Святкові прем’єри для дорослих і дітей

«Львівська Пошта» розповідає, які театральні та музичні постановки можуть відвідати містяни

Останній місяць року завжди сповнений очікування свята. А що може додати казкового настрою, як не театральні та музичні постановки? «Львівська Пошта» розповідає, які прем’єри для дорослих і дітей покажуть найближчим часом.
Національний театр ім. Марії Заньковецької 11 грудня о 18.00 представить драму «Кассандра» за поемою Лесі Українки. Режисером-постановником цієї вистави є Ігор Білиць, художником-постановником – Андрій Романченко. 
Десять років триває облога Трої, герої та вояки гинуть по обидва боки. Але в місті є та, що може зупинити смерть. Це Кассандра. Однак її дар віщування – прокляття для неї: жінці ніхто не вірить, її вважають винною в усіх нещастях, втратах і бідах, для багатьох вона божевільна… Троянцям потрібні позитивні новини та кінець війни, і саме це їм віщує Гелен, брат Кассандри. Вона ж не може урятувати місто, свого коханого Долона, свою родину. Греки підступом здобувають Трою і полонять Кассандру. Та чим же закінчиться ця історія?.. Не досить бачити правду, треба вірити в неї і вміти її відстояти. П’єса ця актуальна й зараз, адже відстоювати свою правду іноді бракує сили та віри. 
Музичне оформлення вистави створив народний артист України Богдан Мочурад. Також над постановкою працювали балетмейстерка Людмила Пернепесова, хормейстерка Оксана Явдошин, асистентка режисера Олеся Галканова-Лань і помічники режисера В’ячеслав Жуков, Тетяна Когут і Костянтин Шелест. Ролі у виставі виконують народні артисти України Альбіна Сотнікова, Ірина Швайківська, Григорій Шумейко, Ярослав Мука, Орест Гарда, Степан Глова, заслужений діяч мистецтв Орест Огородник, заслужені артисти Олександра Люта, Наталія Боймук, Андрій Войтюк, Назарій Московець, Валентина Мацялко, Олександр Норчук, Олег Сікиринський, Ігор Гаврилів, Роман Біль, Андрій Козак, Василь Коржук, Андрій Сніцарчук, Дмитро Каршневич, Наталія Лісова. Окрім них, у постановці задіяні актори Ольга Черевко, Світлана Мелеш, Андрій Петрук, Богдан Ревкевич, Ярослав Дерпак, Анастасія Картава, Інна Калинюк, Юлія Михайлюк-Коржук, Ольга Бакус, Христина Гриценко, Мар’яна Кучма, Марія Шумейко, Назар Павлик, Володимир Пантєлєєв, Максим Максименко, Віталій Гончаренко, Іван Довгалюк, Мирослава Солук, Василь Баліцький і Роман Гавриш.
Наступного дня, 12 грудня, о 12.00 і 15.00 Перший театр запрошує на останню новинку року. Його колектив представить глядачам постановку для дітей і дорослих. Мовиться про виставу «Коли я була лисицею», створену за книгою Тані Поставної, що ввійшла до короткого списку премії «Книга року ВВС» у номінації дитяча книга року. 
«Коли я була лисицею» – це історія про правду, втрати, зустрічі та про підтримку, яку ми можемо знайти в інших і яку самі можемо надати. Ви ще раз переконаєтеся, що погані речі трапляються і, на щастя, минаються. Та, окрім кровної спорідненості, є ще й спорідненість духовна. Тож ми ніколи не будемо сиротами в цьому світі. 
Спільний перегляд цієї вистави може стати початком важливого діалогу батьків і дітей. Постановка, яка триває рівно годину, розрахована на глядачів віком від восьми років. Її створили режисерка-постановниця Лариса Діденко, сценографка Вікторія Поглод, художниця костюмів Софія Головата, художниця зі світла Світлана Коренькова. Музику для вистави написав Макс Кернер, анімацію забезпечила Світлана Швед, пластику – Людмила Пернепесова. У виставі задіяні Ірина Занік, Андрій Селецький, Наталія Білан і Данило Хромов.

17, 18 і 19 грудня в Палаці залізничників РОКС відбудеться музична вистава «Неймовірні пригоди на Миколая». Організатором події є Lutsyshyn Promo і Promotions. У виставі задіяні понад два десятки артистів відомого танцювального театру «Життя».
«У чарівному готелі Ельфограда готується грандіозна церемонія нагородження «Найдобріший вчинок року». Серед номінантів Попелюшка, Білосніжка, Анастасія та інші герої… Але лиходії казкового світу вирішили об’єднатися, щоби здобути реванш у вічній боротьбі з Добром. У їхньому арсеналі – магія та хитрощі, чари та обман, – розповідають організатори події. – Видовищна, добра та повчальна казка перенесе дітей у дивовижній світ, в якому вони зустрінуться зі своїми улюбленими казковими героями в сучасних реаліях та ще й за несподіваних обставин. Буде цікаво не лише дітям від чотирьох до 12 років».

24 грудня о 19.00 на цій же локації представлять «Вечори на хуторі біля Диканьки». На сцені виступатимуть Руслана Писанка, Михайло Самарський та інші відомі актори.
Події розгортаються у казкову ніч на хуторі поблизу Диканьки. Але ця багатьом знайома історія набуває завдяки цій виставі зовсім нових обрисів, звучить по-новому і запрошує глядачів у світ різдвяних пригод. Автентична музика і колядки творять справжню гоголівську святкову атмосферу і дарують заряд позитиву на цілий рік.
18 грудня о 18.00 Львівський академічний театр «Воскресіння» запрошує подивитися музичну феєрію «Моцарт і Сальєрі» заслуженої артистки України Алли Федоришиної. Вона створена за «маленькою трагедією» Олександра Пушкіна – єдиної п’єси автора, поставленої за його життя. Один із варіантів назви цього твору, цієї симфонії любові та смерті – «Заздрість». 
Чи отруїв Сальєрі Моцарта? Ця загадка багато років була однією з найбільших таємниць світу музики. Завдяки новій постановці у вічі один одному глянуть автор десяти опер, музикант-віртуоз, якого вважали генієм усіх віків і всіх народів, що осягнув саму «сутність мистецтва», Вольфганг-Амадей Моцарт і Антоніо Сальєрі, найкращий диригент Європи, автор сорока опер. До слова, останній виховав понад 60 композиторів і вокалістів, зокрема й сина Моцарта Франца-Ксавера, який більш ніж 25 років проживав у Львові.
Театр «Воскресіння» відхилить завісу таємничості цих музичних велетнів. А допоможе йому в цьому музика великого маестро, яка дарує світу найсвітліші фарби щастя, і неперевершений талант трьох геніїв.
У постановці задіяні заслужені артисти України Володимир Губанов і Петро Микитюк, Наталія Лукашонок, Марія Ковалик, Віра Рифяк, Вікторія Жолінська, Наталія Терлецька, а також Микола Хшановський, Юрій Шоробура, Петро Попович та Юрій Олійник.
18 грудня в Центрі Довженка о 16.00 і 18.00 та 19 грудня в той же час у Львівській національній філармонії Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» представить оновлений мюзикл «Пригода Святого Миколая».
Музику для постановки створили на основі безсмертних хітів усіх часів: James Brown «I Feel Good», AC/DC «Highway To Hell», Queen «We Are The Champions», Chuck Berry «Johney B. Good», The Beatles «Hey Jude», Adele «Skyfall», Scorpions «You And I», Leonard Cohen «Halleluia», Eric Clapton «Tears In Heaven».
Керівник капели Дмитро Кацал вважає, що «Пригода Святого Миколая», як і знамениті світові мюзикли, зокрема «Король Лев» і «Фантом Опери», стала must have для дітей на свята. А батьки і дорослі, які супроводжують маленьких глядачів, зможуть покайфувати від улюбленої музики і щасливих дітей.
«Рецепт успіху постановки простий: вона об’єднує казковий сюжет, чудових акторів, неперевершену музику, реальні емоції та драйв від першої до останньої хвилини дійства. Глядач опиняється у вирі баталії за подарунки Святого Миколая, – пояснює він. – Цей настрій підсилюється декораціями і світлом. Так постає справді чудове казково-музично-драйвове дійство, де глядач також стає дійовою особою і може обрати сторону, за яку змагатиметься».
19 грудня о 15.00 і 18.00 в Центрі Довженка, а 27 грудня о 16.00 та 19.30 у клубі «Малевич» Творча школа Павла Табакова чекає гостей на ще один мюзикл для всієї родини «Фабрика Санти».
На першій виставі у день Святого Миколая юні артисти виступатимуть перед сиротами, дітьми з інвалідністю та родинами бійців АТО. Постановку представлять чотирьом сотням дітей зі Львова та області. Крім того, благодійні покази відбудуться у трьох містах Львівської області: 25 грудня у Золочеві, 26 грудня в Стрию, 28 грудня в Дрогобичі.
Благодійні вистави стали вже традиційними для цих артистів. Роль помічників Санти – їхнє друге покликання. Цього року діти-глядачі та їхні батьки не просто побачать шоу, а пройдуть «посвяту» в помічники Санти. Адже, як сказано у виставі, «У Миколая, Санти немає інших рук, окрім наших». А казка живе доти, доки є люди, які її творять для інших. 
Автором мюзиклу є композитор і співак, переможець «Голосу країни» Павло Табаков. Видовищна історія вже має тисячі прихильників, і їхня кількість з кожним роком зростає. 
Усі вистави відбуватимуться з дотриманням карантинних вимог. Подбайте про квитки заздалегідь!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4690 / 1.62MB / SQL:{query_count}