Сьогодні, 27 січня, у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» запрошує взяти участь у пам’ятних заходах у Львові.
На території музею, розташованого за адресою: просп. Чорновола, 45Г, триває виставка «Захистимо пам’ять. Масові поховання часів Голокосту в Україні» від проєкту «Мережа пам’яті».
Ця виставка охопить різні регіони України: Дружківку (Донецька область), Ковель і Ківeрці (Волинська область), Львів, Охтирку (Сумська область), Овруч (Житомирська область). Різні екземпляри виставки з Києва, Бердичева (Житомирська область) і Вінниці будуть показані в музеях, бібліотеках та освітніх установах у межах меморіальних заходів 27 січня.
Розпочнеться програма вшанування жертв Голокосту о 10.45 із покладання квітів на території колишнього Янівського табору. З 12.00 до 13.00 за участі представників Львівської облдержадміністрації та Львівської міськради відбудеться покладання квітів біля пам’ятника жертвам Львівського гетто на просп. Чорновола.
О 14.30 розпочнеться показ фільмів «Людяність на межі життя» від громадської організації «Західноукраїнський центр «Гілель». Це серія короткометражних робіт, створених на основі реальних історій допомоги та порятунку євреїв. Подія відбудеться онлайн, на платформі Zoom, за
посиланням.
Наступною подією програми стане перформанс «Акт пам’яті», організований спільно з Theater Na de Dam (Амстердам) і «Пост Беллум-Україна». Перформанс оприлюднить історію світлої пам’яті Миколи Петренка, інтерв’ю з яким команда усноісторичного проєкту #непочуті записала в 2019 році.
«Через цей перформанс ми хочемо вшанувати пам’ять пана Миколи, а також тих, чиї історії залишилися непочутими», – кажуть організатори події.
Микола Петренко – свідок трагічних подій ХХ століття: примусової колективізації, Голодомору, Голокосту, повоєнних митарств колишніх жертв нацизму в СРСР. Він був вивезений на примусові роботи до Райху для функціонування нацистських концентраційних таборів і на власні очі бачив те, що робилося в таборі примусових робіт «Янівська» у Львові. Пан Микола відійшов у засвіти в 2020 році.
Подія відбудеться онлайн, на платформі Zoom, за
посиланнямО 16.00 розпочнеться літературно-музична програма за мотивами книги Василя Гроссмана «Життя і доля». Прем’єрний показ відбудеться у Почесному Консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України (вул. Газова, 36/3) за участі скрипаля Назара Бахрія, вокально-інструментального ансамблю SHTRUDL і квартету Mames un Tekhter. Тексти читатиме Адель Діанова.