З 24 грудня у широкий прокат виходить пригодницький екшн «Безславні кріпаки» Романа Перфільєва. Ідея проєкту спала йому на думку під час Революції Гідності, коли українські художники почали зображати класиків літератури у сучасних образах байкарів або хіпстерів. А чому б не зобразити Кобзаря самураєм? Перша назва фільму була «Тарас Шевченко: Перший самурай», згодом її змінили. Особливу увагу при роботі над фільмом приділили костюмам та бойовим сценам.

Сценарій переміг на конкурсі патріотичного кіно і отримав фінансування від держави у розмірі 19.6 млн. грн. при загальному кошторисі у 24,5 млн. грн. Виробництвом кінострічки займалася компанія Kristi Films за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Події «Безславних кріпаків» розгортаються у 1844 році. Молодий Тарас Шевченко (Роман Луцький) нудиться у кріпацтві. Переховуючись від лютого імператора, в Україну потрапляє японський самурай. Познайомившись ближче із Тарасом, він вирішує навчити його бойовим мистецтвам. Тепер хлопцеві немає сенсу тікати з кріпацтва. Він готовий подивитися ворогові у вічі та битися до останньої краплі крові. Ворога крові, звісно, а не своєї.
«Я висловлюю неймовірну вдячність продюсеру Юрію Мінзянову за те, що повірив у цю сміливу ідею та дав можливість спільними силами реалізувати проєкт, — твердить Роман Перфільєв. Я мріяв її втілити, проте протягом довгого часу мені не вдавалося знайти жодної підтримки сценарію. Зараз ми з гордістю представляємо картину і сподіваємося, що глядач оцінить її по достоїнству».
Продюсер стрічки Дмитро Мінзянов наголошує, що «Безславні кріпаки» є даниною шани кінопродюсеру Юрію Мінзянову, який, на жаль, не встиг дожити до прем’єри – він помер 7 листопада у віці 64 років: «Це фільм-присвята моєму батьку і талановитому продюсеру Юрію Мінзянову. Саме завдяки йому кінематограф став багатшим на ще однин неймовірний український фільм, який масовий глядач вже від сьогодні може переглянути у кіно».
Виконавець головної ролі Роман Луцький визнає, що під час роботи над проєктом найважче йому давалися сцени бою з катаною: «Мабуть, технічна частина фільму була найскладнішою для мене. Я і досі пригадую кожну бойову сцену. Для мене це досвід, який залишиться зі мною назавжди. Що стосується мого образу Шевченка-самурая, як на мене, нам вдалося створити сміливий, іронічний та абсолютно нетиповий образ молодого поета».
А виконавець ролі самурая Акайо Сергій Стрельников, для кого цей фільм став дебютом у великому кіно, додає: «Пишаюсь тим, що мені вдалося втілити свою першу головну роль у настільки грандіозному проєкті. Як і всі, я дуже хвилювався за результат, адже не знав, чи вдасться мені втілити усе задумане в сценарії. Добре, що в юнацтві я займався карате, адже зараз цей досвід став мені у нагоді. А взагалі фільм вийшов цікавим, легким, динамічним та сповненим крутих екшн-сцен. Як на мене, це саме те, що зараз так потрібно глядачам».
А ще з 24 грудня створений за підтримки Держкіно фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» Михайла Кострова знову виходить у широкий прокат у всіх кінотеатрах України.

Це фільм-казка для всієї родини про козаків, козацький рід, Рай і Пекло, Різдво й нечисту силу. Та не просто казка, а саме химерна українська казка, яка притаманна тільки українській культурі й українському характеру. Історія, яка є продовженням веселого козацького химородництва Котляревського і Гоголя, вщерть напоєна українським народним гумором, козацькою героїкою й закорінена в український фольклор і українську народну міфологію й вірування. В основі сценарію твір найвідомішого казкаря України Сашка Лірника, який є сценаристом фільму, «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».
Головні ролі в кінострічці виконали Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Олександр Пожарський, Діна Розовлян, Арам Арзуманян, Володимир Задніпровський та інші.