У новий рік із новими фільмами

“Львівська Пошта” пропонує добірку кінострічок, які вже ідуть або найближчим часом стартують в українському прокаті

“Пекельна хоругва” (до 15 січня)

Дитячу казку “Пекельна хоругва” Михайло Костров зняв за мотивами твору Сашка Лірника (Олександр Власюк) “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”. Казка сповнена українського народного гумору, закорінена в український фольклор та народну міфологію і вірування, у ній фантастичні герої та несподівані персонажі.
Фільм розповідає про те, що козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим Чорт укладає парі зі святим Петром, що зможе полонити і утримати до Різдва найкращого та найхоробрішого козака Семена. Так Чорт здобуде можливість знищити увесь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

“Кафе бажань” (до 15 січня)

Над комедійною драмою “Кафе бажань” Ніколя Бедос працював і як сценарист, і як режисер. У ній знялися такі французькі зірки, як Даніель Отой, Гійом Кане, Фанні Ардан, П’єр Ардіті, Дорія Тільє, Дені Подалідес, Мікаель Коен. Уперше фільм показали в рамках позаконкурсної програми на Каннському кінофестивалі в травні 2019 року.
Шлюб Віктора та Маріанни вже давно не приносить тієї радості, що колись. У той час як жінка намагається бути в постійному русі, аби не відчувати швидкого плину часу, чоловік сумує за минулим. Але життя Віктора перевертається з ніг на голову, коли дружина зраджує його з другом сім’ї. Водночас Віктор дізнається про новітню розвагу: за допомоги історичної реконструкції компанія дає клієнтам можливість поринути в минуле. Чоловік вирішує оживити найбільш пам’ятний тиждень життя, коли 40 років тому зустрів своє велике кохання.

“А потім ми танцювали” (із 9 січня)

Драма “А потім ми танцювали” Левана Акіна здобула “Квір-Пальмову гілку” за висвітлення ЛГБТ-теми в кіно на Каннському кінофестивалі, гран-прі (за результатами глядацького голосування) Одеського міжнародного кінофестивалю і стала цьогорічним претендентом на “Оскар” від Швеції.
Головний герой фільму Мераб – талановитий танцюрист, який із ранніх років займається в Національному грузинському ансамблі разом зі своєю партнеркою Марі. Та його життя кардинально змінюється, коли в ансамблі з’являється новенький – Іраклі – талановитий і неймовірно красивий. Мераб зауважує, що він захоплюється ним. У консервативному середовищі, де маскулінність виглядає з кожного кутка, такі стосунки підпадають під осуд. Але Мераб відчайдушно прагне вирватися з цього і готовий ризикнути всім та порушити правила...

“Дулітл” (із 9 січня)

Сімейна комедія “Дулітл” Стівена Гейгана – чергова екранізація історії, викладеної в книгах англійського письменника Г’ю Лофтінга. Цікаво, що розповіді про лікаря Айболитя Корній Чуковський писав саме під впливом творів Лофтінга. Цього разу за можливість працювати над проєктом боролися одразу три студії – Sony, 20th Century Fox та Universal Studios, яка, зрештою, і зняла фільм.
Доктор Дулітл, у минулому досить відомий у Вікторіанській Англії ветеринар, закинув усе через смерть дружини і ось уже сім років єдиними його компаньйонами є екзотичні тварини, з якими герой уміє розмовляти. Проте йому доводиться порушити звичний уклад життя через невідому хворобу юної королеви Англії. Заради порятунку дівчини доктор разом зі своїми вірними друзями вирушає до міфічного острова на пошуки ліків.

“Маленька міс Дуліттл” (із 16 січня)

Сімейну комедію “Маленька міс Дуліттл” Йоахим Масаннек зняв за серією книг відомої німецької дитячої письменниці Тані Стюнер. Перша з них вийшла друком у 2007 році, а зараз книг уже 20! Втілити Лілі на екрані запросили юну Малу Ляйхер, яка в свої 13 років уже має чималий досвід зйомок.
Десятирічна Лілі вміє розмовляти з тваринами. Це, звичайно, дуже мило, але завдає батькам дівчинки чимало клопоту – сім’я змушена переїжджати на нове місце щоразу, коли Лілі в черговий раз починає говорити з тваринами, і це хтось бачить. Якось Лілі пообіцяла, що тепер мовчатиме, і лише песик Бонсай залишиться її співрозмовником. Проте нові обставини змусили дівчинку змінити рішення. Разом зі шкільними друзями вона проходить практику в зоопарку, в якому одна за одною починають зникати тварини. Єдиний шлях дізнатися, де вони поділися, це почати говорити зі звірами – свідками злочину.

“Віддана” (із 16 січня)

Романтично-фантазійна кінострічка “Віддана” – це екранізація роману-бестселера Софії Андрухович “Фелікс Австрія”, визнаного кращою книгою 2014 року за версією BBC Україна. Події фільму розгортаються в Станіславові (нині Івано-Франківську) кінця XIX – початку ХХ століття, коли місто було частиною Австро-Угорської імперії. На тлі Прекрасної епохи розгортається складна історія двох молодих жінок – служниці Стефанії і панянки Аделі, чиї долі переплелися в нерозривному зв’язку любові, ревнощів, подвійних смислів і таємниць. 
Офіційним саундтреком до фільму стало спільне творіння Тіни Кароль та Юлії Саніної, лідерки гурту Тhe Нardkiss. Трек “Вільна” і відеокліп на нього були презентовані 12 грудня. До прем’єри у Видавництві Старого Лева світ побачив кулінарний записник “Галицькі смаколики” із переписами страв галицької кухні від пані Стефи.

“Мої думки тихі” (із 16 січня)

Трагікомедія Антоніо Лукіча “Мої думки тихі” з Ірмою Вітовською-Ванцою та Андрієм Лідаговським у головних ролях уже встигла здобути призи та відзнаки на фестивалі у Карлових Варах, Одеському міжнародному кінофестивалі і Національній премії кінокритиків “Кіноколо”.
Зазнавши безліч невдач у роботі та особистому житті, молодий звукорежисер-фрилансер Вадим отримує шанс почати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну” Україну та вирушити в “привабливу” Канаду подалі від проблем. Однак усе виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі стає найменш підходяща для цього людина – мама Вадима. Варто зауважити, що ми, львів’яни, вже мали нагоду побачити цей фільм (17 грудня в “Кінопалаці” відбувся його допрем’єрний показ та зустріч із режисером і акторами).

“Судити по совісті” (із 16 січня)

Драма “Судити по совісті” Дестіна-Деніела Креттона ґрунтується на історичних подіях. Її головний герой – адвокат Браян Стівенсон є професором юридичного факультету Нью-Йоркського університету, засновником та директором “Ініціативи рівного правосуддя”. Завдяки його зусиллям у США скасували можливість виносити смертельні вироки особам, що не досягли 18 років. Юрист сам виступив співавтором сценарію до цього фільму.
Адвокат Браян Стівенсон усе своє життя присвятив пошуку справедливості. Особливо в тих випадках, коли утисків зазнавали найбільш незахищені верстви населення. Одного разу він узявся за справу Волтера МакМіліана, який роками наполегливо працював, виховував дев’ятьох дітей. Його звинувачували у вбивстві попри те, що на момент його скоєння Волтер перебував у людному місці в товаристві друзів.

“Кролик Джоджо” (із 23 січня)

Сатирична драма “Кролик Джоджо” – це проєкт Тайка Вайтіті, знаного, зокрема, завдяки роботі над фільмом “Тор: Рагнарьок” (2017 р.). У ній, окрім самого режисера, знялися Скарлетт Йоханссон і Роман Гріффін-Девіс, який із цією роллю дебютував у кіно і одразу ж був номінований на “Золотий глобус” за кращу чоловічу роль у комедії або мюзиклі. Сам фільм також номінували на “Золотий глобус”. Прем’єра кінострічки відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Торонто.
Головний герой фільму – незграбний десятирічний німецький хлопчик, з якого глузують ровесники. Джоджо почувається самотнім, тож придумує собі уявного друга – Адольфа Гітлера. Він зовсім не схожий на знайомого всім фюрера Третього Рейху. Ситуація тільки ускладнюється, коли хлопчик виявляє, що його мати переховує в будинку єврейську дівчинку.

“Погані хлопці назавжди” (із 23 січня)

Комедійний бойовик “Погані хлопці назавжди” Аділя Ель Арбі та Білала Фалли є продовженням фільмів, що вийшли в 1995 та 2003 роках. Колись цей проєкт став дебютним для успішних нині режисера Майкла Бея та актора Віла Сміта. Розмови про продовження серії тривали з 2008 року, але з різних причин роботу над заключною частиною щоразу відкладали. Фільмували матеріал для неї у першій половині 2019 року в Атланті та Маямі.
Маркус Бернетт нарешті втілив свою мрію і став поліцейським інспектором. Натомість його бойовий товариш Майк Лоурі потерпає від кризи середнього віку і нічого не хоче робити. Проте збадьоритися доведеться, бо невблаганно жорстокий бос румунської мафії прагне помститися напарникам за шкоду, якої вони йому завдали.

“Дівчина у лабіринті” (із 23 січня)

Італійський трилер “Дівчина у лабіринті” режисера та сценариста Донато Каррізі – це друга його робота для великого екрану після фільму “Дівчина в тумані”, що вийшов у прокат в 2017 році. Головні ролі у кінострічці виконали дворазовий володар премії “Оскар” Дастін Хоффман, для якого це 81-ша робота в кіно, а також Тоні Сервілло, Валентина Белле, Стефано Россі-Джордані та інші. 
15 років тому хтось викрав Саманту Андретті. Зараз їй 28, і вона абсолютно нічого не пам’ятає. Жінка навіть не знає, як опинилася на лікарняному ліжку в палаті без вікон із переломом ноги. Єдина людина, яку вона бачить, це якийсь доктор Грін, профайлер, який і розповів їй, що з нею сталося раніше. Він обіцяє допомогти Саманті в усьому розібратися, але для цього йому потрібно проникнути в її розум. Та чи варто довіряти йому?..

“Пульс” (із 30 січня)

Спортивну драму “Пульс” Сергій Чеботаренко знімав на основі реальних подій.  Його дебютна повнометражна робота створена за історією Оксани Ботурчук. Продюсером фільму став Єгор Олесов, який також працював над “Ціною правди”. Під час львівської прем’єри він розповів “Львівській Пошті” про цей проєкт як важливий приклад інклюзії в кіно: “Ми вважаємо важливим зробити “Пульс” доступним для всіх. Тому під час прокату незрячі та нечуючі люди зможуть прийти на кіносеанс у зручний час в усіх кінотеатрах країни і за допомоги спеціального додатка для смартфона насолодитися фільмом”.
Фільм розповідає історію молодої української легкоатлетки Оксани, яка внаслідок жахливої автомобільної аварії зазнала багатьох важких травм і майже втратила зір. Але після тривалої реабілітації та повернення до неймовірних тренувань здобула “золото” на Паралімпіаді в Пекіні.

“1917” (із 30 січня)

Військову драму “1917” Сем Мендес зняв у копродукції США та Великобританії. Спеціально для нього неподалік Стоунхенджа звели декорації французької ферми. 5 січня на 77-ій церемонії вручення премії “Золотий глобус” творцям кінострічки вручили нагороди за найкращий фільм-драму і найкращу режисерську роботу.
У розпалі Перша світова війна. Двоє британських солдатів – Шофілд та Блейк  – отримують завдання, яке практично неможливо виконати. У найкоротший строк їм потрібно перетнути величезну територію, підконтрольну супротивнику, аби передати повідомлення командуванню союзників. У разі, якщо інформація не надійде до командирів вчасно, розпочнеться потужний наступ. Уже відомо, що ворог підготував смертельну пастку для тих, що підуть в атаку. Тож аби зберегти життя сотень солдатів, Шофілд та Блейк мають поспішити.

“Маленькі жінки” (із 30 січня)

Мелодраму “Маленькі жінки” Грета Гервіг зняла за однойменним романом Луїзи-Мей Олкотт (двотомник побачив світ у 1868 та 1869 роках). Раніше на основі цього твору вже створили аж три аніме-серіали, три повнометражні фільми та один міні-серіал. Цікаво, що спочатку Грету Гервіг студія Sony Pictures найняла лише для доопрацювання сценарію, та завдяки успіху її кінороботи “Леді Берд” продюсери запропонували їй зайняти ще й режисерське крісло. Головні ролі у фільмі виконали Флоренс П’ю, Меріл Стріп, Емма Вотсон, Тімоті Шаламе, Лора Дерн і Сірша Ронан.
У розпалі громадянська війна в Сполучених Штатах. Четверо юних сестер – Джо, Мег, Емі та Бет – разом зі своєю матір’ю чекають на повернення батька з війни. Тим часом життя не стоїть на місці. Дівчата дорослішають, і їм доводиться приймати рішення, які впливатимуть на все їхнє подальше життя.

“Джентльмени”

Комедійний бойовик “Джентльмени” Гай Річі зняв за власним сценарієм, створеним у співавторстві з Айваном Аткінсоном та Марною Девіс. Головні ролі у фільмі, знятому в Лондоні, виконують такі зірки, як Метью МакКонехі, Чарлі Ганнем, Генрі Голдінг, Мішель Докері, Колін Фаррелл і Г’ю Грант.
Талановитий випускник Оксфорда Міккі Пірсон переїхав до Великобританії зі США. Тут він вибудував ідеальний бізнес: у старовинному маєтку подалі від людських очей вирощував марихуану, і від цього всі причетні ставали трішечки щасливішими. Аж якось Пірсон захотів продати свій бізнес новим власникам – багатіям з Оклахоми. Такий перерозподіл сил на прибутковому ринку спричинив неабияке обурення конкурентів. Поступатися своїми інтересами ніхто не хоче, тож неминучими є серйозні розмови. І не тільки розмови.

“Наші котики” (із 30 січня)

Про неполіткоректну комедію (саме так її позиціонують творці) Володимира Тихого “Наші котики” не чув хіба що ледачий і далекий від інтернету. Про це не раз писала колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, яка, до слова, є співпродюсеркою проєкту. Як стверджують творці кінострічки, за основу сюжету були взяті реальні розповіді бійців добробатів та ЗСУ.
Події фільму розгортаються в 2014 році, на початку гарячої фази гібридної війни Росії проти України. Інженер, актор, футбольний тренер і продавець квітів ідуть добровольцями на фронт, аби протистояти ворогу та захищати правду. До них приєднується амбітна журналістка для виконання секретного завдання. Ніхто з героїв навіть не уявляє, що саме вони відіграють ключову роль у цій війні. І хоч добровольці не мають бойового досвіду, їм вдається зруйнувати масштабну операцію ворога з гумором та неабиякою кмітливістю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4370 / 1.7MB / SQL:{query_count}