Днями в галереї "Дзиґа" відбулася презентація першого в Україні підручника з китайської мови для початківців "Китайська грамота для дітей від 9 до 209", що побачив світ у львівському видавничому домі "Декамерон2002". Її автори - львів'яни, батько і син Дереґи, Ярослав та Роксолан, а книжка, як свідчить передмова - акмеологічний курс китайської мови.
Акмеологічний означає той, що сприяє досягненню вершини. Й справді: таким зможе вважати себе кожен, хто опанує бодай більшу частину описаних у підручнику 3588 китайських ієрогліфів. Не менш цінними майже чотири сотні авторських фотографій. І це - лише одна із шести частин навчальної програми вивчення китайської мови за системою Дереґ.
"Китайська грамота для дітей від 9 до 209" складається із кількох розділів: основні правила китайської каліграфії, вправи з каліграфії, магія слів, словник, правила читання міжнародної транскрипції китайських
ієрогліфів "пінїн", китайські та міжнародні свята.
До презентації галерея "Дзиґа" представила й фотовиставку авторів підручника "20 тисяч кілометрів Китаєм 2006 - 2008 роки: Китай очима львів'ян".
"Спершу ми мріяли подорожувати Китаєм на велосипедах і серйозно до цього готувалися, - ділиться з "Поштою" Ярослав Дереґа. - Однак подорож у Китаї затягнулася аж на два роки і не зовсім збігалася з нашими планами. Хоч б тому, що пересуватися доводилося здебільшого на автобусах та автомобілях, оскільки більшість поверхні в Китаї - це височини і гори. І лише в містах нам ставали в пригоді велосипеди".
Двох років у Китаї виявилося для українців достатньо, аби закохатися в цю землю, її культуру, філософію і, звичайно ж, мову, яку неможливо уявити без ієрогліфів китайського письма.
Автори підручника переконані, що ієрогліфи зміцнюють особистість. Адже мова - це тілесна функція, енергетична субстанція. Вивчати мову іншого народу не пізно ніколи й нікому. Людині під силу вивчити 120 мов. "Вивчення чужої мови - це як гра з м'ячем, який треба тільки навчитися ловити", - говорить Ярослав Дереґа.
Авторську методику Ярослава Дереґи "Мова як текстуальний жест" покладено і в основу презентованого підручника "Китайська грамота для дітей від 9 до 209". На презентації метод вивчення китайських ієрогліфів продемонстрував присутнім сам автор, пояснивши наразі 65 ієрогліфів текстом та жестами впродовж 30 хвилин.
"Вчити іноземну мову треба радісно і розслаблено, в атмосфері миру і спокою", - переконаний пан Дереґа. - Лише тоді можна досягти бажаного ефекту, бо без любові немає знань".