fractions від Сергія Вілки. Виконавицею творів стане Надія Величко – солістка Львівського органного залу, популяризаторка органних творів львівських композиторів. 
«Соната для органа» – традиційний за назвою, але не за звучанням твір. Три його частини не мають жодних дотиків до традиційних сонатних форм. Жорсткість акордів змінюється мелодійсністю, а згодом на ту ж гостроту звучання, проте без надмірної агресії. Це ніби подорож від конфліктності у першій частині, крізь внутрішнє трагедійне переживання другої частини до радісного піднесення і переборення конфлікту у фіналі.
Назва Conditions/Fractions Сергія Вілки перекладається як «Умови/Розділення». Ідея назви твору виникла в процесі його написання, коли автор почав працювати над ескізом форми звучання і зрозумів, що потрібні певні «умови», щоби побудова фрагментів ескізу була вдалою. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5084 / 1.54MB / SQL:{query_count}