Львів’яни, затамувавши подих, стежать за перипетіями «Голосу країни – 11». У найновішій програмі свої вокальні дані та інші таланти продемонстрували щонайменше троє наших земляків – музикант-мультиінструменталіст, майстер-лірник, скульптор Гордій Старух, диспетчерка з вантажоперевезень Катерина Гладій і 21-річна Ярина Малишняк.
Останній, попри яскравий виступ, не вдалося перемогти суперницю – Олег Винник віддав перевагу іншій учасниці. Дівчину «вкрав» MONATIK, але згодом Ярина вибула з шоу. А от Катерину Гладій із команди MONATIK, попри програш солістці ансамблю «Танці з зірками» KOLA, наразі врятувала Тіна Кароль, однак її проходження в наступний етап шоу під питанням.

Гордій Старух не просто переміг на цьому етапі, але й переграв давню подругу дитинства Наді Дорофеєвої Катю Субботову. Але чого дивуватися? І Тіна Кароль, і Діма Монатік не приховували, що «вкрали» б лірника до своїх команд. «Це класний виступ, який особисто я буду передивлятися. Гордію велика повага за мультиінструментальність. Вийшов надзвичайний дует, – зауважив MONATIK. – Обрати когось дуже складно. Я б обрав Гордія – мені було б цікаво попрацювати з ним і побачити, на що іще він здатний».
Катя і Гордій на батлі виконали хіт гурту Radiohead Creep. Під час цього виступу Старух не лише грав на сцені на кількох інструментах, але й сам обрав композицію, зробив аранжування і поєднав англомовний трек із українською народною піснею. Лірник зауважив: «Поєднувати цей хіт із «Куделицею» ми почали з Олесем Ковалем ще за царя Гороха, але я геть не сподівався, що моє аранжування підійде на таке «форматне» шоу».
Для DOROFEEVA батли, як і все у шоу, новинка. Тож не дивно, що їй було важко обрати кращого: «Я навіть не думала, що початок батла буде для мене настільки драматичним. Це надзвичайно важко. Чи дозволять мені продюсери шоу зробити з цієї пари дует?»
Проте львів’янин категорично відмовився від цієї пропозиції: «Ні, я не хочу об’єднуватись. Абсолютно. Мене можна або вигнати, або лишити – об’єднати мене неможливо». Тож Наді залишалося обрати талановитого музиканта.
«Ейфорія мене переповнює, але я просто ще до кінця не «вкурив», що зі мною сталося. Не очікував, що мені запропонують стати частиною дуету. Мені взагалі важко було просто погодитися прийти сюди як сольному виконавцю. Я вже награвся в гуртах більш ніж 13 чи й 15 років. Вистачить! Пора вже самому працювати», – каже музикант.

Гордій має на меті популяризувати ліру як інструмент. Саме для цього він прийшов на шоу. Але майстер воліє, щоб її сприйняли правильно. «Ліра – інструмент сакральний, доволі складний. Я дуже переживаю, щоб люди його правильно сприймали. Зараз працюю над ютуб-каналом, на якому розповідатиму, як працювати з лірами, як їх настроювати, чим вони відрізняються і чому такі дорогі. Хочу підняти рівень обізнаності людей, – пояснює він. – Бо зараз це виглядає якось так: «цю штуку показали по телевізору – треба й собі купити». Я проти такого концепту. Це має бути усвідомлене розуміння інструмента, його крутої та багатої історії».
Варто зауважити, що, попри участь в проєкті, Гордій Старух працює над новими треками. У вівторок, для прикладу, презентував переспів відомої кримськотатарської пісні «Ey, guzel Qırım!» (
youtube.com/watch?v=z65ANUbO85A). Гордій уже не вперше звертається до народних пісень, але на цей раз вирішив здивувати слухачів не тільки аранжуванням чи екзотичними інструментами, а й мовою пісні – кримськотатарською.
«Я вирішив скористатися збільшенням цікавості до моєї творчості, щоби привернути увагу до справді важливих речей. Живучи у своїх теплих містах, ми щораз менше звертаємо увагу на те, що серед нас є люди, котрі вже який рік як втратили дім. Ми наче звикли до цього факту, як звикли до присутності коронавірусу в нашому повсякденному житті. А втім, їхня боротьба не вщухає, і найменше, що ми можемо зробити, це не мовчати, – пояснює Гордій. – Я вирішив не мовчати кримськотатарською. Цю композицію створив торік як саундтрек для відеоогляду фільму «Додому» Нарімана Алієва – фільму, в якому фактично саундтрека немає. Тож, можна сказати, це стало моїм джерелом натхнення».
«Ey, guzel Qırım!» (дослівний переклад «Гей, красивий Криме!») – відома кримськотатарська народна пісня. Її мелодія загальновизнана серед кримських татар і часто звучить на кримськотатарських концертах. Текст пісні розповідає про сумне життя у вигнанні та скорбує за втраченою Батьківщиною. Походження пісні невідоме, але вважається, що вона була написана анонімно після депортації кримських татар.
До речі, дату прем’єри музикант вибрав не випадково: саме 16 березня 2014 року під дулами російських окупантів був проведений сумнозвісний «референдум» про приєднання Криму до РФ.