За час карантину нам усім чи не найбільше бракує звичного культурного життя. Що буде завтра, невідомо, тому, поки є можливість, радимо відвідати театр! Особливо зараз, коли Національний театр ім. Марії Заньковецької відкриває новий театральний сезон і представляє одразу дві прем’єри.
Відкриватимуть сезон 4 вересня візитівкою «заньківчан» – виставою «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка на Великій сцені і прем’єрою драми на основі реальних подій «Життя P.S.» на Камерній сцені. Авторкою твору є учасниця бойових дій Валерія Бурлакова, яка описує «залаштунки» війни. Не дивлячись на важкість порушених постановниками питань, вистава буде світлою та оптимістичною, адже в ній мовиться про любов, що відчиняє будь-які двері. До слова, в цій постановці задіяний і Олесь Федорченко – вона фактично буде його поверненням на сцену після страшної аварії в липні 2018-го і тривалої реабілітації. Тож, як ви розумієте, такої актуальної прем’єри пропустити просто не можна.

А 5, 6, 12 і 26 вересня «заньківчани» презентують прем’єру на Великій сцені. Це буде постановка відомого київського режисера Станіслава Мойсеєва за твором Вільяма Шекспіра «Венеціянський купець» у перекладі Андрія Бондара. Вистава ітиме під назвою «Сатисфакція» і представлятиме осучаснену інтерпретацію класики не лише в змісті – сценічне оформлення, костюми наблизять героїв Шекспіра до нашого сьогодення. А композитор Юрій Шевченко спеціально написав музику до цієї постановки.
«Шекспір у своєму тексті говорить про права людини, про відсутність різниці між «білим і чорним», про проблеми в юридичній сфері, торкається тем антисемітизму, фемінізму та інших, які наша цивілізація почала озвучувати лише в другій половині ХХ століття, – каже Станіслав Мойсеєв. – Це найважливіші меседжі, які ми отримуємо з п’єси».
За сюжетом венеційський купець Антоніо позичає гроші в Шейлока. У разі неповернення боргу Шейлок має право забрати фунт м’яса з тіла Антоніо. З плином часу віддати позику Антоніо не може, і виникає етично-юридична дилема: буква закону нещадна, але й Шейлок у позичкодавці не просився – Антоніо сам до нього прийшов…
Оригінальність режисерського трактування, очевидно, полягатиме в тому, що Шейлок не буде негативним персонажем. Це людина праці, якій статки не дісталися задурно і яка несправедливо принижена статечною венеційською громадою. Буде у виставі й прекрасна жіноча тема, любов і пристрасть.
Протистояння Шейлока та Антоніо втілять на сцені два яскраві львівські актори Олександр Норчук і Андрій Козак.