sweet.tv
«Номери»

Іронічна антиутопія «Номери» створена за однойменною п’єсою Олега Сенцова, яку він написав ще до ув’язнення, в 2011 році. Фінальну редакцію автор зробив уже в слідчому ізоляторі «Лефортово» в Москві.
Фільм розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та здобути свободу. У світі Номерів, де Непарні – чоловічої статі, а Парні – жіночої, все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв уже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити і кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.
«Атлантида»

Драматична антиутопія Валентина Васяновича «Атлантида» розповідає про Україну в найближчому майбутньому. Після вторгнення Росії в 2014 році значна частина сходу країни перетворилася на пустелю, непридатну для людей. Місцеві змушені шукати шлях, як жити далі…
Ця кінострічка отримала головну нагороду програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, є національною претенденткою на премію «Оскар» і представлена у довгому списку престижної премії BAFTA у 12-ти секціях.
Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили в Маріуполі та Києві.
«Додому»

Створена за підтримки Мінкульту, драма «Додому» є повнометражним дебютом режисера Нарімана Алієва з Ахтемом Сеїтаблаєвим та Ремзі Біляловим у головних ролях. Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні творці фільму отримали «Золотого Дюка» і претендували на «Оскар» від України та премію Європейської кіноакадемії.
За сюжетом кінострічки, у кримського татарина Мустафи помирає первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині згідно з мусульманськими традиціями.
* Упродовж 7 днів протестувати платформу можна безкоштовно. Після цього за 1 грн ви можете продовжити користування на 15 днів, проте абонплата за наступні 30 днів становитиме 99 грн. Ця передплата передбачає автоматичне продовження за регулярною вартістю 99 грн.
oll.tv
«Земля блакитна, ніби апельсин»

Кіноробота «Земля блакитна, ніби апельсин», яка є повнометражним дебютом режисерки та письменниці Ірини Цілик, стала однією з найгучніших українських документальних кінострічок 2020 року і зібрала чимало відзнак у світі. Назва фільму – це цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара, яка, зі слів режисерки, певною мірою передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни та миру. «Земля блакитна, ніби апельсин» розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній» зоні Донбасу, де воєнні дії тривають. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама і діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
«Юкі»

Документальна кінострічка «Юкі» Володимира Мули і сценариста Миколи Василькова створена за підтримки Держкіно і Міністерства культури та інформаційної політики України.
Кінострічка об’єднала неймовірні розповіді легенд НХЛ про гравців українського походження у професійному хокеї Північної Америки, чий приклад надихає світ і демонструє історію перемог вільних Українців. «Юкі» – так скорочено називають українців у Національній хокейній лізі. Головним трофеєм НХЛ із 1927 року є кубок Стенлі, і за традицією команда-чемпіон має можливість увіковічити на кубку імена своїх гравців. Українських прізвищ там аж 56! Король хокею Вейн Грецкі теж був колись Іваном Грецьким.
«Пофарбоване пташеня»

Драма «Пофарбоване пташеня» Вацлава Марула створена в копродукції України, Чехії та Словаччини. Брала участь в основній конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю 2019 року. Її номінували на «Оскара» від Чехії.
Фільм знятий за однойменним бестселером Єжи Косинського і розповідає про те, що за часів Другої світової війни кожен виживав як міг... Так, далеко не всі способи виживання хотілося б згадувати, але такі вже закони війни. Особливо не пощастило єврейським родинам, яких знищували масово. Одна з таких спробувала урятувати свого сина від геноциду, відправивши його самого до родичів у невелике село в Східній Європі. Так, шлях його видався дуже складним, але це був єдиний шанс вижити. Світ за межами рідної домівки абсолютно недружній, там свої правила, звичаї, і далеко не всі люди готові допомогти маленькому хлопчику знайти своїх рідних…
* Підписка для нових користувачів доступна за 1 гривню на 7 днів, після цього абонплата становитиме 109 грн на місяць. Перший і третій фільми із цієї добірки доступні для перегляду впродовж 7 днів за 49 грн кожен, другий – впродовж 2 днів за 59 грн.
Тakflix
«Мої думки тихі»

Трагікомедія Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» з Ірмою Вітовською-Ванцою та Андрієм Лідаговським у головних ролях уже встигла здобути призи та відзнаки на фестивалі у Карлових Варах, Одеському міжнародному кінофестивалі та Національну премію кінокритиків «Кіноколо».
Зазнавши безліч невдач у роботі та в особистому житті, молодий звукорежисер-фрилансер Вадим отримує шанс почати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну» Україну та вирушити в «привабливу» Канаду подалі від проблем. Однак усе виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі стає найменш підходяща для цього людина – мама Вадима.
«Пекельна хоругва»

Дитячу казку «Пекельна хоругва» Михайло Костров зняв за мотивами твору Сашка Лірника (Олександр Власюк) «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід». Казка сповнена українського народного гумору, закорінена в український фольклор та народну міфологію і вірування, у ній присутні фантастичні герої та несподівані персонажі.
Фільм розповідає про те, що козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим чорт укладає парі зі святим Петром, що зможе полонити і утримати до Різдва найкращого та найхоробрішого козака Семена. Так чорт здобуде можливість знищити увесь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.
«Поїзд Київ – Війна»

Документальний фільм «Поїзд Київ – Війна» Корнія Грицюка – це драматична історія поїзда Київ – Костянтинівка з унікальними долями, болем, спогадами, таємницями, надіями таких різних його пасажирів. Лише 12,5 години розділяють мирний Київ і Костянтинівку – невелике промислове місто на сході України, відразу за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами і переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. Цей фільм – голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почутий.
Світова прем’єра фільму відбулася в межах 49-го КМКФ «Молодість», його номінували на премію «Кіноколо» і обрали до конкурсної Національної програми фестивалю Kharkiv MeetDocs.
* Усі три фільми можна подивитися за 75 грн або подарувати комусь перегляд за ті ж гроші.
Сторінку підготувала Марічка Ільїна