Українське кіно в «Коперніку»

З часу повернення до роботи «Коперніка» цей кінотеатр що кілька днів пропонує нові події, лекції і покази. Нещодавно тут відбулась прем’єра українського байопіку «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка. Львівські глядачі мають ще трохи часу, аби подивитись на великих екранах цю кінострічку, створену у копродукції України і Казахстану. Вона розкриває останні місяці заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала в середині ХІХ ст. казахські степи. Поет отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса, й не видає наказ про звільнення. Більше того, до форту прибуває таємний агент з Петербурга.
А вже на 1 жовтня на 19.00 «Копернік» готує ексклюзив – показ документального фільму «Ваш Василь» Олександра Авшарова і Світлани Рудюк про Василя Стуса. Кінострічку представить саунд-дизайнер фільму, автор проєкту «Паліндром» Степан Бурбан. Він розповість про цю документальну роботу та про свій вклад у неї. А от сам фільм про Стуса можна буде подивитись у кінотеатрі з 1 по 7 жовтня.
Василь Стус мріяв займатися літературою, а не політикою; бути відомим поетом, а не дисидентом. Та дії радянських спецслужб та КПРС підштовхнули його до точки неповернення. Як відбулася така трансформація? Та яким був насправді «Ваш Василь»?
У фільмі про справжнього Василя Стуса розповідають його рідні – сестра Марія та син Дмитро, а також однодумці та товариші. Реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та фрагментів з допитів. «Ваш Василь» – саме так Стус підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення. За словами режисерів, назва актуалізує головне питання фільму – чому і як Стус став «належати» не рідним, а оточуючим, не собі, а світові?
Головною музичною темою фільму став трек львівського репера Кашляючого Еда на вірш Василя Стуса “Ще й до жнив не дожив”. Крім того, для фільму були записані сучасні аранжування улюбленої музики Стуса та віршів, прочитаних ним особисто у 1970-х роках. На основі рукописів Стуса розроблено шрифт, що відтворює його почерк»
А з 8 жовтня у «Коперніку» стартує українське кіно «Передчуття» В'ячеслава Криштофовича. Фільм описує повільне життя провінційного приморського містечка N, яке раптом порушує локальний скандал. Він розгортається навколо чоловіка, що пішов з життя. Про місце поховання померлого знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика – дивака, закоханого у море. Кожен з героїв шукає відповіді на власні питання, проте шукає їх зовні, в соціумі, в інших, а тому не знаходить. Відчуття тривоги розлите просто неба. Щось має статися.
Українська прем’єра фільму відбулася 27 серпня 2020 року в рамках програми «Українські прем’єри» на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість», світова – 10 грудня 2019 року в Берліні за підтримки Держкіно та Посольства України в Німеччині в присутності керівництва фестивалю Berlinale, депутатів Бундестагу, представників дипкорпусу, громадськості і провідних німецьких ЗМІ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4213 / 1.55MB / SQL:{query_count}