«Гуцулка Ксеня»
Жанр: мюзикл, комедія. 2019 рік. Країна-виробник: Україна. Кінокомпанія-виробник: «Гагарін Медіа». Дистриб’ютор: B&H Film Distribution Company. Режисерка: Олена Дем'яненко. Сценарій: Олена Дем'яненко за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. Продюсери: Олена Дем'яненко, Дмитро Томашпольський, Євгенія Раух. Оператор-постановник: Дмитро Яшенков. Художник-постановник: Юрій Ларіонов. Звукорежисер: Артем Мостовий. Режисер монтажу: Ігор Рак. Художниця по костюмах: Надія Кудрявцева. Художник із гриму: Вiталiй Скопелiдiс. Композитори: Ярослав Барнич, Тимур Полянський, Dakh Daughters. У ролях: Варвара Лущик, Максим Лозинський, Ігор Цішкевич, Тетяна Печенкіна, Олів’є Бонжур, Олег Стефан, Катерина Молчанова, Юрій Радковський, Христина Федорак, Віталій Ажнов, Марічка Штирбулова, Марія Чуприненко, Наталка Кобізька, Вікторія Янчук, Остап Костюк.

«Гуцулка Ксеня» перемогла на Дев’ятому конкурсному відборі Держкіно. Сума державного фінансування проєкту становить 23 млн 871 тис. грн при загальній вартості виробництва 47 млн 742 тис. 800 грн. За основу літературного сценарію фільму «Гуцулка Ксеня» взяли лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича. Авторкою сценарію, режисеркою і співпродюсеркою фільму є Олена Дем’яненко, ще одним продюсером – Дмитро Томашпольський. Головні ролі в мюзиклі виконали: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Олег Стефан (Україна), фрик-кабаре «Дах Дотерс» за участі гурту «Даха Браха».

Ця кіноісторія переносить глядачів на 80 років у минуле, а саме в 1939 рік. У карпатське селище Ворохта приїздять колишні жителі, а нині американські емігранти. У них одна мета – знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, якщо одружиться зі свідомою українкою. До введення радянських військ на територію Західної України залишається два тижні…

Роль Яро в «Гуцулці Ксені» виконав американець українського походження Максим Лозинський. Він навчається у Нью-Йоркському університеті на композиторському факультеті. Яро – типовий «ботан», романтичний ідеаліст, який не збирається поступатися своїми принципами і одружуватись заради грошей. Він, народжений у Нью-Йорку, вперше потрапляє до України, зустрічає тут Ксеню, закохується в неї і відкриває для себе красу та неповторність Карпат.

Роль Ксені в найромантичнішій прем’єрі весни 2019 року зіграла київська школярка Варвара Лущик. Це її дебют у кіно. Ксеня – дівчина, яка має хорошу освіту, багато читає, знає іноземні мови, цікавиться ботанікою, добре малює. Вона – сучасна європейська дівчина, яка щиро любить свої рідні Карпати і мріє про щастя.
У ролі професора Зелинського знявся бельгійський актор Олів’є Бонжур, відомий українським глядачам завдяки ролі режисера у фільмі «Залягти на дно в Брюгге».

Професор Зелинський – божевільний учений, який теоретично довів існування в Карпатських горах «овечого метелика» – єдиного в світі метелика, який відкладає яйця на хвостах овець. І тепер цілими днями бігає горами в пошуках цього фантастичного створіння.
Молода зірка українського кіно Катерина Молчанова виконала роль Мері, сестри Яро, яка мріє вийти заміж за ковбоя і знаходить своє щастя у зовсім неочікуваному місці.

Щирий і добрий гуцул Володимир Сінитович, котрий грає роль вівчаря, приїхав на зйомки з Верховини, привіз зі собою костюм, навіть перуку – довге чорне волосся – і був засмучений, коли йому не дозволили в цьому зніматися та дали інший костюм: «Мій красивіший, з «бльостками», яскравий! Нічого ви не тямите в мистецтві!». А після зйомок чоловік частував усю знімальну групу справжньою гуцульською бринзою та іншими карпатськими смаколиками. Зі слів режисера фільму Олени Дем’яненко, «Гуцулка Ксеня» – це не етнографічний фільм, а модернова мелодрама в стилі українського танго. «Це іронічний мелодраматичний мюзикл, орієнтований на найширшу глядацьку аудиторію», – пояснює вона.
1 липня 2019 року фільм здобув Гран-прі фестивалю Mt. Fuji – Atami International Film and VR Festival, який проходить у Японії. На IV кінопремії «Золота Дзиґа», що відбулася 3 травня 2020 року в режимі онлайн-шоу, фільм був представлений у дев'яти номінаціях і отримав перемогу у двох: Тимура Полянського та фрік-кабаре Dakh Daughters відзначили як найкращих композиторів, а найкращою піснею визнали «Мавку-Русалку» від Dakh Daughters.
16 жовтня, субота о 00.40 на телеканалі 1+1