На старт, увага, «Чілдрен Кінофест»!

Міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків оголосив програму

Уже 8 років поспіль Міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест» безкоштовно знайомить українських дітей з найновішими європейськими кінострічками та світовою кінокласикою. Його місія: розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Відвідування показів та онлайн-перегляди традиційно безкоштовні, за умови попередньої реєстрації на сайті фестивалю.
У 2021 році подія відбудеться в гібридному форматі: частину фільмів покажуть в кінотеатрах з 28 травня до 2 червня, решту – онлайн з 28 травня до 6 червня на сайті online.childrenkinofest.com.
Із семи фільмів конкурсної програми аудиторія обере переможця – після перегляду фільмів глядачам буде запропоновано оцінити свої враження.
Фільмом-відкриттям «Чілдрен Кінофесту» в кінотеатрах стане фантастична анімаційна робота Анатолія Лавренішина «Віктор_Робот», яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Кінострічку вже відзначили Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією «Кіноколо». Її події розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.
У кінотеатрах покажуть ще три фільми з конкурсної програми. Серед них – відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма «Як Гітлер вкрав рожевого кролика». У ній йдеться про дев’ятирічну дівчинку, сім’я якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів. Французько-бельгійський фільм «Полі» розповість про пригоди двох друзів – дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. А комедія «Хлопчик-гусак», найкраща дитяча кінострічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії, відправить глядачів у справжню кіноподорож Данією.
Інші три фільми конкурсної програми будуть доступні для онлайн-переглядів – це нідерландська сімейна комедія «Джекі та Опієн», норвезька пригодницька документальна робота «Арктичні верблюди» та шведська фантастична кінострічка «Самі в космосі».
На ретроспективному показі, який відбуватиметься як у кінотеатрах, так і онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм «Лисенятко Вук». Він знятий за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете і побачив світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. Саме Вук став натхненням для іміджу цьогорічного Чілдрен Кінофесту.
Онлайн буде продемонстровано фільм-закриття фестивалю – українську фантастичну пригодницьку кінострічку «Фокстер і Макс» Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем «Чілдрен Кінофесту». Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс знаходить балончик з нанофарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями.

У межах «Чілдрен Кінофесту» також покажуть (в кінотеатрах і онлайн) двадцять робіт-фіналістів V конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. За традицією, переможців визначить журі українських кінематографістів – режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик. Глядачам показу також запропонують проголосувати та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій».
«Я дуже радий, що в цьому році ми зможемо хоча б частково показувати фільми в кінотеатрах, і дуже сподіваюсь, що вже найближчим часом темні зали та великі екрани повернуться до нашого щоденного життя. Як і завжди, ми відібрали фільми для дітей та підлітків від 4 до 13 років, але закликаємо долучатися до переглядів цілими родинами, адже головною місією нашого фестивалю є розвиток якісного сімейного дозвілля – каже програмний директор «Чілдрен Кінофесту» Ілля Дядик. –  Цьогорічна програма насичена фантастичними пригодами, справжньою дружбою, спілкуванням з тваринами та навколишнім світом, але моєю улюбленою програмою є конкурс дитячих робіт, оскільки саме в ній ми можемо побачити перші роботи майбутніх зірок українського кіно».
Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4852 / 1.57MB / SQL:{query_count}