«У міста є я»
(#книголав)

Авторка книжки «У міста є я» Ірина Озимок та видавництво #книголав започаткували акцію #даруюкнижкушколі, у межах якої кожен може подарувати книжки навчальному закладу. За комплект із шести книжок дають знижку – 500 гривень (вартість 1000 гривень замість 1500). За книжки можна розрахуватися карткою єПідтримка онлайн.
«У міста є я» – книжка про те, як кожен із нас може допомогти місту стати кращим – чистішим, зручнішим, доступнішим, ефективнішим. Юні жителі міст і громад навчаться розпоряджатися бюджетом, подавати власні проєкти для громадського бюджету, проживатимуть передвиборчу кампанію в класі – одні стануть кандидатами в мери, другі голосуватимуть, а ще проведуть енергоаудит будівлі школи та «примірятимуть» професію містопланувальника.
«Книжка стала частиною навчання через гру відповідно до спеціально розробленої методології спільно з ГО «Ефект дитини». Коли ми отримуємо відгуків учителів та враження дітей, то просто неймовірно зворушені – вони дуже зрілі, їхні ідеї дуже цінні і відображають потреби кожного, а досліджувати місто у ролі дорослих їм дуже подобається, – каже авторка Ірина Озимок. – Я вірю в освіту і переконана, що книжка буде найкращим подарунком для шкіл, садочків і бібліотек».
«Дівчина-вогонь. Як обирати себе, ламати правила
і йти власним шляхом у житті та бізнесі»
(#книголав)

Новинка 2022 року «Дівчина-вогонь. Як обирати себе, ламати правила і йти власним шляхом у житті та бізнесі» створена бізнес-тренеркою Карою Елвілл Лейбою, авторкою 9 книжок-бестселерів, написаних на основі її блога «Дієта з шам¬панського», ведучою подкаста «Зміни свій розум», котрий завантажили понад 9 мільйонів разів.
Це видання може бути інструкцією з того, як видати книжку, або інструкцією з пошуку нового місця роботи чи нового хобі. Одне слово, книжка про те, як опанувати себе і наважитися на зміни. Цей мотиваційний і практичний нонфікшн допоможе дівчатам, які хочуть реалізуватися в улюбленій справі.
Хто ця жінка, яка сама обирає себе, просто вирішує і робить, твердо знає, хто вона і чого хоче? Виявляється, нею може бути кожна з нас. Ця книжка – особистий путівник-посібник. Він підкаже, як обрати себе, перестати шукати найпопулярніші відмовки, вийти сам на сам із собою і стати успішною.
«Як максимально розкрити потенціал дитини»
(«Видавництво 21»)

У «Видавництві 21» до 1 лютого триватиме передпродаж книги «Як максимально розкрити потенціал дитини» італійської стоматологині, популяризаторки науки Емануели Фаветті (
bit.ly/3FQddDv).
Практичний посібник для батьків, які воліють виховати свою дитину щонайкраще, побачить світ українською завдяки підтримці стоматологині Ольги Косенко. Над перекладом працювала Ірина Кащей. «Ми непокоїмося про те, ким стане дитина завтра, забуваючи, що вона вже сьогодні є кимось» – напевно, це і є основна ідея видання. Воно містить практичні й теоретичні знання, засновані на досвіді авторки. Гіперактивні, тривожні, невгамовні, неуважні, закриті, самотні, не здатні зосередитися, особливо у школі: сьогодні діти піддаються рівню емоційного та соціального стресу, який колись годі було уявити. Дорослі не завжди вміють відрізнити особистісну рису від порушення, а порушення – від захворювання. Варто цього навчитися, щоби діти росли, розвивалися у сприятливих умовах. І книжка Емануели Фаветті – справжній путівник на цьому шляху.
Авторка легко і захопливо розповідає власну історію, ділиться особистим досвідом, розмовляючи з читачами як із друзями. Вона радикально іншої думки про те, чого потребує дитина. Зоровий контакт під час розмови, правильне харчування та дві години якісного спілкування значно корисніші й важливіші, аніж цілий день неприсутності біля дитини, вважає Емануела Фаветті.
«Брехня»
(Видавництво Анетти Антоненко)

Для створення книги «Брехня. Як шахрайство та самообман роблять нас справжніми людьми» Бор Стенвік ретельно досліджував близьку і далеку історію, відвідував Науково-дослідний інститут оборони, школу етикету і манер, навіть курси зваблення, брав інтерв’ю в істориків мистецтва та дослідників мозку. Автор сплітає з отриманої інформації захопливу розповідь про те, що ми зневажаємо, що нас зачудовує і чого нам ніколи не уникнути: брехні, обману й самообману.
Ми звикли думати, що брехня – це погано, а правда, нехай навіть неприємна, завжди краща. Але Бор Стенвік доводить: природа не така категорична, і на це у неї є вагомі причини. Може, людина стала особистістю саме завдяки здатності маніпулювати правдою заради власного блага? Можливо, завдяки вмінню лукавити ми навчилися розв’язувати конфлікти за допомоги переговорів, не вдаючись до зброї? І якщо дійсно так, то чи характеризує це нас самих як хитромудрих винахідників нових методів? Чи стала наша брехня цивілізованою? Або просто наша цивілізація заснована на брехні?
Цікаві історії та наукові гіпотези, викладені в книзі, допоможуть розібратися в різних видах ошуканства, навчать розпізнавати чужий обман і менше брехати самим собі.
«Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення»
(Vivat)

Новинка видавництва Vivat «Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення» від Вiктора Мандзяка – відомого фітнес-блогера, професійного тренера. У нього півмільйона пiдписникiв у фейсбуці, понад 200 тисяч – в інстаграмi. Разом зi своєю командою він допоміг набути бажаних форм 10 тисячам українців та українок. Популяризатор здорового схуднення, руйнівник міфів, тренер Віктор Мандзяк вчить передусім мислити струнко, а сідниці підтягнуться!
Уявіть собі: солоденьке – можна. Шоколад, фастфуд, морозиво? Тренер дозволяє! Чогось більше, чогось менше. Можна солити страви, їсти по-людськи, а не пташиними порціями, навіть запивати все водою. Монодієти, харчування сонячним промінням чи що там ще вихваляють фiтнес-б(л)огинi – це не про схуднення! 50 міфів, які заважають позбутися черевця та боків, будуть зруйновані, а об’єми талії та стегон зменшені. Хотіти схуднути не соромно. Соромно вірити побрехенькам про «злі» цукерки та «підступні» вуглеводи. Готові дізнатися, чому популярні дієти не спрацювали? І не ховайте далеко вузькі джинси, що їх придбали для стрункішої версії себе…
«Зрозуміти архітектуру»
(«Віхола»)

На початку лютого побачить світ книга Юліана Чаплінського «Зрозуміти архітектуру». Готика, бароко, класицизм, ренесанс і еклектика. Війни, пожежі, революції та реформація. Самого лише погляду на архітектуру міста достатньо, щоб зрозуміти, як воно формувалося та які епохи на нього впливали. Якщо, звісно, знати, з якого боку на це варто поглянути.
У чому особливість собору Святого Петра і яких помилок припустилися шість архітекторів, які над ним працювали? Що таке фронтон і доричний ордер? Чому «танцюючий» будинок у Празі жахливий? Як пов’язані готика та хрестові походи і по що треба їхати до Львова, якщо нема змоги відвідати Флоренцію?
Ця книжка про те, як навчитися «читати» місто і відчувати його архітектуру, звертати увагу на деталі, які досі були непоміченими. Урбаніст і архітектор Юліан Чаплінський не лише пояснює, як відрізнити бароко від ренесансу, що таке маньєризм і де почалася готика, майстерно вплітаючи в цю оповідь політику, мистецтво і літературу. Він говорить про Пінзеля, Караваджо та Мікеланджело, розповідає, як після великої пожежі змінилася архітектура Лондона та чому в Парижі така характерна забудова. А ще про будинки відомих архітекторів і про те, з якого боку Рейну краще фотографувати Кельнський собор.