Чи не найбільше карантин, загалом ситуація з пандемією коронавірусу, вплинули на українські культурні інституції та заклади, зокрема кінотеатри. І поки уряд ще не оголосив локдаун, кожен із нас має шанс підтримати свій улюблений фільм купівлею квитка на нього! До того ж саме зараз у всеукраїнському прокаті є одразу кілька вітчизняних фільмів.
Військова драма «Мати Апостолів» Зази Буадзе

Найперше варто розповісти про цей унікальний за своєю сценарною формою та емоційно дуже сильний фільм, знятий на основі реальних подій, що відбувалися на сході України в 2014 році. Трагізм війни показаний у цій кінострічці через історію однієї людини – Матері. Перед очима глядача постає повна картина трагедії, яку несе війна. Квітучий раніше край перетворився на руїни не тільки міст і сіл, а значно гірше – на руїни тіла й душі. І все це пронизує пекучим болем і жалісним співом безмірної любові матері, яка у цьому пеклі війни спішить на порятунок свого сина.
У фільмі немає політики, тільки пронизливий біль війни. Кожна війна – це смерть синів і страждання матерів. Світ не має бути омитий сльозами матері, він має бути осяяний її любов’ю і теплом!
Любов матері – безмірна. Коли її синові загрожує небезпека, вона стрімголов мчить йому на допомогу. Заради спасіння дитини вона здатна на все, навіть пройти крізь пекло війни.
Коли Софія дізнається, що літак її сина збитий, то без вагань вирушає на його пошуки. Але ніхто не знає, де її син, чи вижив він, а чи, може, потрапив у полон. Заради його порятунку жінці доведеться відчайдушно пройти крізь небезпечні випробування, ворожу ненависть і погрози. Вона навіть не здогадується, на що спроможна, як змінить жінку ця жахлива подорож, що перетворить її зі звичайної людини на велику Матір, яка своїм безмірним материнським серцем і любов’ю здатна рятувати навіть пропащі душі ворогів.
Героїв у фільмі втілили актори Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Станіслав Щокін, Сергій Дерев’янко, Сергій Медін, Світлана Осипенко, Юрій Кулініч та Ірина Тамім.
Документальна кінострічка «Юкі» Володимира Мули

Вихід у прокат цього фільму, створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, став особливою подією.
Кінострічка об’єднала неймовірні розповіді легенд NHL, чий приклад надихає світ і демонструє історію перемог вільних Українців. Це результат важкої довготривалої роботи всієї команди, який нарешті виходить до глядача.
«Протягом трьох років я засинав та прокидався з думкою про фільм. Ми подолали тисячі кілометрів, зйомки тривали у чотирьох різних країнах. Ми до останнього не знали, чи зможемо втілити усе задумане, – каже режисер і продюсер фільму Володимир Мула. – На мою думку, «Юкі» – це справжній шматок позитиву наприкінці року. І я щиро запрошую кожного глядача подивитися фільм у кінотеатрах, адже це справжня мотивувальна історія, завдяки якій ми можемо гучно заявити про Україну на весь світ».
Сценарист фільму Микола Васильков розкрив деякі труднощі роботи над цим проєктом: «Ми не були впевнені, чи випаде нам шанс записати найлегендарнішого хокеїста всіх часів Івана Грецького (Вейн Грецкі), тож змінювали сценарій декілька разів. Проте нам все ж таки вдалося це зробити! І зараз ми з гордістю презентуємо наш проєкт про надзвичайних людей, неймовірних хокеїстів НХЛ українського походження, чиї досягнення вражають. Тож закликаю усіх не пошкодувати часу та обов’язково прийти на фільм».
Пані посол Канади в Україні Лариса Ґаладза на допрем’єрному показі фільму зазначила, що ця кінострічка відкриває ще одну сторінку канадсько-українських відносин. «Фільм «Юкі» сполучає разом Канаду, Україну і хокей. І що ми отримуємо в підсумку? Понад п’ятдесят українців, чиї імена викарбувані на Кубку Стенлі, – твердить вона. – Ця документальна кінострічка розповідає історію про те, що означає бути іммігрантом, українцем і видатним гравцем НХЛ. Історію про слід, який назавжди залишає людині етнічна спадщина».
Драма «Пофарбоване пташеня» Вацлава Марула

Ця кінострічка, створена у копродукції України, Чехії та Словаччини, стартує в прокаті 10 грудня. Фільм брав участь в основній конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю 2019 року, його номінували на «Оскара» від Чехії. І зважаючи на те, що на премію «Кіноколо» його висували українські кінокритики, цю прем’єру просто не можна пропустити.
«Пофарбоване пташеня» Вацлав Марул зняв за однойменним бестселером Єжи Косинського. Роль у фільмі виконують відомі актори Стеллан Скарсгард («Розсікаючи хвилі» (1996 р.), «Розумник Вілл Гантінг» (1997 р.), серіал «Чорнобиль»), Харві Кейтель («Таксист» (1976 р.), «Скажені пси» (1991 р.), «Від заходу до світанку» (1995 р.), Баррі Пеппер («Урятувати рядового Раяна», (1998 р.), «Сім життів» (2008 р.), серіал «Клан Кеннеді»). Кінокритики із сайту Metacritic поставили цій кінострічці 75 балів зі 100, а на Rotten tomatoes можна знайти 89% позитивних рецензій (17/19).
Фільм оповідає про те, що за часів Другої світової війни кожен виживав як міг... Так, далеко не всі способи виживання хотілося б згадувати, але такі вже закони війни. Особливо не пощастило єврейським родинам, яких знищували масово. Одна з таких спробувала урятувати свою дитину від геноциду – батьки відправили свого сина самого до родичів у невелике село в Східній Європі. Так, шлях його видався дуже складним, але це був єдиний шанс для дитини. Світ за межами рідної домівки абсолютно недружній, там свої правила, звичаї, і далеко не всі люди готові допомогти маленькому хлопчику знайти своїх рідних…
Також радимо звернути увагу на те, що 14 грудня о 19.00 у Кінопалаці «Копернік» відбудеться спецпоказ цієї фестивальної драми з лекцією Станіслава Тарасенка.
«Казка старого мельника» Олександра Ітигілова

Прем’єру цієї української кінострічки оголосили на два тижні раніше. Тепер сімейний фільм, в основі якого історія кохання та український фольклор, вийде у прокат 17-го, а не 31 грудня, як планували.
Ця видовищна казка-фентезі знята за дитячою книгою Сергія Ухачевського. У фільмі знялися відомі українські актори, серед яких Анна Кошмал, Валентин Томусяк, Олексій Богданович, Ада Роговцева, Володимир Горянський, Ірма Вітовська, Остап Ступка, Анатолій Хостікоєв, Наталя Сумська, Олеся Жураківська та інші.
Уявіть собі: вечір, діти збираються навколо вогнища, і старий мельник починає розповідати їм казку. В його історії бурсак Миколка вирушає до пана Адама, аби навчити грамоти його доньку Христинку. Але на шляху до маєтку Миколка дізнається, що селище захопила нечиста сила, вовкулаки та повітрулі, а сам пан Адам перебуває в полоні. Миколка та Христинка вирішують звільнити в’язня і землі від нечисті, та задля цього їм доведеться пройти крізь низку випробувань, і подолання одного з них може бути їм не до снаги…
Зйомки фільму тривали з 2014 по 2015 рік у Києві, Пироговому, на Шипоті, Синевирі, у Невицькому та в Олеському замках.
Сценаристом «Казки старого мельника» став автор цієї історії Сергій Ухачевський, оператором-постановником – Сергій Борденюк, художником-постановником – Владислав Дудка, композитором – Андрій Тупіков.
Варто нагадати, що прем’єру фільму анонсували ще навесні 2016-го, проте його виробництво було призупинене, і кілька років прем’єру переносили.