Кіно
У кінотеатрах Львова з 24 червня розпочнуть покази двох новинок – українського музичного документального фільму «Вусатий фанк» і кримінального бойовика «Тілоохоронець дружини кілера».
«Вусатий фанк» Олександра Ковша створений за сценарієм Віталія Бардецького і розповідає про те, як наприкінці 60-их років минулого століття після періоду «відлиги» в СРСР почали створювати музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-гуртів. Вони отримали назву ВІА – «вокально-інструментальні ансамблі».
Ці гурти звучали круто, музиканти виглядали як заокеанські зірки. «Смерічка», «Березень», «Дзвони», «Водограй», «Мрія», «Світязь», «Жива вода», «Візерунки шляхів», «Арніка» – ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали, однак сьогодні їхні пісні майже забуті. Усі співають «Червону руту», але тоді, у 70-ті, подібних пісень було дуже багато. Те десятиліття стало золотою епохою української поп-музики. Фільм досліджує феномен українського «вусатого фанку», який досі не втратив актуальності.
Кримінальний бойовик «Тілоохоронець дружини кілера» – продовження фільму «Тілоохоронець кілера», що вийшов на екрани у 2017 році і зібрав у світовому прокаті понад 180 млн дол. Про повернення ключових акторів до виконання своїх ролей стало відомо у травні 2018 року. Тоді ж оголосили, що режисером та сценаристом продовження історії стануть Патрік Гьюз та Том О’Конор. Новий проєкт знімали у Італії, Хорватії, Словенії, Болгарії та Великобританії. Після подій, показаних у першому фільмі, минуло чотири роки. Майкл Брайс (Раян Рейнольдс) підтримує непрості дружні стосунки із Даріусом Кінкейдом (Семюел Л. Джексон), якого довелося охороняти. Життя не стоїть на місці та підкидає нові проблеми. Брайс вирушає у вимушену відпустку, під час якої йому заборонено використовувати зброю. Та дружина Даріуса Соня (Сальма Хаєк) постійно втрапляє у небезпечні ситуації, тож тепер Брайсу доводиться охороняти її.
Крім цього, в кінотеатрах нашого міста показують анімаційні фільми «Спіріт: дикий мустанг» і «Лука», кримінальну комедію «Круелла» і трилер «Форсаж 9: нестримна сага»
Повнометражний анімаційний фільм «Спіріт: дикий мустанг» є продовженням франшизи, яка розпочалася з виходу в 2002 році мультфільму «Спіріт: душа прерій», згодом номінованого на «Оскара» як кращий анімаційний фільм. Студія Dream Works Animation, якій належить проєкт, продовжила розповідати історію у вигляді мультсеріалу на 78 серій, а новий мультфільм став переосмисленням сюжету мультсеріалу. 12-річна дівчинка Лакі переїжджає до Техасу, в невеличке містечко Мірадеро. Вона виросла без мами, але дуже добре її пам’ятає. Не забули жінку і жителі містечка. Передусім завдяки тому, як майстерно вона їздила верхи. Лакі випадково зустрічає норовливого та швидкого мустанга і називає його Спіріт. Вона єдина, кому вдається знайти спільну мову з волелюбною твариною.
Фентезійний пригодницький мультфільм «Лука» від Pixar Animation Studios став 24 анімаційним фільмом студії. Його незвичність полягає у тому, що місцем дії є Італійська Рів’єра, улюблене місце відпочинку європейців уже багато століть. Це дебют італійця Енріко Казарози, номінанта на «Оскара» за короткометражний анімаційний фільм «Луна» у 2012 році. Початківцями у цьому жанрі є і сценаристи Джессі Ендрюс та Майк Джонс. Вони вже створювали сценарії до повнометражних фільмів, а от для мультфільму пишуть уперше. «Лука» – це історія дорослішання хлопчика, який любить морозиво, пасту та їзду на скутері. Головний герой ділить свої пригоди з найкращим другом. Але морські страховиська з іншого світу, які живуть просто під поверхнею води, можуть покласти цьому край.
Кримінальна комедія «Круелла» від студії Disney ґрунтується на однойменному романі британської письменниці Доді Сміт, який уперше опублікували в 1956 році. Вона є приквелом до фільмів «101 далматинець» (1996 р.) та «102 далматинці» (2000 р.). Виконавчою продюсеркою проєкту стала Глен Клоуз, яка зіграла цю героїню у попередніх фільмах, режисером – Крейг Гіллеспі («Тоня проти всіх»), а виконавицею головної ролі – володарка премії «Оскар» Емма Стоун. У 70-их роках у Лондоні царює атмосфера панк-року. Молода й амбітна Естелла де Вілл (Емма Стоун) завжди усвідомлювала свої сильні сторони. Вона прагне стати впливовою постаттю в світі моди. Однак на її шляху до успіху – начальниця, голова дому моди, баронеса фон Хельман (Емма Томпсон). Тож Естеллі залишається лише перетворитися на Круеллу та наводити жах на всіх довкола.

Кримінальний трилер «Форсаж 9: нестримна сага» став продовженням медіафраншизи, до якої входять 9 повнометражних та два короткометражні фільми. Перший «Форсаж» вийшов на екрани в 2001 році. Касові збори усіх частин становлять понад 5,8 млрд дол. Режисером чергової частини є Джанстін Лін, який займався постановкою третьої, четвертої, п’ятої та шостої кінострічок і творитиме десяту. Події фільму розгортаються у Великобританії, США, Японії, Грузії та Азербайджані. Домінік Торетто (Він Дізель) разом зі своєю родиною живе мирним життям. Проте йому доведеться зійтися в протистоянні з молодшим братом Якобом, який об’єднається з Шифром (Шарліз Терон).
Також зверніть увагу на кіноподії з лекціями та зустрічами у «Планеті кіно». 24 червня о 19.00 гостей чекають на ретроспективний показ фільму 1998 року «Легенда про піаніста» від італійського режисера Джузеппе Торнаторе. Перед показом кіномен Станіслав Тарасенко розповість про художні особливості фільму, його історичний контекст, створення кінострічки і творчий шлях Джузеппе Торнаторе. Плівку реставрували, тож ви побачите епічну історію з Тімом Ротом у головній ролі на великому екрані в найкращій якості.
А 27 червня о 17.00 приходьте на допрем’єрний показ нового українського фільму Романа Балаяна «Ми є Ми поруч» за участі виконавиці головної жіночої ролі Катерини Молчанової. Львів’яни матимуть унікальну можливість побачити нову роботу легендарного режисера за півтора тижня до старту прокату і поспілкуватися з відомою акторкою.
«Ми є Ми поруч» – перший фільм Романа Балаяна після майже 12-річної творчої перерви. Раптова зустріч хірурга та загадкової дівчини перевертає їхні життя та наповнює їх глибокими почуттями. Вони стають сенсом одне для одного та готові боротися за своє щастя проти всього світу.
Література
28 червня о 16.00 Дім Франка (вул. І. Франка, 152) запрошує друзів на «Галявину Лиса Микити». Тут презентують монографію франкознавиці, кандидатки філологічних наук Наталі Тихолоз «Петро Франко: Формула долі. (Життєпис на тлі доби)». Життєпис Петра Франка – харизматичної постаті, третього сина Івана Франка і Ольги з Хоружинських є ребусом із багатьма невідомими. Формула його долі складна і багаторівнева. Інженер, учений-хімік, спортовець, пластун, січовий стрілець і сотник УГА, авіатор, видавець, мандрівник, письменник, педагог, винахідник, депутат, декан, директор музею… Ким він тільки не був за своє передчасно обірване життя! Про його шлях до себе, до людей та до світу, про його життєву філософію, сповнену таємниць долю і творчі осяги мовиться в науковій біографії авторства Наталі Тихолоз, заснованій на історичних фактах і архівних документах та ілюстрованій меморіальними світлинами. «Новинка щойно з друкарні. Презентуємо її якраз у День народження Петра Франка та з нагоди 80-ліття його злощасної «евакуції», яка закінчилася смертю, – пояснює авторка. – НКВС «евакуювало» його з дому Ув’єри, де він мешкав і де зараз міститься літературна експозиція музею».

Книга, яка ввійшла до серії «Бібліотека Дому Франка», ошатно видана, з круглим корінцем, у суперобкладинці, щедро ілюстрована меморіальними світлинами і документами, стане в пригоді тим, що цікавляться постаттю Петра Франка та непростими сторінками історії України.
Мода
26 червня о 17.00 у Ботанічному саду ЛНУ ім. І. Франка (вул. Черемшини, 44) в рамках Leopolis Jazz Fest відбудеться показ нової колекції Оксани Караванської. Львівська прем’єра – це своєрідне продовження гучного показу-провокації Existential Fashion Error, який відбувся у травні в Києві у відкритому просторі інноваційного парку UNIT.City. Тоді дизайнерка вперше представила свою нову колекцію, створену спільно з текстильною дизайнеркою Ксенією Уманською, випускницею London College of Fashion. Разом вони заявили про персональну відповідальність у моді. А у Львові модний бренд Karavanska Umanska покаже колекцію, яка демонструє, що вишивка твориться не лише задля оздоби, краси: в ній зашифрований певний посил. «Через авторську концептуальну вишивку ми намагаємося передати ті теми, які хвилюють людство в третьому тисячолітті, – каже Оксана Караванська. – Мовиться про інтелектуальну моду, що несе сенси. Навіть більше – про нашу персональну відповідальність у моді».
Нова колекція від Karavanska Umanska – це не просто фешн-виклик, а непересічний соціальний проєкт на підтримку доброчинної ініціативи «Будь потужною на 300W(omen)», яка зініціювала проєкт придбання роботизованого комплексу для відновлення ходьби тяжко травмованих бійців GЕ-O System Evolution (виробник – Reha Technology, Швейцарія) вартістю 288 000 євро. Квитки на подію можна придбати онлайн за посиланням:
okaravanska.com/buy_ticketВиставки

До 20 липня щодня з 10.00 до 21.00
у Львівському муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника, 11, код на брамі 27) можна оглянути персональну виставку «Бажана площина» Лесі Хоменко. В проєкті художниця продовжує свою програмну роботу з живописом та деконструкцією фігуративного зображення. Використовує підрамники, об’єкти, полотно та біфлекс, а також роботу Алевтини Кахідзе, яку мисткиня запросила бути гостею виставки. Тема, що об’єднала роботи на виставці, це анексія Криму, розказана через особисті спогади, сконструйовану оповідь та бажання заволодіти площиною – чи то територією, чи то картиною. В центрі експозиції – конфлікт, розмова, підслухана художницею в 2019 році на турецькому пляжі поміж відпочивальниками з Росії та України – словесна битва за територію, за бажаний кримський пляж, наразі важкодоступний, що розгортається на іншому пляжі, в іншому місці.

На пл. Ринок, 42 вчора презентували
блок «Візуальне мистецтво» у межах Art Resistentia. Цей мистецький проєкт Сергія Радкевича, Олекси Фурдіяка, Володимира Стецьковича та Влодка Кауфмана (куратора блоку) можна буде побачити до 4 липня. Ось що каже про нього і Art Resistentia ͠Влодко Кауфман: «Опірність – це «нормальний стан художника», якщо говорити про «творця», а не «ремісника». Пандемія, комунізм, криза, що б то не було – це для автора цікава тема, стимул до творення. Художник працює, незважаючи на обставини чи доступність аудиторії, бо не може інакше. Крім того, аудиторія актуального мистецтва (contemporary art) настільки незначна, що ситуація пандемії тут мало що змінить».

У артгалереї «Зелена канапа» до 4 липня триватиме виставка «Мінімонументи» Анни Атоян. Експозиція сформована

із семи робіт, створених як 3D-об’єкти, а також у техніках левкас, живопис, батик. Це дуже особистісні, на противагу публічним, невеликі за розміром монументи (від латинського monumentum – спогад, пам’ятник). Вони створені для того, щоб закарбувати пам’ять про (не) видатні події або (не) історичних осіб у наступних поколіннях, вони (не) відзначаються прагненням до великих форм, їхньої значущості та величі.
Вхід на виставку вільний, роботи можна оглянути і навіть придбати з вівторка по неділю з 12.00 до 19.00.
Інше
24 червня о 19.00 піднімайтеся на дах !FESTrepublic на «НЕзалежний велоКВАРТИРНИК» від Олега Собчука. Фронтмен гурту «СКАЙ» зіграє особливу програму в нашому місті у межах велотуру «НЕзалежний».

В затишній атмосфері під гітару глядачі зможуть послухати улюблені хіти наживо. А ще вдосталь поспілкуватися з Олегом Собчуком на цікаві теми, зокрема про концепції здорового способу життя під час пандемії, й почути відповіді на запитання.
Цей теплий літній вечір запам’ятається вам назавжди, а після концерту точно виникне бажання сісти на велосипед і поїхати будь-куди, відчуваючи повну свободу і життя всередині себе.
26 червня на 09.30 управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації запрошує всіх любителів подорожувати на велосипедах долучитися до прогулянкової веломандрівки «В гості до ведмедів» із парку «Високий Замок» до ведмежого притулку «Домажир» і назад. Захід приурочений до

відкриття велосипедного туристичного шляху R-60 та святкування 25-ої річниці Конституції України. Збір учасників велопробігу – на автостоянці біля парку «Високий Замок», поруч із перехрестям вул. Опришківська і Кривоноса.
Сам заїзд триватиме з 10.10 до 13.00, а з 13.00 до 15.00 учасники матимуть вільний час і можливість подивитися на ведмедів та почастуватися смаколиками. З 15.00 до 18.00 учасники заїзду повертатимуться до Львова. Для участі в заході необхідно мати свій велосипед і елементи захисту – шолом та наколінники. Також потрібно знати правила дорожнього руху і зареєструватися в
Google-форміСторінки підготувала Марічка Ільїна