Коронавірус мистецтву не завада! або Культура онлайн

«Львівська Пошта» розповідає, як не випадати із мистецького та культурного життя під час карантину

Александр Кабанель Федра, 1880

Театр в ютубі

Вистави Львівської національної опери вже доступні для перегляду онлайн! Влаштуйте приємний вечір: вмощуйтеся зручніше всією сім’єю і насолоджуйтеся мистецтвом. Незважаючи на те, що показ вистав у Львівській національній опері зупинений через карантин, глядачам дають можливість переглядати улюблені вистави вдома. Кращі опери та балети можете побачити на YouTube каналі Львівської національної опери – cutt.ly/mtkwdOJ
Щоп’ятниці, суботи та неділі одна з вистав із репертуару театру буде доступна для перегляду впродовж доби. А ще найцікавіші факти про опери, балети та їхніх творців ви зможете дізнатися на сторінці.
Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької не відстає від сусідів і також пропонує насолодитися театральним мистецтвом онлайн. На facebook.com/groups/zankovetska/ ви можете дивитися постановки заньківчан. Наразі для огляду пропонують «Сватання на Гончарівці» за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка. Також у цій офіційній групі можна дізнатися про актуальні зміни в репертуарі, переноси вистав тощо.
Театр ім. Леся Курбаса, попри карантин, має чим здивувати і задовольнити мистецький «голод» глядачів. Щоправда, тепер уже за допомоги інтернету. На каналі театру в ютубі вже доступні відеозаписи архівних вистав у спеціальній добірці «Відеоретроспектива». За цим посиланням ви знайдете вистави «Маруся Чурай» за Л. Костенко, «Двір Генріха ІІІ», «Благодарний Еродій» за Г. Сковородою, «Сни» за Ф. Достоєвським, «Я єсмь Воскресіння і Життя» за текстами роману «Злочин і кара» того ж Ф. Достоєвського, «Забави для Фауста», «Хвала Еросу» (філософська забава за «Бенкетом» Платона) і «Король Лір».
Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», попри зачинені для глядачів двері, відкриває для всіх свою творчість на просторах інтернету. Перейшовши за посиланням, побачите дивний світ його постановок. Саме тут ви зможете оцінити постановку «Танець життя» за текстами класика української драматургії Олександра Олеся і нову постановку «Серпень. Графство Осейдж» за п’єсою Трейсі Леттса (за цей твір автор здобув Пулітцерівську премію в 2008 році).
Поки глядачі не можуть ходити до театру – театр іде до глядачів! Театр «І люди, і ляльки» запрошує до онлайн-перегляду вистав. Не оминіть увагою їхньої «Божественної комедії». Авторкою ідеї цієї постановки є Надія Крат, режисером-постановником вистави – Олексій Кравчук, художницею – Ельвіра Босович, музичною режисеркою – Людмила Зборовська. Для перегляду з дітьми радимо «Пустотливе жабеня» за казкою Т. Коломієць. Режисеркою постановки також є Надія Крат, сценографія і ляльки – Ліни Калініч. Ролі виконують: Жабеня – Валерія Котеленець, Мама, Жук, Равлик – Світлана Булигіна. 
Докладніше про всі новини театру можете дізнатися на: facebook.com/LudyLyalky/
Перший театр радить залишатися вдома, а він уже знайде спосіб, як прийти у ваше життя! Стежити за новинами колективу можна на: facebook.com/TheFirstTheatre
«Віднині будемо ділитися з вами записами наших вистав і вже о 20.00 запрошуємо переглянути нашу чудову «Алісу» в постановці режисерки Ірини Ципіної, – анонсують у театрі. – Щиро бажаємо вам здоров’я, терпіння і спокою, а в часи гострої туги за Першим одразу пишіть нам, і ми відповідатимемо».

Музеї та концерти онлайн

Хочете, не виходячи з дому, насолодитися екскурсіями не тільки львівськими, але й українськими музеями? Тоді вам – на museum-portal.com! Узагалі Музейний портал дозволяє мандрувати цілим світом без обмежень – вам залишається лише визначитися з побажаннями.
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка під час карантину також дає можливість відвідати його з різних інтернет-майданчиків. Про Дім Франка, його програми та події можна прочитати на: dimfranka.lviv.ua. Інформація про виставку-лабіринт #FrankoformAtoZ українською та англійською мовами доступна тут. Цікаві факти про Івана Франка і його творчість зможете дізнатися на: frankolive.wordpress.com, подивитися фото: instagram.com/dim_franka/
Погуляти музеєм за допомоги віртуального туру є можливість за посиланням.
А на YouTube-каналі Дому Франка є багато відеороликів із попередніх подій, записів концертів і чудовий репортаж Тетяни Казанцевої про сецесію.
Органний зал також не припиняє роботу – наразі онлайн. «Згідно з рішенням Львівської міськради, Львівський органний зал скасовує всі концерти та інші події до 3 квітня. Підтримуючи поширену практику світових концертних залів та оперних театрів, Львівський органний зал транслюватиме свої концерти онлайн на каналі Youtube і на сторінці: facebook.com/LvivOrgan/, – пояснює директор Органного залу Іван Остапович. – Ми активно працюємо над пропозицією нових продуктів і послуг. Стежте за нами, а тим часом можете стати патронами нашого концертного залу! Будемо вас приємно дивувати. Запускаємо систему донатів на Patreon тут».
Чимало цікавих відео, записів концертів, інтерв’ю із Органного залу доступні на каналі Collegium Management за посиланням.
Львівська національна філармонія не перестає тішити поціновувачів класичної музики цікавою інформацією, навіть попри ізоляцію. Саме цього тижня відзначаємо уродини композитора, який очолив рейтинг топ-50 композиторів класичної музики в 2019 році за версією читачів BBC Music Magazine. Це Йоган-Себастьян Бах. Живучи в Арнштадті, музикант дізнався, що один із його улюблених композиторів Дітріх Букстегуде живе аж за 450 км звідти, і задля зустрічі з ним пройшов цю відстань до Любека пішки. Провів там чотири місяці: навчався у композитора і мав надію замінити його на посаді органіста у церкві Святої Марії. Проте Букстегуде висунув умову – претендент на вакансію мав одружитися з його старшою донькою Анною-Маргаритою. Усвідомивши запропоноване, Бах здолав 450 км назад – у Арнштадт.
У філармонії кажуть: «Так, із карантином у нас виникають нові рубрики, тому #ЦікавоПРО тепер з’являтиметься щотижня за однойменним гештегом». Більше новин від філармонії шукайте на: facebook.com/philharmonia.lviv/

Із залів – у мережі

Якщо цікавитеся культурою глибше, вас зацікавить програма «ХотАртиШок», яка відтепер доступна онлайн!
Уже цієї п’ятниці, 20 березня, о 17.00 долучайтеся до семінару «Милостиня чи інвестиція: як будувати партнерства для культурного проєкту?» від Богдани Брилинської – керівниці офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» Міського палацу культури ім. Г. Хоткевича, кураторки з партнерства «83 Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові», заступниці голови ГО «Українська асоціація культурологів – Львів».
Посилання на семінар буде доступне на сторінці події та надіслане на пошту зареєстрованим учасникам (реєстрація на: forms.gle/pxFzvi1Qz1ima8F57). Серед наступних подій «ХотАртиШок»: «Про що мовчить грантова заявка, або Від ідеї до проєкту» розповість Юлія Рудюк, експертка Українського культурного фонду, голова ГО «Львівський культурний центр», завідувачка відділу проєктного менеджменту Палацу культури ім. Г. Хоткевича, а лекцію «Що таке KPI та як їх виміряти у закладах культури» прочитає Олександра Онишкевич, експертка Українського культурного фонду, членкиня правління ГО «Львівський культурний центр», в.о. директорки Палацу культури ім. Г. Хоткевича.
У наступні два тижні суспільний телеканал «UA:Культура» покаже спецпроєкт «DOCU/дні на UA: Культура» в межах партнерства з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. Сам фестиваль організатори вирішили відкласти щонайменше на другу половину квітня через карантин, який обмежує масові заходи. Проте глядачі телеканалу «UA:Культура» зможуть зануритися у фестивальну атмосферу завдяки спецпроєкту «DOCU/дні на UA:Культура».
Щодня по 20 березня о 21.25 до уваги глядачів документальні фільми українських режисерів. Одразу після телепрем’єри о 22.30 український сценарист і режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук обговорюватиме кожен документальний фільм із його творцем.
18 березня дивіться «Божественні» Романа Бордуна. У фокусі дебютного фільму на основі відеощоденника режисера – життя киян, одеситів і львів’ян як воно є – без абсолютизації добра та зла, гуманності та жорстокості, милосердя та байдужості.
19 березня вам представлять роботу «Сірі коні» Миколи Рідного, створену за протоколами допитів та історіями родичів українського анархіста Івана Крупського – прадіда Миколи Рідного. На прикладі життя головного героя режисер проводить паралелі між історичними та сучасними реаліями: анархізм, участь у бойових діях, студентський та робітничий рухи.
«Сірі коні» – це експериментальний фільм, який від початку задумувався для різних аудиторій та різних форматів показу. Це і кінопокази, і сфера сучасного мистецтва, і телебачення. До речі, деякі візуальні прийоми у фільмі запозичені саме в телебачення. Наприклад, рухомий рядок, який можна часто бачити у випусках новин», – каже Микола Рідний.
20 березня дивіться «Історію Зимового саду» Семена Мозгового – кінострічку, яка через історію доглядачки зимового саду на ВДНГ відтворює історію українського сьогодення.
Другий тиждень спецпроєкту «DOCU/дні на UA:Культура» буде присвячений правозахисній тематиці фестивалю DocuDays UA. 23 – 27 березня до уваги глядачів UA:Культура» запропонують інтерв’ю із правозахисниками та режисерами цьогорічних прем’єр.
Тож не переймайтеся, якщо не дивитеся телевізор: усе можна побачити у вказаний час онлайн на culture.suspilne.media/!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5181 / 1.64MB / SQL:{query_count}