13-й Wiz-Art побачать онлайн по всій Україні

З 7 по 13 вересня  у нашому місті триватиме 13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art, до якого ви зможете долучитись онлайн на території всієї України та офлайн у Львові.  Онлайн покази, на яких продемонструють майже півтори сотні найсвіжіших короткометражних фільмів, будуть безкоштовними та доступними на платформі  онлайн-кінотеатру Big Short.  Big Short – це онлайн-кінотеатр короткометражних фільмів. Фільми на платформі можна буде переглядати підбірками. Особливістю є те, що підбірки складають визнані куратори/-ки міжнародних кінофестивалів. Прочитати детальніше про Big Short: https://bigshort.com.ua/faq Проєкт Big Short підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.
Глядачі у Львові зможуть відвідати офлайн покази просто неба та у кінотеатрах, вечірки на даху та грандіозне відкриття Sound&Vision, яке стартує 7 вересня о 19.00 в дворику ратуші.  В рамках події ви зможете стати учасником перегляду фільмів та послухати виступи від TIK TU, PILIKAYU, «ПАЛІНДРОМ», MARYANA KLOCHKO, Марка Токара та «МОНТЕСК’Є». Це унікальний формат та досвід, який неможливо ні з чим порівняти. Фільми оживуть на екрані двічі – у супроводі електронної та класичної музики, а також з оригінальним звуком. Музиканти уже працюють над треками до фільмів. Найцікавіше, що оригінальні аудіодоріжки вони почують аж разом з глядачами – під час повторного перегляду фільмів. Подія відбудеться ексклюзивно лише оффлайн, дуже обмежена кількість місць. Квитки: https://ticketclub.com.ua/event/5504/

Конкурсна частина фестивалю складатиметься з українського та міжнародного конкурсу, яку оцінюватиме міжнародне журі. Найкращий фільм здобуте грошову винагороду. Також до міжнародного журі долучатьcя глядачі фестивалю – вони зможуть проголосувати за найкращу на їхню думку короткометражку Європи під час показу European Audience Award.
У позаконкурсну програму потрапили вже улюблені глядачами підбірки  – Midnight Sexy Shorts,  Urban Shorts, Comedy Shorts, а також нові яскраві програми – Girls Riot, Ukrainian Music Videos Review, Ukrainian Directors on Quarantine.
Також у рамках фестивалю триватимуть навчання та лекції на Wiz-Art Lab, дискусії, зустрічі з режисерами і сценарні майстерні Keep It Short онлайн та конкурс короткометражних кінопроектів з попереднім відвідуванням лекцій від менторів. Фіналісти матимуть можливість провести публічну презентацію своїх проектів та за потреби знайти команду чи продюсера. Також проекти-фіналісти отримають доступ до лекцій з кінопрофесіоналами та фідбек від менторів проекту режисерки Жанною Озірної та режисера Тараса Дроня.
Деталі щодо квитків, програми та локацій дізнавайтеся на сайті та сторінках Wiz-Art’у у соціальних мережах. Приєднуйтеся до події Wiz-Art Film Festival 2020 на Facebook, щоб дізнаватися більше цікавинок про фестивальний тиждень.

Окремо варто розповісти про ще один проєкт Wiz-Art, а саме про базу Ukrainian Short Films – перша масштабну онлайн-бібліотеку українського короткометражного кіно від часу його виникнення до наших днів.
Головні цілі бази Ukrainian Short Films – виведення українського короткометражного кіно у чіткіший фокус міжнародних селекторів/-ок та кураторів/-ок, полегшення діалогу українського кіно зі світовими культурними інституціями, а також збереження у фокусі глядачів та індустрії робіт українських режисерів від початку ХХ століття до сьогодні.
«Десятки й сотні українських короткометражних фільмів, що прогриміли на кінофестивалях, або розчинялися в небутті, або викладалися на YouTube, де також губилися і з часом зникали. Створення бази українського кіно покликано вирішити цю проблему», – розповів Олександр Телюк, кінознавець та контент-менеджер Ukrainian Short Films.
База доступна у двох мовних версіях – українській та англійській (запуск англомовної версії запланований на початок вересня 2020-го). Легкий пошук фільмів забезпечують фільтри: за назвою, тематикою, ім'ям режисера, роком виходу, тривалістю або жанром фільму. 
Розміщення фільмів у базі Ukrainian Short Films для українських режисерів/-ок є безкоштовним. У разі зацікавлення куратори/-ки зможуть безпосередньо спілкуватися з режисерами/-ками про покази фільмів на їхніх майданчиках. 
«База Українські короткометражки (Ukrainian Short Films) – ніколи не буде комерційною, вона є нашою соціальною складовою. Ми хочемо поширювати і знайомити як українців, так і світ з добрим та актуальним українським кіно. Зберігати пам’ять про нього», – розповіла Уляна Вдовичин, операційна директорка Wiz-Art.
Наразі база налічує півсотні фільмів і її наповнення триває. На першому етапі роботи над базою проаналізували історію українського кіно та склали список українських короткометражних фільмів за всі часи. Наступними кроками був відбір фільмів, які можуть бути цікавими для міжнародних кураторів. Зараз ведуться переговори з правовласниками фільмів та їх внесення до Ukrainian Short Films.
Для користування базою кінопрофесіоналам та критикам потрібно акредитуватися на платформі Big Short (bigshort.com.ua). Час очікування на розгляд заявки – 24 години.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5076 / 1.58MB / SQL:{query_count}