В Україні триває 16 Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія», покликаного популяризувати читання і розвивати любов до нього серед школярів. Його проводять із 2005 року. За цей час у конкурсі взяли участь понад мільйон школярів з усіх областей України. Конкурс відбувся у 376 районах, 141 місті, у понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках. Загалом на фестивалі «Книгоманія» у Львові побував 791 переможець з усіх областей України.
Учасники «Книгоманії» читають книжки, розповідають про них, змагаючись із іншими книгоманами і, врешті, здобувають титул «Суперчитач України». Винагородою за перемогу стає поїздка до Львова на Дитячий форум – фестиваль «Книгоманія», що цього року триватиме з 24 по 26 квітня.
Учасниками конкурсу можуть стати всі охочі учні 6 – 7-их класів загальноосвітніх навчальних закладів, читачі сільських, сімейних, дитячих і юнацьких бібліотек в областях, зокрема читачі бібліотек ОТГ, міських бібліотек для дітей та юнацтва.
«Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не внаслідок особливих талантів і здібностей, а лише завдяки систематичному читанню. Нам важливо показати, що читання – це насамперед задоволення, а не лише здобування знань чи пошук інформації, – розповідає координаторка конкурсу Анна Батищева. – Учасники і переможці мають нагоду переконатися, що вони не самотні в своїх літературних уподобаннях, знайти однодумців-книгоманів, подискутувати про улюблені книжки і більше дізнатися про сучасну українську та світову літературу. Окрім цього, в школи та бібліотеки до переможців приїдуть українські дитячі письменники, тож у дітей буде нагода поспілкуватися з улюбленими авторами».
Організатором конкурсу є громадська організація «Форум видавців», а відбувається він за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України та Українського інституту книги.
Для учасників конкурсу вже другий рік існує спеціальна група у фейсбуці – «Таємне товариство книгоманів». У спільноті діти можуть обмінюватися відгуками про прочитані книги, світлинами та публікаціями про перебіг «Книгоманії». Долучитися до групи можна за
посиланням.
Одна з учасників «Таємного товариства книгоманів» – 13-річна читачка з Ужгорода Карина Корнута, яка вже стала переможницею першого етапу «Книгоманії-2020», ділиться своїм досвідом читання. «Інколи мене запитують, коли я встигаю читати книги, адже у мене багато позашкільних занять. Не повірите, але я примудряюся читати навіть тоді, коли виконую домашнє завдання. Моя мама теж дивується, кажучи, що вперше таке бачить – щоб хтось робив приклади з математики і водночас читав книжку. Невже таке можливе? Звичайно, – вважає учасниця конкурсу. – Зараз для прочитання я знову пропоную пригодницьку повість. Цього разу це «Конрад, або Дитина з бляшанки» Кристини Нестлінгер. Я сказала б, що ця книга про те, звідки беруться виховані діти. Вона легка за змістом і досить повчальна. Особливо захопила частина, в

якій Конрада рятують від його законних власників-фабрикантів. Авторку цієї книжки вважають однією з найпопулярніших у Європі. Вона отримала понад 30 літературних премій. Письменниця розкриває теми дитячої самотності. Про це розповідається в книзі «Дитина за обміном».
Окрім цього, Форум видавців спільно з книжковими блогерками Іриною Юрченко, Тетяною Морарь та Лілією Гордієнко запрошує юних книгоманів долучитися до конкурсу відеопоезій #Вірш_у_кадрі, який триває в соціальній мережі Tik Tok із 1 по 21 березня. Чого тільки не зробиш задля популяризації дитячого читання, зокрема поезії українських авторів і збільшення україномовного контенту в соціальних мережах! Учасники (особи віком до 16 років) можуть обрати вірш або уривок з вірша будь-якого українського автора українською мовою, який відповідає темі конкурсу – «Час».
Переможець або переможниця конкурсу отримає брендовану футболку і торбу книжок від Форуму видавців. Вибір переможців-читців відбудеться за найбільшою кількістю вподобайок під відеороликом у соціальній мережі Tik Tok за умови виконання всіх умов конкурсу за рішенням експертного журі. Журі буде враховувати відповідність темі, креативний підхід, формат подачі та загальне враження від відеоролика.