У оновленій арт-галереї “Дзиґа” завтра, 8 серпня, відкриють виставку “Геометрія гір”. Проєкт утілений ГО “Екселема”.
Людина здавна надихалася своїм оточенням – флорою, фауною, колористикою, ландшафтом і відтворювала свої враження в декоративно-ужитковому мистецтві. Саме цю гіпотезу вирішили перевірити десятеро закоханих у мистецтво, природу та геометрію художників і дизайнерів з різних міст України та вирушили в експедицію у Карпати в пошуках натхнення.

Вони збирали цікаві рослини, досліджували традиційні орнаменти Гуцульщини та створювали на їхній основі нові орнаментальні графічні роботи.
Кураторами проєкту є Руслан Рамазанов, Інна Бойко, а учасниками: Ірина Максимлюк, Діана Дерій, Надія Олексюк, Аліса Ватсон, Христина Пищ, Уляна Литвин, Дарія Самолюк, Руслан Перепелиця, Андрій Самчук.
У арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) можна оглянути роботи Юлі Лехів, об’єднані виставкою “Межа”. Працюючи над цими творами, художниця шукала відповіді на запитання: де закінчується традиція і починається фантазія? Де є справжній рівень мистецтва, а не нудна картинка реальності?

“Це є мій власний пошук “Межі” між реальністю та фантазією, між справжньою картинкою та картинкою, пропущеною через фільтр власного сприйняття світу, – каже мисткиня. – Цей проєкт – експеримент, який поєднує фото, графіку і дизайн одягу, який знаходить баланс на межі реального, справжнього і видимого. Це створює невизначеність, що, по суті, і є реальністю. Мій експеримент руйнує крихку межу між різними типами мистецтва”.
Юля Лехів – колишня львів’янка, випускниця кафедри моделювання одягу Львівської національної академії мистецтв, а сьогодні власниця бренду одягу “МОЕ” у Відні. Зараз вона презентує другу в своїй біографії та першу в Україні персональну виставку графіки.

Львів’ян і гостей міста запрошують у п’ятницю,
9 серпня, о 19.00 у FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24) на найромантичніший концерт літа, вечір музики сенсів і чуттєвої лірики “Дримбанґо”. Це оригінальна авторська програма від тріо
“Мар’яничі”, до якої ввійшли пісні у стилі танго, блюз, босанова авторства Мар’яни Савки в аранжуванні Юрія Романіва та Сергія Гуріна. Це відеоісторія від фільммейкерки Олени Чернінької та

неймовірна енергія ведучої вечора Тані Пилипець. А ще “Дримбанґо” – це танго-вечірка, де танцюють шанувальники танго і де кожен глядач може стати тангеро.
Тріо “Мар’яничі” існує вже рік. За цей час воно створило музичні перформанси “В саду зізнань” та “Одного разу”, два десятки пісень і музичних композицій, концертувало у Львові, Києві, Одесі, Тернополі, Дніпрі.
Вартість квитків: на онлайнпередпродажі – 100 грн, в день концерту у клубі – 150 грн.
Львівський органний зал (вул. Бандери, 8) чекає поціновувачів класики також 9 серпня о 19.00 на концерті органістки Надії Величко, яка виконає вибрані фрагменти з опери Ріхарда Ваґнера “Сутінки богів”.
Легендарна тетралогія “Перстень Нібелунга” – твір із надзвичайною масштабністю, розмахом та потужністю. Епічний світ нереальних можливостей. Життя серед надприродних істот, чарів та жаги до золота Рейну. Історія кохання, зради та бурі

почуттів. Остання опера з циклу – “Сутінки богів” – занурить вас у вогняну Вальгаллу, де вирують шалені пристрасті та драматичні події. Грандіозна музика генія оперного мистецтва прозвучить на величному органі у виконанні Надії Величко.
Концерт стане частиною Міжнародного органного фестивалю, який відбудеться у Львівському органному залі уже вдев’яте. На гостей чекають концерти, видатні органісти з чотирьох країн, майстер-класи та години гарної музики!
Квитки можна придбати в касі Органного залу щодня з 13.00 до 19.00 та онлайн за посиланням.
Із 9 по 12 серпня у Львові триватиме четвертий Міжнародний фестиваль українського танцю та культури (International Ukrainian Dance & Culture Festival). Участь у ньому візьмуть 420 учасників з усього світу.

Цей фестиваль об’єднає українських народних танцюристів та любителів танцю зі США, Бразилії, Аргентини та Великобританії, які поділяють свою пристрасть до українського танцю, музики і культури.
Офіційне відкриття відбудеться 9 серпня у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді на пл. Петрушевича виступом пісенно-танцювального ансамблю “Полтава”.
Наступні дні фестивалю обіцяють концерти на пл. Ринок, у FESTRepublic та на території Шевченківського гаю. Завершиться захід гала-концертом у Львівській опері.
У суботу, 10 серпня, о 19.00 на терасі !FESTrepublic стартує живий виступ Tricky Nicki. Це український реп-артист із західним саундом. Його найвідоміший трек Ride for Ukraine зібрав майже мільйон переглядів та викликав резонанс у пресі й на

телебаченні. Цього року Nicki був хедлайнером нічної сцени “Атлас Вікенд”. Його музика різнопланова і б’є точно в ціль, тому кожен знайде у ній свій настрій.
Теплий вайб і щільний бас зігріють ваші тіла та змусять провести цей вечір гучно і по-справжньому “жирно”. Локальну підтримку гостеві із Києва нададуть Useyohead і Boreychuk.
Перші квитки по 100 грн
тут.
У видавництві “Урбіно” до неділі, 11 серпня, триватиме акційна знижка на
“Велику книгу почуттів” Гжегожа Касдепке. Таким чином видавництво хоче відсвяткувати трирічний ювілей виходу книги в українському перекладі Ярослави Івченко. За три роки надрукували вже 20 000 примірників цього твору!

“Велика книга почуттів” складається з чотирьох частин: “Жодних поцілунків!” – або як впоратися з певними почуттями; “Любить – не любить...” – продовжуємо розмову про почуття; “Жах!” – або звідки беруться діти; “Команда пані Мілки” – про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку, клоуна з лялькового театру та дітлахів із дитячого садка, яких ви неодмінно полюбите. У “Великій книзі почуттів” читачі знайдуть, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття провини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання вміщені практичні поради для дітей та дорослих

У неділю, 11 серпня, з 14.00 до 17.00 можна стати учасником екскурсії “Фабрика кахельних печей і навколо” історикині архітектури Тетяни Казанцевої.
Ви побуваєте на колишній Крайовій фабриці кахельних печей Філіпа Вальдмана та Берла Нойвонера (теперішній керамічній фабриці, якою керує заслужена художниця України Оксана Чепурна). Матимете нагоду оглянути історичні приміщення, що вражають збереженим майоліковим декором фасаду та обладнанням інтер’єрів, ознайомитися із сучасним технологічним процесом виготовлення і асортиментом кахлів та інших керамічних виробів.

Окрім того, під час екскурсії запланована прогулянка навколо фабрики вулицями Паркова, Рутковича, Франка, Кубійовича, під час якої можна буде ознайомитися з історією та архітектурою забудови, в декорі якої використовували продукцію фабрики Вальдмана та Нойвонера.
Для участі знадобиться реєстрація, чинна лише після здійснення передоплати у кав’ярні “Штука” або онлайн за реквізитами, вказаними у реєстраційній анкеті тут. Вартість – 130 грн, місце зустрічі – у смс, зареєстрованих до 21.00 напередодні події. Вартість екскурсії для пенсіонерів і студентів – 100 грн (дітям до 16 років безкоштовно). У випадку невідвідування, запізнення або відмови від участі після початку екскурсії кошти не повертають.