У кінотеатрах Львова цього тижня розпочнуть покази новинок – бойовиків «Чорна вдова», «Окупація: місія «Дощ» і «Четвертий», документального фільму «System of a Down: сила правди», мультфільму «Ая та відьма».
Бойовик «Чорна вдова» розповідає про однойменну героїню коміксів Marvel. Кінострічка стала 24-ою у кіновсесвіті. Дія розгортається одразу після подій, показаних у фільмі «Перший месник: протистояння», але до всього, що відбулося у фільмі «Месники: війна нескінченності». Перша поява Чорної Вдови на сторінках коміксів відбулася 1964 року. Про те, що ця персонажка заслуговує на сольний фільм, почали говорити ще в 2004 році. Саме тоді й відбувся кастинг, на якому роль дісталася Скарлетт Йоханссон. Відтоді акторка знялася у восьми фільмах Marvel, і лише дев’ятий стане її сольним. Зйомки розпочалися наприкінці травня 2019 року в Норвегії.
За сюжетом Наташа пригнічена тяжкими спогадами з минулого. Аби зруйнувати систему появи таких самих убивць, як вона, Чорна Вдова вирушає в «Червону кімнату» – місце, де вона колись тренувалася.
Японський фентезійний мультфільм «Ая та відьма» за казкою Діани-Вінн Джонс, знаної як авторка «Мандрівного замку», зняв режисер Горо Міядзакі, син уславленого Хаяо Міядзакі («Принцеса Мононоке», «Віднесені привидами»). Історія про Аю – перший повноцінний 3D-анімаційний фільм з комп’ютерною графікою, знятий на студії «Гіблі». Його прем’єра мала відбутися під час Каннського кінофестивалю влітку 2020 року, проте була скасована через карантинні заходи. Зрештою, його презентували на кінофестивалі «Люм’єр» у Ліоні.
У 1990-их роках до притулку Святого Морвальна, що у Великобританії, молода відьма привозить свою новонароджену донечку. Дівчинка на ім’я Ая виросла щасливою та самостійною дитиною. Їй до душі те, що всі її слухаються. Потрапити у справжню родину вона ніколи не мріяла, на відміну від своїх товаришів по притулку. Однак саме її обрало для всиновлення дивакувате подружжя. Виявляється, вона потрапила в дім до справжньої відьми і допомагатиме їй на господарстві.
Фантастичний бойовик «Окупація: місія «Дощ» є продовженням фільму «Окупація», що вийшов у 2018 році. Створений австралійськими кінематографістами, він зібрав у прокаті понад 35 млн дол., хоча затрати на виробництво сягали лише 6 млн дол. Бюджет на виробництво другого фільму виділили значно більший – 25 млн дол. Роботу над ним почали одразу ж після виходу першої частини.
Два роки тому на Землю висадилися прибульці. Їхня єдина мета – повністю захопити планету. Спершу земляни чинили їм спротив неорганізовано, своїми силами і на одному лиш ентузіазмі, та з роками армія захисників людства поповнилася. На території Австралії діє осередок воїнів, які дізнаються про змову. Вони розуміють, що лише злагоджені й самовіддані дії зможуть зупинити наступ ворога. Неабияку роль у цьому доведеться зіграти досвідченому військовому Мету. Разом із ним багато часу проводить прибулець Гері – колишній солдат і втікач, який розуміє усю трагічність ситуації, в якій опинилося людство.
Австралійський фантастичний бойовик «Четвертий» зняв початківець Марк Тоя. Він був режисером, сценаристом, продюсером і навіть оператором своєї дебютної кінокартини. Найдосвідченішим на знімальному майданчику став виконавець головної ролі Хосе Росете, для якого це 216-та роль.
Події фільму розгортаються в Камбоджі. Виробники найсучаснішої зброї – бойових роботів, наділених штучним інтелектом, обрали цю місцевість для експериментального запуску. Заручившись підтримкою корумпованого агента ЦРУ, вони скеровують сюди чотирьох кіборгів, які мають знищити місцевих наркоторговців. Однак успіх операції сумнівний, адже разом зі злочинцями роботи вбили майже все невеличке поселення місцевих жителів. Випадковими свідками цих подій стали колишній морський піхотинець і група американських студентів-медиків. Їм вдалося втекти з місця кривавої бійні, проте розробники роботів не залишать цього просто так. Кожен, хто бачив випробування нової зброї, мусить бути знищений.
Документальний фільм «System of a Down: сила правди» починається як історія гурту System of a Down. Шалена енергія музики чотирьох хлопців вірменського походження з Каліфорнії розривала чарти на початку двотисячних і навіть стала причиною масових заворушень у Лос-Анджелесі, коли місцева влада скасувала їхній промоконцерт.
Однак справжнім героєм фільму є фронтмен Серж Танкян. Завдяки йому System of a Down стали першими, хто з вершини Billboard заговорив про геноцид вірменського народу. Його критика американського уряду призвела до заборони музичних відео гурту на багатьох телеканалах. Він зібрав System of a Down для концерту в Єревані у 2015 році, де говорив усе, що думає про владу Вірменії. Тоді Танкян ще не знав, що стане одним із лідерів Оксамитової революції.
Варто зауважити що 9 липня о 19.00 в «Планеті кіно» у «Форумі» відбудеться особливий показ цього фільму. Його представить меломан, музичний дигер, прихильник музики на вінілі, ведучий музичного радіошоу NightWave на Flash FM (м. Краків) і Ukrainian Independent Radio (м. Чикаго) Іван Гнатів, який розповість про славетний вірменсько-американський рок-гурт. О 19.00 розпочнеться лекція, а о 19.30 – кінопоказ.
Окрім того, в кінотеатрах нашого міста тривають покази драми «Ми є Ми поруч», кримінального бойовика «Тілоохоронець дружини кілера», кримінального трилера «Форсаж 9: нестримна сага», трилера «Льодовий дрифт», фантастичного фільму жахів «Судна ніч назавжди», кримінальної комедії «Круелла», мультфільмів «Бебі Бос 2: сімейний бізнес» і «Лука».
Виставки
У артгалереї «Зелена канапа» відкрили виставку Катерини Ганейчук «Хаос та структури». Мисткиня із Луцька відома на всю країну своєю вибійкою. Її нова серія полотен «Хаос та структури» виконана на старих домотканих полотнах автентичною давньою технікою. Художниця вважає, що знайшла свій спосіб «висловлюватися українською» в сучасному мистецтві.
Серія робіт складається з фрагментальних композицій, що покликані фіксувати миті розбудови та руйнації структур. Серія «Хаос та структури» виникла внаслідок роздумів про світобудову та час і є логічним продовженням попередніх серій «Cакральна геометрія» та «Інформаційний потоп».
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставковий проєкт «Василь Стефаник. Портрети. Історії. Ілюстрації», присвячений 150-літтю від дня народження письменника.
Проєкт представляє образ Василя Стефаника крізь призму видань, історичних документів та графічних творів-ілюстрацій зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького в партнерстві з Центральним державним історичним архівом України у Львові, Державним архівом Івано-Франківської області, Львівською національною науковою бібліотекою України ім. В. Стефаника, Літературно-меморіальним музеєм Василя Стефаника в Русові та Науковою бібліотекою Львівського національного університету ім. І. Франка і складається з трьох блоків.

Блок «Портрети» показує різні іконографічні прийоми представлення постаті письменника протягом 1896 – 1987 років. Це портрети, виконані його сучасниками: І. Трушем, М. Паращуком, С. Гординським, О. Кульчицькою. Також сюди ввійшли портрети, які творили у пам’ять про В. Стефаника до ювілейних урочистостей в радянський період, намальовані В. Касіяном, С. Грузбергом, а також портрет і краєвид із хатою В. Стефаника в Русові авторства М. Падовського.
Блок «Історії» презентує всі найважливіші прижиттєві видання Стефаника: «Сина Книжечка», «Камінний хрест», «Дорога», «Моє Слово», «Земля»; перші ілюстровані збірки «Дорога» і «Твори»; оригінальні прижиттєві публікації про Стефаника авторства Х. Алчевської, В. Дорошенка, І. Блажкевич, а також особисте листування Стефаника із О. Кульчицькою та І. Свєнціцьким.

Блок «Ілюстрації» складається з кількох тематичних розділів. Це підготовчі рисунки та оригінальні відбитки до прижиттєвих ілюстрованих видань Стефаника 1917 і 1933 років; понад сорок творів знаних українських графіків, що працювали над ілюструванням новел Стефаника в період від 1950-их до 1980-их років. Окремо представлена творча лабораторія Г. Смольського, який створив цілий цикл ілюстрацій до новели «Вечірня година», а також цикл із 25 ілюстрацій І. Остафійчука, які були зроблені на замовлення видавництва «Дніпро» у 1969 – 1971 роках, але видані вже самим автором аж у 2015-ому.
У Домі Франка 9 липня о 16.00 відкриють виставку картин «Священна Гуцульщина» Людмили та Миколи Рибенчуків, яка представляє гуцульський світ у своїй таємничості та барвистості. Роботи притягують колоритом і радістю. В них міститься глибокий зміст давніх традицій. Багато картин мають свої прообрази – і людей, і зображених місць. Микола Рибенчук родом із Верховинщини. Його дружина Людмила – киянка. Саме Карпати зріднили подружжя ще більше. Їхні картини унікальні тим, що академічний живопис у них вплетений із чистим гуцульським кольором – таким, як на вишивках горян.
На виставці «Священна Гуцульщина» будуть представлені близько п’ятдесяти картин. Вони створені завдяки унікальній техніці – восково-олійному живопису, який є продовженням традицій холодної енкаустики. Використовувати цю техніку непросто. Технологія виготовлення фарб – авторська, фарби художники виготовляють самі. Полотна краще споглядати з відстані – тоді барви ніби зливаються і впливають одна на одну.
Музика
Співачка OLVIA і художник Сергій Савченко презентували відео на пісню «Кульбабка», яке є унікальним поєднанням співу, музики, відеоарту та малярства.
Автором музики до нової пісні став відомий український музикант Johnbass. Це вже шоста спільна композиція, яку OLVIA та Джон записали разом. Колаборація музикантів і художника привела до неймовірного результату – музика та відео тут співіснують як дві частини оригінального мистецького твору. Цікаво, що на такий вишуканий і модерний мистецький твір авторів надихнула крільчиха Кульбабка – домашня улюблениця Ольги, яку вона забрала торік із притулку. Послухати пісню та побачити кліп можна за
посиланням.
Львівський органний зал підготував для своїх відвідувачів одразу дві особливі події. 9 липня з 14.00 ви зможете побачити, як народжуються оперні зірки на гала-концерті Першої в Україні незалежної оперної студії Coloratura Opera Lab.
16 талановитих молодих співаків і співачок кинули виклик собі та великій сцені, взявши участь у Літній оперній школі. Вони пройшли 12 днів інтенсиву з вокальними коучами та оперним режисером, працювали над постановкою фрагментів опер і підготовкою ансамблів. Та цього дня відбудеться найголовніша подія – виступ на сцені Львівського органного залу з гала-концертом.
Цього ж дня о 19.00 відбудеться фінальний концерт VII Міжнародного конкурсу композиторів Sacrarium Competition Composers 2021 від KLKNewMusic. З усіх учасників організатори відібрали 9 сучасних композиторів, які написали симфонічні твори на сакральні тексти. Саме їх публіка вперше почує 9 липня у виконанні KLK Symphony Orchestra під диригуванням Фердинандо Наззаро. Солістами вечора стануть відомі львівські співачки Христина Макар та Лілія Нікітчук. Концерт відбудеться під лозунгом «Музика в наш час» і відкриє новий погляд на сучасну сакральну музику і постать композитора в третьому тисячолітті.
Театр

9 та 10 липня о 19.30 та 18 липня о 19.00 на Великій сцені
театру ім. Марії Заньковецької відбудеться довгоочікувана прем’єра «Тригрошової опери». Вперше в Україні заньківчани отримали офіційний дозвіл на постановку світового шлягера! Найвідоміший твір німецького драматурга Бертольта Брехта з музикою Курта Вайля про любов, дружбу та зраду на сцені втілили режисер Максим Голенко, художниця Алія Байтенова, балетмейстери Максим Булгаков і Людмила Пернепесова, концертмейстер Вадим Сухий і художник по світлу Тарас Москалик.
Лондон готується до коронації королеви – ненадійні елементи, такі як злодії та повії, вигнані з вулиць геть, щоб ніхто, не дай Боже, не зіпсував свято. Містер і місіс Пічем, власники фірми «Друг жебрака», очікують, що бізнес ось-ось піде вгору, коли одного разу вночі їхня донька не приходить додому. Це може означати тільки одне – кримінальний авторитет Меккі-Ніж знову у місті.

Та ще й на біду містера Пічема він одружується з його коханою дитиною Поллі.
Ватажка жебраків така «рідня» зовсім не тішить, і він просить начальника поліції Брауна зловити «немилого» зятя або ж буде бунт. Чи може така витівка коштувати Меккі життя, чи врятує Браун бандита і давнього товариша від зашморгу?
Сміливо, смішно, місцями зворушливо і спірно, але так цікаво! Як закінчиться ця історія ув’язнення та кохання і чи буде хепіенд – краще дізнатися особисто і піти на виставу «Тригрошова опера».
Квитки вже доступні у касі театру та онлайн.
15 і 16 липня о 18.00 Перший театр також здивує новою постановкою від режисерки Ірини Ципіної, художника-постановника, заслуженого діяча мистецтв України Мар’яна Савіцького, режисера з пластики Руслана Никоненка, художниці по світлу Світлани Коренькової та асистентки режисерки Лариси Діденко. Це буде відверта емоційна і пристрасна вистава про справжні почуття, шалене кохання та підсвідомі бажання за п’єсою Івана Карпенка-Карого «Безталанна». У ній автори шукають відповіді на низку питань: чи можемо ми протистояти власним внутрішнім демонам? Чи владні ми над собою, над своїми почуттями, пристрастями та внутрішніми страхами? Хто чи що керує нами в ухваленні фатальних рішень? Хто чи що спонукає нас діяти наосліп всупереч здоровому глузду?.. Легко заблукати в сутінках власної душі. Важко стати хазяїном своєї долі, коли в душі оселилися демони.
