30-річчя Незалежності України: кожен святкує як хоче

Як відзначатимуть ювілей у країні, на Львівщині та в місті Лева зокрема, розповідає «Львівська Пошта»

Цього місяця, 24 серпня, Україна відзначатиме 30-річчя Незалежності. До ювілею на державному рівні вирішили підготуватися ґрунтовно: мається на увазі виділення коштів на масштабне святкування. Зокрема, в Міністерстві фінансів повідомили, що на це планують витратити близько 5,4 мільярда гривень. Щоправда, ця сума піде не тільки на організацію всіляких урочистостей (100 млн грн), але й на деякі інфраструктурні проєкти. Та від цього аж ніяк не легше, бо заноситься на те, що на нас чекає повторення минулорічної чудасії (мовиться про головний концерт до Дня Незалежності у 2020 році), яку ще довго обговорювали не лише в усіх куточках України, але й світу…
Уже відомо, що святковий концепт побудований довкола слогана «Ти у мене єдина», який символізує бачення незалежності України як мрії, якої прагнули досягти багато поколінь українців, і числа 30. Під час Всеукраїнського форуму «Україна 30» у Києві президент Володимир Зеленський наголосив, що буде «Десять основних заходів. Десять ключових здобутків. Десять важливих висновків. А разом – 30 років Незалежності й одна мрія на наступні роки».
А ще зауважив, що цього року наша країна має гучно заявити про себе всьому світові. Тож для участі в святкуванні Дня Незалежності до нас прибудуть сотні іноземних гостей, зокрема лідери держав, представники іноземних урядів і парламентів. Усього очікують близько 30 делегацій країн та міжнародних організацій.

Програма святкування, а це понад 150 заходів по всій країні, триватиме з 22 по 24 серпня. За тиждень до Дня Незалежності уперше в історії до України потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика, і з 16 серпня всі охочі зможуть побачити його в Софійському соборі.
22 серпня відбудеться вшанування тих, завдяки кому державність України збереглася в 2014 році: учасників бойових дій на Донбасі, ветеранів, добровольців, медиків і волонтерів. Видатних особистостей, які принесли Україні всесвітню славу та визнання, вперше нагородять новою державною відзнакою «Національна легенда України», запровадженою за ініціативи президента. Її присуджуватимуть громадянам за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні українському народові. Відзнаки будуть удостоєні й ті, що зробили вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я та провадять активну благодійну і громадську діяльність.

23 серпня, у День Державного Прапора України, в географічному центрі країни в Черкаській області за участі глави держави відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стяга – символа нашої Незалежності. Урочистості пройдуть у всіх областях країни. Також у цей день в Києві відбудеться установчий саміт за ініціативи президента України «Кримська платформа», яка об’єднає всі наявні національні та міжнародні зусилля з деокупації українського півострова. Установчий саміт буде першим заходом платформи на найвищому політичному рівні. На ньому виступлять президент України, голова Верховної Ради, прем’єр-міністр, лідери кримськотатарського народу, глави іноземних делегацій, представники новоствореної експертної мережі «Кримська платформа».
Крім того, 23 серпня відбудеться саміт перших леді та джентльменів «М’яка сила у новій реальності», який ініціює дружина президента України Олена Зеленська. Подія відбудеться в Національному заповіднику «Софія Київська». У заході візьмуть участь не лише перші леді та джентльмени, а й фахівці та експерти з різних країн і галузей.
У День Державного Прапора України для лідерів країн у Національній опері запланований концерт за участі легенд опери і балету.
24 серпня, в День Незалежності України, на центральній вулиці столиці пройде святковий парад Збройних сил України за участі представників і техніки всіх сил сектору безпеки й оборони України та країн-партнерів.
Цього ж дня відбудеться концерт італійського співака Андреа Бочеллі. Зібрані під час нього кошти скерують на створення центру сучасного мистецтва – музею Івана Марчука.

А ввечері на НСК «Олімпійський» розпочнеться святкове шоу «Незалежність у нашій ДНК. День Незалежності країни», в якому візьмуть участь артисти опери та балету, симфонічний оркестр і виконавці: Сергій Бабкін, Ірина Білик, Олег Винник, Валентин Дитюк, Тіна Кароль, Ніна Матвієнко, Арсен Мірзоян, Наталія Могилевська, Віктор Павлік, Тарас Петриненко, Оля Полякова, Олександр Пономарьов, Потап, Софія Ротару, Руслана, Христина Соловій, Людмила Монастирська, гурти «Брати Гадюкіни», «Океан Ельзи», «Скай», «Скрябін», а також Brutto, Dorofeeva, Dzidzio, Jamala, Kazka, Monatik, Mozgi, Go_A, Tayanna, Verka Serduchka.
Як вибирали цих виконавців? Чому саме їх? Дискусії про це вже захопили український фейсбук-сегмент. Із коментарів під дописом Олександра Положинського, який лише запитав, хто з колег де виступатиме на День Незалежності, зрозуміло, що чимало достойних українських виконавців нікуди не запрошували… А під дописом Софії Федини про головний концерт країни один із користувачів написав: «73% в повному складі! Свято для населення, яке обрало шоу». І це ще один із найбільш нейтральних коментарів. 
Але що вже… Чекаємо того обіцяного музичного перформансу, який, за задумом організаторів, мав би «поєднати пісні, які стали музичною спадщиною минулих поколінь, і хіти майбутнього, що символізуватиме культуру нашої незалежності й творитиме єдину композицію з десятків знакових для незалежної України пісень». А тим, кому не до вподоби ось це шоу з дронами, екранами та феєрверками, краще звернути увагу на локальні львівські події – тут точно можна знайти щось до душі!
На Львівщині по-своєму вирішили відсвяткувати 30-ту річницю Незалежності. Голова Львівської облдержадміністраці Максим Козицький з цього приводу сказав: «Наша область завжди відігравала вагому роль у здобутті української незалежності, була і залишається осередком духовності, культури й національної ідентичності. Тому ювілейну річницю разом зі всією Україною Львівщина відзначить масштабно. Запрошую відсвяткувати разом 30-річчя нашої Незалежності!» 
Наразі Львівська облдержадміністрація анонсувала концерт для молодого покоління українців за участі ALYONA ALYONA, Kalush, Аркадія Войтюка, Navka, Patsyki z Franeka, який відбудеться 24 серпня о 18.00 на площі біля Національної академії сухопутних військ. На цьому заході департамент комунікацій і внутрішньої політики ЛОДА пропонує «привітати свою країну разом із яскравими музичними відкриттями XXI століття музикою та драйвовими танцями». Повну програму заходів до Дня Незалежності представлять ближче до дати святкування. 

Святкування в місті

Міська влада наразі не розкриває своїх планів святкування Дня Незалежності, тож можемо говорити лише про локальні події, яких більш ніж достатньо.
Зокрема, львів’янам запропонують великий проєкт «Пісні незалежності». 24 серпня о 18.00 у Центрі Довженка, що на Сихові, відбудеться грандіозний концерт для всіх поколінь, учасниками якого стануть Ілля Найда, Ярослав Борута, Зеновій Гучок, Панас Буйний. Артисти підготували феєричну програму з легендарних українських шлягерів, нових танцювальних хітів та багато приємних сюрпризів. А 26 серпня о 19.00 у ENNIO Event Square ви почуєте продовження проєкту – на цій локації з великим родинним концертом виступлять Оксана Білозір, Іво Бобул, Андріана і квартет «Гетьман» із кращими піснями, які співає вся Україна.

«Україна 30» в Митрополичих садах

Компанія BIGSHOW Agency пропонує особливу програму концертів у Митрополичих садах в межах проєкту «Україна 30» до 30-річчя Незалежності України, які розкриють усю різноманітність форм та жанрів музичної душі України від етнічної музики до класики. 
Отже, 14 серпня перед вами виступить неймовірний камерний оркестр «Віртуози Львова» під батутою Сергія Бурка із особливою програмою «Шедеври класики про кохання». Спеціальною гостею концерту стане арфістка Іванна Митроган. Музиканти представлять світові шедеври класичної музики про кохання Вольфганга-Амадея Моцарта, Астора П’яццолли, Антоніо Вівальді, Йоганнеса Брамса, Франца Шуберта, Йоганна Штрауса, романтичні серенади, твори The Beatles і саундтреки до улюблених фільмів про кохання. 
15 серпня тут відбудеться концерт скрипаля-віртуоза Олександра Божика в супроводі рок-бенду. Він виконає відомі класичні твори, популярні хіти у авторському аранжуванні та власні композиції. Свого часу Олександр Божик увійшов до трійки фіналістів талант-шоу «Україна має талант – 2» і запам’ятався слухачам як музикант, який вміє грати на чотирьох скрипках одночасно. До того ж Олександр Божик не стоїть на місці – постійно удосконалює свої навички. Він уже внесений до Книги рекордів України, і хтозна, можливо, це лише крок на шляху до Книги рекордів Гіннеса. 
17 серпня гостей чекають на концерті «Місця щасливих людей» до дня народження Андрія «Кузьми» Кузьменка. На ньому пролунають кращі хіти гурту «Скрябін» у виконанні симфонічного оркестру театру імені М. Заньковецької. Диригуватиме народний артист України Богдан Мочурад, а солюватимуть у проєкті Павло Табаков, Володимир Окілко, Альфонсо Олівер, Зіновій Карач і вокальна формація «Піккардійська терція». 
22 серпня о 19.00 розпочнеться давноочікуваний концерт заслуженої артистки України Оксани Мухи з програмою «Пісні з вільного серця». Дивовижна вокалістка, яку називають «душа української пісні», виконає різні твори, що, зі слів самої артистки, містять код української нації. Оксана Муха продовжує велику справу відомої американської співачки з українськими коренями Квітки Цісик, яка прагнула показати всьому світові красу і глибину української пісні. В репертуарі Оксани Мухи стародавні народні пісні, сучасні авторські роботи, зразки експериментальної музики.

23 серпня посеред квітучого саду Митрополичих палат лунатиме «Романтичний джаз у саду» від гурту Shockolad та Юлії Швед. У програмі як сучасні світові джазові хіти в аранжуваннях музикантів, так і українські ретро-пісні в оригінальних джазових інтерпретаціях, композиції про любов і джазові стандарти.
24 серпня найпопулярніший оркестр країни Lords of the Sound спеціально до Дня Незалежності України представить нову програму «Хіти української естради». «Володарі звуку» гратимуть золоту колекцію естрадних пісень 70 – 80-их років ХХ століття з репертуару Володимира Івасюка, Квітки Цісик, Софії Ротару, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, ВІА «Кобза», ВІА «Світязь» та інших. Цей музичний проєкт перенесе вас в минулі часи, нагадає про виконавців, поетів та композиторів, які формували українську естрадну пісню, а симфонічні обробки в сучасному аранжуванні додадуть смаку і стануть зрозумілішими молодому поколінню. Оркестр Lords of the Sound та його диригент Віталій Саражинський обіцяють глядачам більш ніж дві години задоволення. Для вас співатимуть солісти оркестру, учасники та фіналісти вокальних талант-шоу Ярослав Радіоненко і Маргарита Мелешко.

«Станція Незалежність» на Підзамчі

Організатори проєкту «Підзамче. Нарешті!», Палац Гната Хоткевича, громадські організації «Львівський культурний центр» і «Центр cоціальних інновацій» запрошують всіх охочих відсвяткувати День Незалежності на Підзамчі та вже готують святкову програму «Станція Незалежність». Заходи триватимуть у Палаці Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1) із 12.00 по 21.00.
«Можна сказати, що тридцять років тому Україна прибула на станцію Незалежність, – кажуть організатори дійства. – Незалежність є в кожному з нас. Ми ж хочемо розкрити незалежність людей нашого улюбленого Підзамча. Район із багатовіковою історією має що розповісти і показати. 24 серпня наш потяг нарешті символічно прибуде на станцію Підзамче, що стала для нас «Станцією Незалежність». 
24 серпня ви зможете протестувати новий мультимедійний маршрут Підзамча, який створювали жителі району спільно з експертами. Він складається не лише з місць, а й з історій людей, що в ньому проживають. Маршрут представлять у вигляді мобільного додатка з доповненою реальністю: він не тільки вестиме вас від точки до точки, а й подарує літературну розповідь крізь час та простір про героя Підзамча Колю Капсуля. Сценарій маршруту підготував письменник Петро Яценко. Додаток матиме аудіосупровід (голос актора Ярослава Федорчука). Більше дізнатися про «Героїв Підзамча» ви зможете із серії лекцій про відомих жителів району. 
Програма «Творимо Незалежність» запропонує гостям відвідати майстер-класи для дітей і дорослих та долучитися до відкриття оновленої вуличної галереї – артоб’єкта, що понад шість років робить Підзамче яскравішим. 24 серпня у Галереї (вул. Замарстинівська, 29) з’являться нові мурали вуличних митців, присвячені Дню Незалежності України. 
На події «Призма Незалежності» відкриють одразу дві експозиції: спільну фотосушку та авторську фотовиставку. На фотосушці ви зможете представити власні мистецькі об’єкти, а творці найкращих, на думку організаторів, фото отримають подарунок від проєкту «Підзамче. Нарешті!». Автор фотовиставки «Вибиватися з колії» Володимир Караїм спробує відкрити для вас простори і сенси Підзамча. «Ці світлини не для того, аби ви побачили Підзамче і закохалися в нього. Вони, найімовірніше, покликані незграбно передати таємниче хитросплетіння всього, що містить у собі цей район», – інтригує автор.

Незалежність і Параджанов на Левандівці

Із 19 по 24 серпня львів’ян і гостей міста чекають на подіях «Фестивалю Параджанова на Левандівці», організаторами якого є Молодіжний центр «Нові орбіти» та управління культури департаменту розвитку Львівської міськради. Цей міжнародний щорічний культурно-просвітницький проєкт у Громадському центрі культури, мистецтв, освіти, дозвілля та розваг «Супутник Левандівський» відбудеться уже вшосте.
Локацією проведення фестивалю невипадково обрали відокремлений історичний, затишний, самобутній район Львова – Левандівку, адже саме тут наприкінці минулого століття уперше в Україні з’явилася вулиця Сергія Параджанова.
Організатори доклали чимало зусиль, аби програма фестивалю була багатою на різноманітні пізнавально-розважальні заходи: лекції, виставки, майстер-класи, що дозволять повністю зануритись у колоритний світ мистецтва.
Цього року «Фестиваль Параджанова на Левандівці» проходитиме під слоганом «Колір змін» і в новому форматі, тож кожен день події матиме свою назву. Відкриють проєкт у четвер, 19 серпня, в «Гранатовий день». О 14.00 в межах події представлять виставку Рафаеля Морселето і Романа Чухвіцького, а о 15.00 розпочнеться майстер-клас «Магія різнотрав’я» Галини Труш та Олени Піги. У ARTprostir Центральної дитячої бібліотеки міста Львова о 16.00 у всіх буде чудова можливість поринути у віртуальну подорож завдяки онлайн-екскурсії від Вікторії Данелян, яка представить гостям «Грузію Параджанова». 
О 17.00 мистецтвознавиця, кураторка, редакторка, перекладачка і родоначальниця «Фестивалю Параджанова на Левандівці» Діана Клочко прочитає лекцію «Колажі Параджанова і українське бароко». Понад десять років вона займається видавничою справою, створила чимало авторських проєктів, серед яких альбоми про творчість Йоанна-Георга Пінзеля, Ольги Рапай, Сергія Параджанова, дерев’яну архітектуру Японії та України.
О 18.00 вас запрошують на зустріч з дослідником історії летовища «Левандівка», автором книги «Крила над Галичиною», істориком Андрієм Козицьким. А за дві години розпочнеться Свято відкриття 6-го щорічного Міжнародного «Фестивалю Параджанова на Левандівці».
У п’ятницю, 20 серпня, в «Золотий день» о 15.00 Молодіжний центр «Нові орбіти» представить відеоілюстрації фрагментів книги «Крила над Галичиною». О 16.00 всіх охочих чекатиме на майстер-класі з хендмейду Андрій Косаняк. Після цього кінознавець, журналіст, головний спеціаліст Львівської обласної контори прокату кінофільмів Роман Давид прочитає лекцію «Дон Кіхот українського кіно. Пам’яті Івана Миколайчука». Адже саме «Тіні забутих предків» увійшли до Книги рекордів Гіннеса, здобувши 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них 24 Гран-прі) у 21 країні, враховуючи Італію, Грецію, Аргентину. Гарвардський університет вніс кінострічку до списку обов’язкових для перегляду студентами, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві. Однак у Радянському Союзі фільм довгі роки пролежав на поличці. Як і «Пропала грамота» Бориса Івченка, «Білий птах із чорною ознакою» Юрія Іллєнка та інші українські фільми, що були визнані «надто націоналістичними»
О 19.00 на лекції «Детальний план Левандівки» доцентка кафедри менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв, активна громадська активістка та правозахисниця Олеся Дацко розповість про основи культурної стратегії розвитку мікрорайону. Завершиться вечір кінопоказом.
Субота, 21 серпня, буде на фестивалі «Бірюзовим днем». О 15.00 його розпочне теперішній голова Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка (2008 р.), автор багатьох публікацій, присвячених історії та сучасності українського кіно, Сергій Тримбач. Під час онлайн-лекції він розкаже про Сергія Параджанова, його українське оточення і те, як знімали «Тіні забутих предків».
Дещо пізніше ви зможете втілити давню мрію, випробувавши свої вміння і таланти на майстер-класах з вокалу від Анастасії Комаровської та Анни Немерко, або розважитися на холі-шоу.
О 20.00 на фестивалі розпочнеться дискусія про патріотизм у гаслах та діях на прикладах локальної громади, яку проведе політичний експерт Олександр Антонюк. 
У неділю, 22 серпня, в «Бузковий день» з 15.00 приходьте на хореографічний майстер-клас східних, бальних, сучасних танців та хіп-хопу від Галини Журавльової, Надії Мікрюкової, Богдана Сушка і Вікторії Щурак. Із 18.00 депутатка Львівської міськради, директорка Інституту стратегії культури Юля Хомчин ознайомить вас зі створенням та впровадженням Фонду культури Львова, перспективами локальних громад, Конгресом культури – 2021, «Мапою дієвців», сертифікаційною освітньою програмою для практиків культури, а також розкаже про інші ідеї та праці.
У понеділок, 23 серпня, в «Пшеничний день» о 10.00 відбудеться урочиста зміна прапора Майдану на Державний прапор України на Алеї Небесної Сотні. 
З 15.00 Анастасія та Сергій Глотови запрошують на захід «Практичний патріотизм, безнадійна дійсність». Далі на фестивалі триватимуть кінопокази, зокрема демонстрація фільму про Василя Вишиваного від громадської організації «Разом». А о 18.00 Вікторія Довжик пропонує долучитися до дискусії «Вироблено у Львові. Про економічний патріотизм». 
24 серпня – День Незалежності – буде на фестивалі «Калиновим днем». Із 14.00 ви зможете стати учасниками екскурсії Левандівкою від «Центру туризму Львова». О 16.00 Театр української пісні «Кралиця» представить дійство «Від зими до літа – піснями наша доля шита». А о 17.00 розпочнеться урочистий концерт з нагоди святкування 30-річчя Незалежності України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4871 / 1.76MB / SQL:{query_count}