На допрем’єрному показі у Львові представили фільм лауреатки “Золотого глобуса” та номінантки на премію “Оскар” Аґнєшки Голланд “Ціна правди”. В широкий український прокат історичний трилер вийде вже завтра, 28 листопада.
Дія кінострічки розгортається в 1933 році. Англійський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться із журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на

“радянську утопію”, яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману “Колгосп тварин” Джорджа Оруела.

Сама режисерка не змогла бути присутньою на допрем’єрному показі, проте надіслала відеозвернення, яке глядачам показали перед фільмом. “Любі друзі у Львові! Мені дуже шкода, що я не можу бути з вами сьогодні на прем’єрі мого фільму “Ціна правди”. Я хотіла б поділитися цим фільмом з українською аудиторією. Він був створений насамперед для вас, – каже Аґнєшка Голланд. – Це історія про страждання мільйонів безвинних та безмовних жертв, про сміливість окремої людини і боягузтво влади та політиків. Вважаю, що це дуже актуальна історія, її конче треба розповісти. Сподіваюся, вона буде настільки ж важливою для вас, як і для всіх нас – тих, що працювали над кінострічкою”.

Ще одним відеосюрпризом для гостей вечора став кліп до офіційного саундтреку фільму, створеного співачкою Джамалою. “Мене вразила історія, яка стала основою фільму. Події кінострічки розгортаються під час одного з найбільш трагічних

періодів, який замовчували десятиліттями. В центрі оповідання – звичайний журналіст, який проявляє справжній героїзм, щоб донести інформацію про Голодомор до світової громадськості. Як ми знаємо, люди, які не бояться і борються за правду, платять за це високу ціну. Мені близька ця ідея, вона багато в чому перегукується з моєю творчістю”, – коментує співачка.

А презентували кінострічку львів’янам цього вечора продюсер Єгор Олесов, знаний завдяки кінопроєктам “Незламна” (2015 р.), “Сторожова застава” (2017 р.), “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила” (2018 р.), “Захар Беркут” (2019 р.), “Пульс” (2020 р.), “Мавка. Лісова пісня” (2021 р.), і маркетинг-директорка film.ua group Поліна Толмачова.

Окрім презентації фільму, під час події розповіли про книгу “Ґарет Джонс. Ціна правди” від видавництва “Жнець”. До неї ввійшли вибрані статті та хроніка життя і пам’яті Ґарета Джонса. В основі книги – бакалаврський книжковий проєкт студенток Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Валентини Пасічної та Олени Тищук “Журналіст Ґарет Джонс”.

Книга вийшла двома мовами – українською та англійською – за ініціативи видавництва і доценток кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Марини Женченко та Ярослави Приходи. Саме пані Ярослава й розповіла про це видання у Львові: “Книжку треба читати, як і музику слухати, тому казати багато не буду. В цій книзі є багато відповідей на наші сучасні запитання. Думаю, всі журналісти, дипломати, політологи мають цю книжку тримати на столі як посібник. Це ключ до розуміння фаху, себе і своєї постави як українців”.

Важливо те, що незрячі та нечуючі люди матимуть змогу відвідати показ цього фільму у всіх кінотеатрах країни! За ініціативи виробників “Ціни правди” та агенції “Доступне кіно” до кінострічки виготовили тифлокоментар для незрячих та адаптовані субтитри для нечуючих людей. Отже, в період прокату кінострічки в кінотеатрах України незрячі та нечуючі глядачі зможуть переглянути фільм, відвідавши будь-який показ та завантаживши перед тим спеціальний додаток на свій смартфон. Проєкт реалізують за підтримки Українського культурного фонду.
“Можливість переглянути фільм “Ціна правди” для всіх українців, у тому числі для тих, у кого є порушення зору чи слуху, – надзвичайно велика суспільна цінність, – пояснює співзасновниця агенції “Доступне кіно”

Вікторія Лучка. – Адже тема тоталітаризму і відкриття світові правди про Голодомор в Україні важлива кожному, і було б несправедливо забрати можливість подивитися цю стрічку в незрячих та нечуючих людей. Доступність кінокультури для кожного – це наша велика мета, і ми працюємо над тим, аби фільмів із тифлокоментарями та адаптованими субтитрами ставало щораз більше в українських кінотеатрах”.
Продюсер фільму “Ціна правди” Єгор Олесов також вважає, що інклюзія в кінокультурі надзвичайно важлива. Треба зробити все для того, щоб кожна людина, незважаючи на інвалідність, могла прийти на кіносеанс у зручний час і переглянути фільм разом з усіма. “Під час прокату “Ціни правди” незрячі та нечуючі люди матимуть можливість подивитися фільм у всіх кінотеатрах країни за допомоги спеціального додатка. Це велика подія для доступності кіно в Україні, – каже він. – Наступним релізом, який ми вважаємо важливим зробити доступним для всіх, є фільм “Пульс”, реліз якого відбудеться на початку 2020 року. Фільм розповідає історію молодої української легкоатлетки Оксани, яка внаслідок жахливої автомобільної аварії зазнає багатьох важких травм і майже втрачає зір. Але після тривалої реабілітації та повернення до неймовірних тренувань здобуває “золото” на Паралімпіаді в Пекіні. Впевнені, що це лише початок спільної плідної співпраці, попереду ще більше таких проєктів”.