Новинки для натхнення від #книголав

До 27 BookForum столичне видавництво представило три абсолютно різні, але однаково цікаві новинки. Про що вони і чому їх варто прочитати розповідає «Львівська Пошта»

Перший онлайновий і 27 за ліком Форум Видавців, який триватиме до 21 вересня, точно змусить обговорювати його події ще довго. І не лише через події і дискусії, а й завдяки книгам, які видавці так чи інакше презентують цього року. 
Сьогодні ми розповімо про новинки наших друзів зі столиці – видавництва #книголав. Але перш за все вітаємо їх видання із перемогою в BookForum Best Book Award у номінації «Сучасна українська проза». Книга «Я, Ніна» Яніни Соколової і Ольги Купріян стала кращою завдяки «відверто розказаній історії життя і боротьби з хворобою, сміливість порушити табуйовані дотепер теми та майстерну оповідь».
Та повернемось до нових видань – їх три, ці книги абсолютно різні, але однаково цікаві. То про що вони і чому їх варто прочитати?

«Подорож Цильки» Гізер Морріс у перекладі Вікторії Калини
В основі роману – реальна історія. Авторка бестселера «Татуювальник Аушвіцу» (у світі продано понад 3 мільйона примірників) Гізер Морріс розповідає історію Сесилії Кляйн, яку у шістнадцять років вислали в концтабір Аушвіц.
У нелюдських умовах її врода та характер стали для неї порятунком і водночас прирекли на нові випробування. Після звільнення з Аушвіцу дівчину звинувачують у колаборації з ворогом і висилають у Сибір.
Цильці, головній героїні роману, доведеться подолати нелегкий шлях, щоразу знаходячи в собі сили, про які ніколи не здогадувалася. Життєва подорож героїні сповнена боротьби, болю, але також і світлих моментів. Цей роман – про велике бажання вижити, вистояти і зберегти любов у своєму серці.
А 19 вересня о 19.00 під час 27 BookForum режисерка Марися Нікітюк поговорить з цьогорічною спеціальною гостею Гізер Морріс про те, як випадковий похід до кав'ярні може кардинально змінити життя; чи повинні книги та фільми обов'язково мати щасливий кінець, аби дарувати людям надію; чому важливо кожен день проживати на повну.

«Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете» Ірена Карпа
Іронічний нон-фікшн, де відома письменниця і співачка ділиться своїми секретами довготривалих і короткочасних знайомств, порадами для тих, хто хоче опинитися в міцних і успішних стосунках, а також не оминає увагою і свої романтичні пригоди – у Франції та поза нею. У книжці – правдиві історії самої Ірени або її близьких друзів, приправлені фірмовим гумором, завдяки якому навіть розлучення та любовні страждання звучатимуть дотепно. Крім того, письменниця наголошує, що не прагне займатисяменторством і вдавати з себе гуриню й психологиню, її книжка – це всуціль життєвий досвід і висновки з її стосунків із чоловіками.
«Весела й корисна книжка, яку можна розглядати і як жарт, і як інструкцію. Читати її можна по порядку розділів або так, як заманеться, тицьнувши пальцем у розділ із цікавою назвою. Та й взагалі девіз цієї книжки – вийшло в мене, вийде і у вас», – твердить Ірена Карпа.
Під час 27 Львівський міжнародний BookForum, а саме 19 вересня о 16.30 Ірена Карпа презентує цей свій іронічний і практичний нон-фікшн. У форматі стендапу вона поділиться власним досвідом стосунків і порадами, як полюбити себе та відповість на запитання своїх фанів, які вони написали їй у соцмережах.

«Хороші хлопці. 50 героїв, що змінили світ добротою» Роб Кемп у перекладі Еліс Честер
«Хороші хлопці» – це надихаючі історії чоловіків, які змінили цей світ своїми добрими справами і емпатією, а не силою. Щедрість, вміння дружити і віддавати – це ті цінності, які є ключовими для героїв цієї книжки і які допомогли їм досягнути великих результатів для світу.
Тут можна прочитати про вчинки таких відомих персон як Ліонель Мессі, Барак Обама, Мартін Лютер Кінг, Конфуцій, а також і про маловідомих героїв, як-от Джеймс Гаррісон, який понад 50 років здавав свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят.
Українське видання доповнено історіями про Миколу Пирогова, Антона Макаренка, В'ячеслава Чорновола, Сергія Жадана і Валентина Фречку. Автор цих текстів – Юрій Марченко, ілюстраторка Дар’я Федоринська.
Це видання – відповідь на запитання: «Книжку про дівчат видали, а де книжка про хлопців?». Насправді ж #книголав видав аж три книжки про дівчат.
Двотомник «Казки для дівчат бунтарок» Елени Фавіллі і Франчески Кавалло у перекладі Тетяни Савчинської. Перша книга, яка побачила світ у 2018 році, навіть отримала відзнаку BookForum Best Book Award у номінації «Література для дітей від 6 до 12» у 2018 році. У першому томі зібрано сто розповідей про життя ста надзвичайних жінок, які по-своєму змінила світ: від Єлизавети І до Серени Вільямс, проілюстровані сотнею яскравих портретів від 60 художниць з різних куточків планети. У другому томі зібрано історії ще ста жінок, серед яких співачка Бейонсе, акторка Софі Лорен, письменниця Дж. К. Ролінґ, танцівниця Айседора Дункан, канцлерка Анґела Меркель, телеведуча Опра Вінфрі. Цього разу до проєкту залучили 70 ілюстраторок, які працювали у різних стилях та переосмислили портрети відомих особистостей і представили їх в абсолютно новому образі. Оригінальна версія книжки має історію Валентини Терешкової – першої в світі жінки-космонавта, яка наразі є депутаткою Російської Федерації. Через її політичні погляди та підтримку анексії Криму, автори для українського видання замінили героїню книжки на італійську політичну діячку та Міністра закордонних справ Італії Емму Боніно.
А ще ж є «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» Катеринии Бабкіної і Марка Лівіна – збірка п’ятдесятьох життєписів видатних українок, до якої увійшли оповіді про Катерину Білокур, Лесю Українку, Лілію Пустовіт, Ліну Косенко, Ольгу Харлан, Софію Яблонську тощо. Авторами текстів стали Катерина Бабкіна та Марк Лівін, ілюстрацій Анна Сарвіра та Юлія Тверітіна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5546 / 1.58MB / SQL:{query_count}