Синергія молодості та досвіду
Cпівачка OLVIA, відома завдяки «Голосу країни – 2020», разом із вокальною формацією «Піккардійська терція» презентувала відео на пісню «Бізони» (
youtube.com/watch?v=b7wMzF4FGYU)

Музику до пісні написав учасник груп «Клуб шанувальників чаю» і «Мертвий півень» Johnbass. Така ідея з’явилась у нього після перегляду канадського відео на Youtube, де старший чоловік українською скликав бізонів на обід. Згодом канадські бізони поєдналися в одній пісні з Карпатами, які для OLVIA є місцем сили та натхнення.
Це вже четверта пісня, яку учасниця Молодої опери Ukraine-Terra Incognita і Міжнародного джазового фестивалю Jazz Bez XX та Джон записали разом. У цій композиції важко переоцінити значення участі «Піккардійської терції». Її художній керівник, Володимир Якимець, також працював над аранжуванням, зведенні та мастерингу пісні. Загалом група, що невдовзі відзначить своє 30-ліття, в черговий раз довела, що завжди відкрита до експериментів та готова підставити плече молодим виконавцям.
Прадавні мотиви і сучасні технології

Коломийські аніматори із Hutsul Art Production створили мінімультсеріал Story Of The Mountains. Цей унікальний культурний продукт поєднав різні жанри: музику, анімацію, драматургію, театральне мистецтво. Він демонструє силу зв’язку поколінь, збереження традицій і любов до рідного краю.
Hutsul Planet презентував три анімаційні серії – «Аркан», «Ой зацвіли фіалочки» та «Дзеркало життя». Швидше ніж за місяць ці епізоди сумарно зібрали мільйон переглядів. А «Історія гір» є унікальною легендою Карпат про гуцула Василечка з «Аркана», гуцулку Насточку із «Ой зацвіли фіалочки» та їхнє весілля з «Дзеркала життя» (
youtu.be/ri0bRtXDstY)
Проєкт створили: режисер-аніматор Олег Турянський, художник-постановник Ярослав Вандерер, саундпродюсер Ярослав Івасюк, дизайнер бренда Ярослав Шкрібляк, а також Марічка Крижанівська (текст) і Богдан Базилевич (голос).
Новий український реп
23 травня о 19.30 на території «Арени Львів» відбудеться великий концерт групи Kalysh, на якому вона представить свій дебютний альбом репу нового покоління:
youtube.com/watch?v=5p-IJhnyQMM.

Аlyona Alyona презентувала Kalysh на своєму концерті так: «Фастфлоу, подача, жива сопілка. Зараз вони вам роздадуть!»
Їхній кліп на спільний трек «Гори» за два тижні набрав 1,2 мільйона переглядів. Уже після другого сингла на гурт звернув увагу лейбл Def Jam. Це перший випадок в історії українського хіп-хопу, коли локальний артист підписав контракт із лейблом такого масштабу. Kalysh уже встиг випустити чимало хітових синглів. Його перший альбом HOTIN, названий на честь рідного району фронтмена гурту Олега Псюка.
Нове життя колишньої «Ляльки»
У приміщенні, де колись працював легендарний львівський клуб «Лялька», відкрили Нижній зал у Театрі ляльок – простір сучасної камерної культури і нове місце для неформатних проєктів у сфері театру та музики. 22 травня тут виступить Ragapop, створений учасницями Dakh Daughters Русланою Хазіповою і Ганною Нікітіною в колаборації з Антоном Очеретяним. Гурт вдало балансує між театральністю, постпанк-естетикою та lo-fi-електронікою.

Перший мініальбом «Сяся» Ragapop присвятив Іванові Франку. Він базується на його маловідомій поезії, а також на геніальному перекладі «Царя Едіпа» Софокла. Гурт надихається енергією української культури та самобутньо інтерпретує її містику й еротичність, незважаючи на те, якою мовою виконується трек. Музиканти приваблюють фанів своїм студійним звуком і триповими кінематографічними виступами. «Сясю» відзначили як один із найкращих релізів року, а сингл «Гордості» представили на радіо KEXP як частину нової української музики.
27 травня о 20.00 тут відбудеться
«Ліричний (Весняний) концерт» гурту «Пиріг і батіг». На ньому ви почуєте багато композицій на вірші Павла Тичини і трішки Богдана-Ігоря

Антонича з квітнево-травневою поезією.
«Свіжесеньке весняне і, як завжди, ніжно-тривожне… Одне слово, чекаємо всіх, особливо лірично налаштованих (нео)романтиків, – кажуть музиканти. – Лиш би хороба не стала нам на заваді.., бо ж трудні будні котяться, а пісні завжди хочеться».
40 років «Віртуозам»
Із 20 травня по 6 червня у Львові триватиме Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», який ось уже чотири десятиліття дарує музичні композиції та запрошує музикантів-віртуозів з усього світу.
Впродовж 18 днів відбудуться 19 фестивальних подій, які об’єднають минуле і сучасне. Саме тут віддадуть данину пам’яті Мирославові Скорику (1 червня виповниться рік із дня смерті композитора, ім’я якого носить філармонія з вересня минулого року). А ще на фестивалі завершиться святкування Року Бетховена у Львівській національній філармонії. Його музика звучатиме у концертах «Класична романтика» (28 травня) і «Вогонь у темряві» (29 травня). Композиції Мирослава Скорика можна буде почути на подіях «Вічная пам’ять» (1 червня), «Станкович і Скорик і Сильвестров» (2 червня), «Музика світла» (4 червня) та на концерті-закритті фестивалю Vitae і Mortis (6 червня).
Події під назвами «Бетховен і Скорик» (3 червня) та In Memoriam і Мелодія (6 червня) об’єднають творчість цих митців.
Чекайте на «Віртуозах» представлення нових та нечасто виконуваних композицій і відкриття таланту молодих музикантів. Перед публікою виступлять колективи та музиканти із шести країн світу, грандіозні симфонічні та камерні концерти, відбудуться події у форматі open-air.
Уперше в Україні прозвучить «Меса всіх Святих» чеського композитора Яна Дісмаса Зеленки (20 травня), виступлять молоді камерні колективи – струнний квартет Vivere (23 травня) і Suprun Titova Duo (30 травня).
У виконанні трьох філармонійних оркестрів – Академічного симфонічного оркестру філармонії, академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» – прозвучать твори, які в Україні виконують рідко. Почути їх можна буде в концертних програмах «Фантазія. Відкриття» (21 травня), «Новий вектор» (22 травня), «10 перлин української музики» (23 травня), Ukrainians (29 травня). У форматі open-air в саду палацу Потоцьких відбудеться подія «Віртуози просто неба» (30 травня).