Марш чи розваги – вибирати вам!

«Львівська Пошта» підготувала програму подій до 8 Березня, яка зацікавить як феміністок, так і прихильниць Свята весни і краси

Дискусія, як відзначати цей день, поновлюється щороку, щойно свято наближається. Тож «Львівська Пошта» підготувала програму подій до 8 Березня, яка зацікавить як феміністок, так і прихильниць Свята весни і краси.

По-новому про права

До 12 березня у Львові триватиме «Феміністична весна» – кількаденна програма культурних та просвітницьких подій.
«Із 1977 року цей день було оголошено Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. А в Україні він перетворився на Свято весни і краси чи неприємну згадку про радянське минуле, – кажуть організаторки програми з «Феміністичної майстерні». – Та 8 березня – це привід говорити про жіночі права і досягнення, виклики і можливості, які постають перед жінками».
5 березня о 16.00 у «МолоДвіж Центр. Львів» керівниця аналітичного центру «ЮрФем» Катерина Шуневич пропонує обговорити «Тренди законопроєктів в частині рівності 2020 – 2021?». Мовитиметься про законопроєкти щодо сексизму, мобінгу, рівних можливостей у сфері праці (коли хатня робота сприйматиметься в суспільстві як професійна діяльність). І, звичайно ж, про славнозвісний законопроєкт Волошина 3316-1 щодо встановлення кримінальної відповідальності за публічні заклики та/або пропаганду відмови від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти.
7 березня о 14.00 в просторі лекторію SPILNO-бібліотеки відбудеться розмова з художницею Анітою Немет. «Я люблю звертатися до умовних свят – пам’ятних дат, річниць. Більшість моїх перформативних і матеріальних робіт створені в межах таких подій», – розповідає мисткиня про свою мистецьку практику. Під час розмови художниці Аніти Немет та мистецтвознавиці Олександри Кущенко також мовитиметься про фемінізм та боротьбу за права жінок.

8 березня на пл. Ринок о 13.00 під час феміністичного маршу учасниці та учасники вимагатимуть ратифікації Україною Стамбульської конвенції і належного розкриття справ, що стосуються домашнього насильства, зґвалтувань, нападів на жінок. Вимагатимуть припинити спроби контролювати, коли, скільки і від кого жінкам народжувати чи не народжувати. Закликатимуть звернути увагу на те, чому проблеми адекватного соціального забезпечення, догляду хворих та дітей мають вирішуватися за рахунок безоплатної доглядової та репродуктивної праці жінок. Вимагатимуть звернути увагу на тих, чиїми правами нехтують.
О 16.00 у бараці №2 музею «Територія терору» відбудеться розмова «Обов’язок свідчині? Рахель Ауербах, Євгенія Гінзбург та (не)почуті» про незалежних працюючих жінок, які стали в’язнями двох тоталітарних режимів: Рахель Ауербах – жертвою гітлерівського расизму, Євгенія Гінзбург – жертвою сталінського терору.
О 18.00 у музеї розпочнеться дискусія «Між героїзмом і маргінальністю: репрезентація повсякденних досвідів матерів дітей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за участі наукової співробітниці відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України Ганни Заремби-Косович, а також Юлії Бойко та Юлії Толстих – матерів дітей з інтелектуальною інвалідністю, які розкажуть більше про власний досвід.
О 21.00 Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на перформанс «Легенда про народження смертної богині».
12 березня о 18.00 у Нижньому залі Львівського театру ляльок говоритимуть про те, як творити без насильства. Театрознавиця Люба Ільницька, актор Богдан Грицюк, драматург Андрій Бондаренко і модераторка події Йош поділяться прикладами власної роботи, обговорять тактики спротиву і структурні зміни, які мають відбутися, аби насилля стало менше.
І закриватиме програму 12 березня о 19.00 у кав’ярні «Фацетка» (вул. Вірменська, 26) «Розмова на людях про мертвих і живих художниць».

Традиційно… майже

7 березня о 19.00 на сцені Ennio Event Square усіх своїх шанувальників, а особливо шанувальниць, сольним концертом потішить Tabakov. Невиправний романтик, улюбленець жінок, володар титулу «голос країни» представить у Львові програму «Моя на все життя», до якої ввійшли як хіти «Ти танцюєш одна», «Моя на все життя», «Тільки ти моя», «Любов жива», так і пісенні прем’єри. Зокрема, новинку «Серцебиття», у якій артист експериментує в трендовій стилістиці синтвейв у творчій колаборації із саундпродюсером Андрієм Бакуном. «Як перезавантажити стосунки? Я зіткнувся з такою потребою у сімейному житті та вивів власний рецепт: треба лише зупинити буденність, щоби почути серцебиття коханої», – каже Павло Табаков.
Навіть відомі пісні на цьому концерті отримають нове, акустичне, звучання – під рояль. Готує співак і кілька сюрпризів. Для приладу, обіцяє взяти до рук «рідний» інструмент – акордеон, на якому не грав уже багато років та якому свого часу приділив роки навчання.
Квитки можна придбати на: ennio.com.ua/events/tabakov-moya-na-vse-zhyttya/


Того ж дня о 20.00 у FESTrepublic дасть концерт гурт, що не потребує представлення. Мастодонти української незалежної сцени – «Скрябін» та соліст Юрко «Юркеш» Юрченко їдуть до Львова!
Ми любимо їх за чесні тексти, глибокі мелодії та відсутність страху перед експериментами. Їхня музика перевірена часом та вихором подій, тож це буде по-справжньому особливий концерт.
«Віддамо заслужену шану Кузьмі та його творчості: потанцюємо як пінгвіни, від душі погорланимо «Маршрутку» та трохи посумуємо під лірику із платинової колекції! – закликають організатори заходу. – Саме такі події надають творчої наснаги і залишають легкий присмак ностальгії за бурхливою молодістю, як після зустрічі з давнім товаришем».
Долучитися до події можна тут: bit.ly/skryabin_yurkesh

У понеділок, 8 березня, о 15.00 та о 19.30 гостей чекають у львівській Опері на мюзиклі-сенсації «Гуцулка Ксеня» від народного артиста України Ростислава Держипільського. Музику Ярослава Барнича в аранжуванні Богдана Ткачука виконає оркестр із 20 музикантів. За сюжетом до Ворохти зі США прибувають українські емігранти, аби знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але отримати гроші він зможе лише тоді, коли знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружиться з нею.
30 акторів виконуватимуть танцювальні номери з елементами сучасної хореографії та українським лейтмотивом. І, звісно ж, лазерне шоу від Show Service, яке створює неймовірні ефекти як на сцені, так і в залі.
Покваптеся придбати квитки тут: bigshow.ua/events/hutsulka-ksenya-15-00/ і bigshow.ua/events/hutsulka-ksenya-19-30/

О 19.00 в Malevich Conсert Arena відбудеться весняний концерт гурту ТНМК. Це буде нове шоу з прем’єрами та несподіванками, під час якого ви дізнаєтеся, чому саме всі ждуть весну. Завдяки соціальній ініціативі «Дивись як чутно», заснованій медіасервісом MEGOGO, люди з вадами слуху зможуть «почути» музику популярного українського гурту.

Безпосередньо на сцені під час виступу ТНМК спеціаліст проєкту «Дивись як чутно» синхронно перекладатиме жестовою мовою всі пісні гурту. 
Квитки на концерт є тут: bigshow.ua/events/tnmk-malevich-08-03/
Ініціатива «Дивись як чутно» створює можливості перегляду кращого світового контенту для глядачів із вадами слуху – через переклад жестовою мовою – і користувачів, що мають проблеми із зором, за допомоги тифлокоментарів.

Кінопалац Kopernik запрошує кіноманів, синефілів та пересічних глядачів на подію, яка відбувається раз на пів року. З 4 по 10 березня тут демонструватимуть один із найвпливовіших артфільмів ХХI століття «Любовний настрій» Вонга Карвая. Події кінострічки розгортаються в Гонконзі у 1962 році. Дві подружні пари, пан Чоу з дружиною і пані Су з чоловіком, одночасно оселяються в сусідніх квартирах. І поки їхні половинки пропадають на роботі чи в закордонних відрядженнях, Чоу і Су проводять багато часу на самоті та спілкуються одне з одним як звичайні сусіди. Все змінюється, коли вони дізнаються, що їхні партнери – коханці. Чоу і Су намагаються зрозуміти, як почався цей роман, і поступово зближуються, проте не хочуть давати волю почуттям.
8 березня о 19.00 в межах спецпоказу артфільм представить Станіслав Тарасенко. А ще прочитає годинну лекцію про цей шедевр і причини його культовості, розповість про Вонга Карвая, Тоні Люна та Меґґі Чун, процитує Мадонну і Гаса Ван Сента.
Квитки на спецпоказ можна придбати тут: kinopalace.lviv.ua/films/lyubovniy-nastriy-podiya
Окрім цього, 7 і 8 березня у кінотеатрі можна подивитися ще три фільми. Героїня мелодрами «Мій рік у Нью-Йорку» (7 березня о 19.00, 8 березня о 13.15) Джоан приїздить до Нью-Йорка – міста своєї мрії – і влаштовується на першу роботу в літературне агентство. Тепер її основні обов’язки – готувати каву стерві-босу та відповідати на дзвінки. А ще – переглядати листи, які надсилають з усього світу шанувальники великого Дж.Д Селінджера, адже саме його твори представляє агентство, в якому вона працює. Дівчина опиняється у самому серці богемного Нью-Йорка 90-их і щосили намагається розібратися не тільки зі своєю роботою, бойфрендом і босом, а й здійснити мрію – стати письменницею. Вона починає відповідати на листи, відкриваючи власний талант, а надихає її на це голос письменника в телефонній слухавці.
Завдяки анімаційній комедії «Том і Джеррі» (7 і 8 березня об 11.20 та о 17.00) двійко улюблених мультяшних ворогів повертаються на великі екрани. Джеррі переїжджає в найдорожчий готель Нью-Йорка напередодні «весілля століття». Тому весільна розпорядниця змушена найняти Тома, щоби здихатися миші. Та війна між цими двома загрожує знищенням її кар’єри, весілля і, можливо, самого готелю. Однак невдовзі постає ще більша проблема: збіса амбітний колега планує змову проти них трьох.
У комедії «Скажене весілля 3» (7 березня о 15.00 та о 20.50, 8 березня о 15.00 та о 21.45) на рушничок щастя планує стати наймолодший з родини Середюків – Захар. Традиційно для дітей Василя для створення сім’ї він обрав особливу пару – дочку барона, красуню Раду. І хоч батько поклявся цього разу не псувати весілля, та й невістка йому до вподоби, але спокійне свято не в традиціях Середюків. Тож на них знову чекає скажене весілля!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4784 / 1.65MB / SQL:{query_count}