Упродовж лютого “Кінопалац” дивуватиме львів’ян і гостей міста особливою програмою кінопоказів і ексклюзивними подіями. Вже 8 числа тут відбудеться спеціальний показ нового фільму режисерського дуету Олів’є Накаша та Еріка Толедано.
Цього вечора, окрім показу комедійної драми “1+1/Недоторканні”, ви зможете послухати лекцію про цю французьку кінокартину від арт-директора “Кінопалацу”, кінокритика Станіслава Тарасенка. Це реальна історія двох друзів, які впродовж 20 років дарували найважливіше – надію. Бо справжні супергерої живуть серед нас. Вони не літають над землею та не стріляють блискавками. Вони тихо роблять свою справу щодня, створюють справжнє диво для особливих людей, від яких відмовилися всі інші.
У понеділок, 10 лютого, гостей чекають на показі історичної мелодрами французької режисерки та фемактивістки Селін Сьямми “Портрет дівчини у вогні” і лекції про неї. Події фільму розгортаються у французькій Бретані XVIII століття. Молода художниця отримує замовлення на весільний портрет дівчини. Днями вона уважно вивчає свою модель, а ночами малює її портрет. Поступово героїні зближуються сильніше.
Ця робота вже отримала в Каннах премію за найкращий сценарій і Queer Palm за висвітлення ЛГБТ-теми в кіно, а також була номінована на “Золотий глобус” як найкращий іншомовний фільм 2019 року.
11 лютого ексклюзивно в “Кінопалаці” покажуть українську документальну кінострічку Максима Руденка “Портрет на тлі гір” за участі знімальної групи проєкту.
Параска Плитка-Горицвіт (1927 – 1998 рр.) – гуцульська художниця, письменниця, народна філософиня, етнографиня, фотограферка. 1945 року за участь у національно-визвольному русі була арештована і 9 років провела в таборах. Після амністії в 1954-ому оселилася у Криворівні, де жила усамітнено і провадила аскетичний спосіб життя.
В глибині Карпат фотограферка впродовж багатьох років знимкувала людей і місце, де жила. Уже після смерті під її ліжком була знайдена скринька з тисячами негативів. Із цієї знахідки виник “Портрет на тлі гір” – містична мандрівка в пошуках зв’язку сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених фотонегативах. Це перший в Україні трансмедійний продукт, який складається з фільму, виставки “Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації” у “Мистецькому арсеналі” та фотоальбому (його готують до друку).
За два дні, 13 лютого, поціновувачів кіно чекають на українській прем’єрі “Сенсації”. Це біографічна драма про сексуальні домагання з боку гендиректора американського каналу Fox News Роджера Айлза. Боротися за свої права будуть Шарліз Терон, Ніколь Кідман та Марґо Роббі. Перед показом соціологиня з Центру міської історії Наталя Отріщенко прочитає лекцію про харасмент.
21 лютого “Кінопалац” прийматиме всеукраїнську прем’єру фільму “Черкаси” Тимура Ященка за участі знімальної групи. Це драма про українських моряків у часи анексії Криму Росією. Деякі члени екіпажу знялися у фільмі разом із професійними акторами. Виконавцями головних ролей стали Дмитро Сова, Євген Ламах і Роман Семисал.
Кінострічка розповідає про героїчну сторінку в історії ВМС України через історію двох друзів із українського села – Мишка та Лева, які з різних причин опиняються на кораблі “Черкаси”, що дислокувався в порту кримського озера Донузлав. Через події в Україні – початок і завершення Революції Гідності, втечу тодішнього президента Віктора Януковича та силове захоплення українського Криму Росією – корабель і екіпаж заблоковані в Донузлаві та отримують ультиматум від російських військових.
Окрім цього, тут же демонструватимуть такі кіноновинки, як “Мій пес – ідіот” Івана Атталя (17 лютого), “Робота без авторства” Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка (20 лютого), “Ґретель і Гензель” Оза Перкінса (22 лютого), “Балада про Річарда Джуелла” Клінта Іствуда (24 лютого), “Людина-невидимка” Лі Воннелла (27 лютого) та “Офіцер і шпигун” Романа Поланскі (29 лютого). Ці покази також проходитимуть із супроводжувальними лекціями.