«Номери»: коритися Нулю чи бути вільними?

17 листопада в нашому місті відбудеться допрем’єрний показ іронічної антиутопії Олега Сенцова та Ахтема Сеїтаблаєва. А через два дні фільм вийде у широкий прокат

Менш ніж за тиждень, а саме 17 листопада, о 19.00 у Кінопалаці «Копернік» відбудеться непересічна подія – ексклюзивний допрем’єрний показ фільму «Номери» Ахтема Сеїтаблаєва та Олега Сенцова.
Спеціальним гостем показу стане виконавець ролі Одинадцятого у фільмі «Номери» та зірка серіалу «Перші ластівки» («Новий канал») Максим Девізоров. Глядачам представлять фільм, а після показу заплановане спілкування і обговорення «Номерів».
Квитки на показ можна придбати за посиланням. А вже з 19 листопада фільм вийде у широкий прокат в Україні.
«Не віриться, що скоро в прокат виходить наш фільм «Номери». Кожен день я прокидаюсь із однією думкою – хоч би кінотеатри не закрили! Бо «Номери» – це фільм, який ми знімали для великого екрану, – каже продюсерка фільму Анна Паленчук. – Я дуже очікую реакції українських глядачів. Ще два роки тому мало хто вірив, що це кіно буде. Адже Олег Сенцов голодував, перебував за ґратами, але давав свої режисерські настанови дистанційно. Ці настанови втілював та реалізовував Ахтем Сеїтаблаєв разом із нашою командою. Я вдячна всім нашим акторам, всім тим, що в нас вірили та допомагали! До зустрічі на великих екранах по всій Україні».
Іронічна антиутопія «Номери», створена за однойменною п’єсою Олега Сенцова, розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та здобути свободу. У світі Номерів, де Непарні – чоловічої статі, а Парні – жіночої, усе підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв  вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити і кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.
В основі фільму – п’єса «Номери», яку Олег Сенцов написав ще до ув’язнення, у 2011 році. Фінальну редакцію автор зробив вже у слідчому ізоляторі в Лефортово у Москві. В 2018 році за п’єсою поставили виставу, над якою працювали режисерка-постановниця Тамара Трунова та художник-постановник Юрій Ларіонов. Прем’єра на «Сцені 6» у «Довженко-Центрі» відбулася з аншлагом. Перша презентація проєкту повнометражного фільму за п’єсою відбулась у 2018 році в межах пітчингу Одеського міжнародного фестивалю. На цій події продюсерка Анна Паленчук представила лист Олега з наміром брати участь у виробництві фільму з-за ґрат. Над фільмом працював тандем режисерів – Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії №8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеїтаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом із продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали в листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.
Світова прем’єра «Номерів» відбулась у лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участі творчої команди. Кінострічка здобула схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які відзначили талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.
«Спершу Олегу фільм не сподобався. І в цьому для мене нічого дивного не було. Я був першим, хто сказав: «Я здивуюся, якщо цей фільм йому сподобається». Два режисери, дві людини, які мають своє уявлення про світ… Для мене було б дивно, якби він сказав: «Так! Саме так я й хотів!» – говорив Ахтем Сеїтаблаєв в одному з інтерв’ю. – І коли він сказав наступного дня: «Чекайте, я ж не кажу, що стрічка погана. Я кажу, що це не зовсім мій фільм. Не ображайтеся», ми тоді й не ображались. Ми були до цього готові. Мені здається, що коли ми з Олегом разом переглядали стрічку під час прем’єри, коли глядач із третьої хвилини почав потроху так тихесенько сміятися, а потім уже сміятися гучно, і кожен показ завершувався стоячи з оваціями, я відчував полегшення. І мені здається, що Олег так само видихнув: фух, стрічка «зайшла».
Фільм створений у копродукції України (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польщі (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехії (Сeskа Televize) та Франції (Canal+). Промокампанія триває за фінансової та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно, її партнерами є мережа KLO, Amnesty International в Україні, Польський інститут у Києві.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4632 / 1.57MB / SQL:{query_count}