«Чілдрен Кінофест»: для дітей і про дітей

Із 29 травня по 7 червня на щорічному фестивалі знову покажуть добірку кращих фільмів для маленьких глядачів. Цього року захід буде онлайн

Менш ніж десять днів залишається до старту «Чілдрен Кінофесту» – фестивалю, який сім років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей як із найновішими європейськими фільмами, так і зі світовою кінокласикою. У 2020 році з 29 травня по 7 червня через пандемію коронавірусу він уперше відбудеться онлайн на сайті childrenkinofest.com!
«Львівська Пошта» традиційно залишається партнером фестивалю, і сьогодні ми розповімо, яким він буде в режимі онлайн.
До конкурсної програми традиційно ввійшло сім фільмів для глядачів від чотирьох років, обраних на найбільших європейських кінофорумах. Про п’ять із них ми розповімо докладніше. Також «Чілдрен Кінофест» покаже два анімаційні фільми: наймолодших глядачів чекає «Сіпсік – лялька-друг» – екранізація знаменитої серії розповідей, яка стала символом дитячої літератури Естонії, а також «Гол!» – кінострічка, створена в найкращих традиціях британської анімації, про маленького крота, який мріє стати футболістом, а не шахтарем, як усі його родичі.
Переможця фестивалю звично визначатимуть глядачі. Після перегляду фільмів ви зможете оцінити їх та поділитися враженнями.
Спеціальною подією до Дня захисту дітей (1 червня), організованою фестивалем спільно з «Новим каналом», стане онлайн-прем’єра переможця торішнього «Чілдрен Кінофесту» – анімаційного фентезі «Викрадена принцеса» Олега Маламужа. Це історія доньки київського князя, викраденої злим чаклуном, та мандрівного музиканта, який намагається урятувати її. Ролі у фільмі озвучили Олексій Завгородній, Надя Дорофєєва, Сергій Притула, Юрій Горбунов та посол «Чілдрен Кінофесту» 2019 року Олег Михайлюта («Фагот»).
У межах фестивалю вже учетверте відбудеться конкурс дитячих фільмів. За традицією переможців визначить журі українських кінематографістів: продюсерка та директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, зірка серіалу «Перші ластівки» – актор Максим Самчик та аніматор Олег Маламуж, автор згаданої стрічки «Викрадена принцеса». Глядачам показу дитячих короткометражних фільмів також запропонують проголосувати онлайн та обрати переможця в номінації приз глядацьких симпатій. Автори найкращого фільму в цій категорії отримають 10 тисяч гривень.
Почесним послом фестивалю у 2020 році став музикант, продюсер, автор пісень і фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк.
Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Усі покази безкоштовні за попередньою реєстрацією на сайті! Покази конкурсної програми триватимуть упродовж семи днів, і переглянути їх можна буде в зручний час. Фільм-ретроспектива та роботи фіналістів конкурсу дитячих короткометражних фільмів, які входять до складу позаконкурсної програми, будуть доступні для перегляду як спецподії за розкладом упродовж одного дня.

«Фокстер і Макс»

Сімейний фентезійний фільм «Фокстер і Макс» зняв український режисер Анатолій Матешко. Над сценарієм працювала його дружина Анастасія Матешко і Скотт Париз’єн із Канади. Дітей для виконання ролей обирали з понад 500 кандидатів: у фільмі зіграли юні тернопільці Богдан Козій і Віталія Турчин. Фільм нагородили українською кінопремією «Золота дзиґа» за найкращі візуальні ефекти і найкращий монтаж.
Звичайний школяр Макс (Богдан Козій) якщо чимось і відрізнявся від однолітків, то хіба що невпевненістю та невмінням постояти за себе. Якось, прогулюючись, він знайшов під мостом балончик із фарбою. Недовго думаючи, хлопець малює на стіні графіті – собаку, який одразу ж оживає. Виявляється, що це секретна новітня технологія, за допомоги якої можна створювати нанороботів із суперможливостями. Тепер Макс має вірного друга Фокстера, а разом із тим купу проблем, бо ж є багато охочих скористатися супертехнологією і намалювати щось тією фарбою. Та, на жаль, порядних серед цих людей немає…

«Мій друг містер Персіваль» 

Драму «Мій друг містер Персіваль» Шон Сіт створив за відомим романом Storm boy Коліна Тіле, який вийшов у 1964 році. Відтоді цю історію уже кілька разів адаптували як для кінопроєктів, так і для театральних постановок. Фільм «Мій друг містер Персіваль» є одним із найбільш наближених до роману, щоправда, режисер трохи осучаснив історію, аби зробити її ближчою глядачам.
Головний герой фільму Майкл Кінглі – успішний бізнесмен і щасливий батько сімейства. Але одного разу його наздоганяють образи з дитинства, яке він провів на захованому від усього світу узбережжі океану.
Саме тому Майкл розповідає онучці незвичайну історію хлопчика на прізвисько Шторм і осиротілого пелікана – Містера Персіваля, історію небезпечних пригод і дивовижної дружби, яка вплинула на все його життя.

«Тім Талер, або Проданий сміх»

Фентезійну драму «Тім Талер, або Проданий сміх» Андреас Дрезен створив за однойменним романом Джеймса Крюса, який побачив світ у 1962 році. Відтоді за цим сюжетом зняли три телефільми та повнометражну кінострічку, а Перший театр у Львові навіть має свою театральну постановку цієї історії.
Тім Талер був особливим хлопчиком і завжди вирізнявся дзвінким сміхом. Та життя його було непростим. Він ріс, і безтурботно сміятися ставало щораз важче. Одного разу таємничий дивак запропонував Тіму продати свій сміх взамін на дар вигравати будь-яке парі, навіть очевидно фантастичне. Ця історія показує підміну цінностей, характерну для сучасного суспільства. Те, що справді вартісне – життя, доброта, радість, сьогодні підміняється цінностями споживацтва. Тоді як лише ті люди, що не втратили своєї яскравої внутрішньої індивідуальності, рухають наше життя вперед.

«Салон краси Ромі»

Драма «Салон краси Ромі» Міші Кампа є екранізацією однойменної книги Тамари Бос. Цей проєкт визнали кращим європейським молодіжним фільмом на Міжнародному дитячому кінофестивалі в Крістіансанді. Крім того, він здобув приз на Франкфуртському книжковому ярмарку як краща екранізація дитячої книги.
Десятирічній Ромі доводиться після школи проводити увесь свій вільний час із бабусею Стойн, у якої хвороба Альцгеймера. Дівчинці це не надто подобається, та й бабуся у неї сувора і обожнює свій салон. Проте її пам’ять вже не та, і Ромі починає допомагати старенькій із клієнтами та пильнувати за роботою салону. Мама Ромі планує відправити Стойн у дім для літніх людей, але дівчинка не хоче відпускати стареньку. Завдяки спільно проведеному часу бабуся з онукою не лише здружилися і порозумілися, але й втрапили у надзвичайну пригоду!

«Лос Бандос»

Ця музична комедія, чи радше роад-муві, створена Крістіаном Ло. Фільм отримав сім різноманітних відзнак на міжнародних кінофестивалях світу і навіть претендував на Берлінському міжнародному кінофестивалі на «Кришталевого ведмедя» як кращий фільм.
Із дитинства найкращі друзі Аксель та Грім мріяли творити музичну історію зі своїм гуртом Los Bando Immortale. Одного разу вони отримали запрошення стати учасниками рок-фестивалю в Норвегії. Тільки-от маленька проблема – Аксель не вміє співати. Попри це хлопці вирушають у музичну подорож на Крайню Північ разом із дев’ятирічною віолончелісткою Тільдою та гонщиком Мартіном. Із кожним подоланим кілометром шляху група здружується і прямує до грандіозного фіналу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4830 / 1.61MB / SQL:{query_count}