Серіал тижня: «Кава з кардамоном»

З 20 грудня в ефірі телеканалу СТБ стартує десятисерійна драма, знята за мотивами бестселера Наталії Гурницької, події якої розгортаються у Львові в ХІХ столітті

«Кава з кардамоном»

Жанр: драма, романтика, серіал. 2021 рік. Країна-виробник: Україна, Польща. Кінокомпанія-виробник: Solar Media Entertainment спільно з телеканалом СТБ за підтримки Держкіно України.
Режисерка: Ірина Громозда. Продюсер: Сергій Лавренюк, Олена Лавренюк, Людмила Семчук. Сценарій: Ольга Кржечевська, Наталія Яковлева, Наталія Уварова за романом Наталії Гурницької. Оператор: Олександр Рощин. Композитор: Олександр Чорний. У ролях: Олена Лавренюк, Павел Делонг, Тереза Делонг, Анна Чесляк, Тарас Цимбалюк, Софія Бровко, Бартек Каспшиковські, Анастасія Остреїнова.
20 грудня о 20.15 на телеканалі СТБ дивіться прем’єру найочікуванішого серіалу цієї зими «Кава з кардамоном», знятого за мотивами роману Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону». 
Це історія української дівчини Анни та вдвічі старшого одруженого польського шляхтича Адама. На перший погляд, їхні стосунки приречені. Однак грішне почуття, яке спалахнуло між закоханими, виявилося таким сильним, що готове дати відсіч прийнятим нормам ХІХ століття. Чи зможуть вони стати щасливими поруч одне з одним? Почуття героїв розвиваються на тлі революційних подій 1848–1849 років – у часи «Весни народів». Сама книга пронизана палкими емоціями, і екранізація на сто відсотків передає їх.

«Мелодія кави в тональності кардамону» був дебютним романом письменниці і став одним із лідерів з продажу в Україні за рейтингом книгарень. На його створення Наталію Гурницьку надихнула історія бабусі Андрея Шептицького Софії Яблоновської. Перший тираж роману авторка видала власним коштом: обкладинку для видання робила її донька, друкував колега чоловіка, а папір подарував тато.

«Хіба можна бажати кращого часу для довгоочікуваної прем'єри? В чарівній атмосфері передчуття Новорічних та Різдвяних свят, в дні святкування католицького Різдва, Новорічних родинних зустрічей, в дні передчуття щастя та в перші дні нового 2022 року! Час очікування Різдвяного дива, передноворічних клопотів, родинних святкувань біля ялинки, гарних сподівань, яскравих емоцій, та приємних подій, – коментує Наталія Гурницька. – Нехай перегляд кіносеріалу "Кава з кардамоном" в цей дивовижний час дарує кожному багато позитиву, добра, радості, любові, гарних емоцій, приємних відчуттів, затишних душевних вечорів і яскравих моментів!». 
«Кава з кардамоном» – спільний проєкт Solar Media Entertainment та телеканалу СТБ, створений у копродукції з Польщею за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Він є одним з переможців 14-го пітчингу Держкіно України. Кіносеріал отримав найвищі 45 балів. Його бюджет становить близько 2 млн. долларів. Частка Держкіно складає приблизно 30 %.
Зйомки тизеру, який вийшов ще у листопаді 2019 року, проходили у Львові та його околицях, а саме в Брюховицькоиму лісі, палаці Потоцьких, готелі «Жорж», Музеї етнографії та художнього промислу та Домініканському костелі. Десять серій серіалу знімали майже цілий рік. Зйомки проходили у найбільшому в Україні павільйоні на території Кіностудії імені Довженка, розміром 1650 квадратних метрів. Його побудували впродовж місяця, ще півмісяця декорували, наповнювали реквізитом, оздоблювали. Відтворювали вулиці – загалом, намагалися максимально передати дух тієї доби. 
За словами костюмерки проєкту Вікторії Шостак, спеціально для нього пошили понад 1000 костюмів, які точно відтворюють дух епохи. Вбрання мало бути не просто гарним, але й історично відповідати тому періоду. Саундтреком до серіалу стала пісня «Що б там не сталося» Злати Огнєвіч.
«Коли я побачила кадри чорнового монтажу серіалу «Кава з кардамоном», була в цілковитому захваті! Неймовірно красива картинка, романтика, любов, драма, нестримні почуття і безліч емоцій в одній сцені. У головній героїні – Анні – є те, що мені відгукнулося – вона не боїться робити вибір серцем. І, звичайно ж, відразу захотілося стати частиною цієї сміливої історії», – пояснює Злата Огнєвіч.

Головні ролі в телеісторії «Кава з кардамоном» зіграли українська акторка театру і кіно Олена Лавренюк та польський актор Павел Делонг. Акторка зіграла у таких фільмах, як «11 дітей з Моршина», «Синевир», «Іноземець», «Жіночий лікар», «DZIDZIO Контрабас». 

Олена Лавренюк розповіла, що серіал захопить глядача з першого кадру. Історія ХІХ століття, неймовірні костюми та нові сюжетні лінії додали проєкту особливого шарму:
«Мені здається, нам не вистачає казки в житті, і повірте, що це дуже гарний подарунок усім на свята, адже красива історія кохання відгукнеться у кожного в серці. Ми додали деякі сюжетні лінії, і наш роман заграв новими барвами», – каже акторка.
Виконавець головної ролі Павел Делонг дебютував на сцені в 1993 році в спектаклі «Na szkle malowane». Грав ще у чотирьох різних театрах. Роль у фільмі «Список Шиндлера» 1993 року принесла йому світову славу і, фактично, зробила секс-символом Польщі. З найновіших його робіт ви можете знати фільми «У тилу ворога» та «Легенда Феррарі».

«У нас, напевно, ще не було такого українсько-польського проєкту, де грають українська актриса і польський актор. А це так важливо для співпраці наших країн. До того ж, така цікава історія. Я граю персонажа, який розуміє, що, може, зустрів найбільше кохання у своєму житті, – Павел Делонг. – розмірковує Може, він щось втратив або не відчув, або не прожив щось головне, і зараз має шанс це зробити. Для мене це справді роль, про яку можна мріяти». 
Конкурувати за жіночу увагу із ним в серіалі буде Тарас Цимбалюк, кар’єра якого почалася в 2011 році із другорядної ролі в містичному серіалі «Щоденники темного». Проте прославила його роль Гюльхана в «Останньому яничарі». Відтоді Тарас Цимбалюк став бажаним гостем у ток-шоу і затребуваним актором у фільмах та серіалах. Прогриміли його ролі в «Чорному вороні», серіалах «Невірна», «Спіймати Кайдаша» та «Кріпосна». У «Каві з кардамоном» він втілює образ брата головної героїні. «Дуже вдячний письменниці за написання такої чудової книжки, а також продюсерам серіалу, які змогли оживити історію та створити неймовірну атмосферу справжнього історичного роману», – твердить Тарас Цимбалюк.

Історична драма буде доступна у двох форматах, відвертішу версію ви зможете подивитися на YouTube.
З 20 грудня о 20.15 на телеканалі СТБ
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4256 / 1.62MB / SQL:{query_count}