Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Відзавтра, 8 серпня, в кінотеатрах Львова можна буде побачити одразу сім нових фільмів – пригодницький бойовик “Форсаж: Гоббс та Шоу”, драми “Королеви криміналу” і “Смерть та життя Джона Ф. Донована”, мелодраму “Берлін, я люблю тебе”, комедію “Життя на повторі”, трилер “Страшні історії для розповіді у темряві” і мультфільм “Angry Birds у кіно 2”.

Пригодницький бойовик “Форсаж: Гоббс та Шоу” – це спін-оф франшизи “Форсаж” і дев’ятий за ліком фільм, об’єднаний цією темою. Як режисер проєкт очолив Девід Літч (“Дедпул 2”), сюжет створили Кріс Морган та Гері Скотт Томпсон – незмінні сценаристи останніх шести фільмів франшизи. Актори Джейсон Стейтем і Двейн Джонсон повернулися до виконання своїх звичних ролей. Люк Гоббс, спецагент дипломатичної служби безпеки Сполучених Штатів, не звик поступатися своїми принципами. Якось він посадив до в’язниці Декарда Шоу, колишнього британського спецпризначенця, який став найманцем. Та є обставини, які змусять обох забути про колишню ворожнечу. Сестру Шоу, чинну оперативну співробітницю МІ6, викрав Брікстон. Він – генетично модифікована надлюдина, і в його руках опиняється біологічна зброя, здатна знищити планету. Подолати ворога можна тільки спільними зусиллями.

В основі сюжету кримінальної драми “Королеви криміналу” – серія коміксів 2014 року, яку написали Оллі Мастерс та Міно Дойл для DC Vertigo. Незвичним для цього жанру є те, що, окрім трьох головних жіночих ролей, режисеркою проєкту також стала жінка – Андреа Берлофф, для якої це дебютна робота. Події фільму розгортаються в 70-их роках минулого століття у Нью-Йорку. Лідерів ірландської мафії, що діяла в місті, арештовує ФБР. І поки чоловіки перебувають під арештом, провадити налагоджений та небезпечний бізнес беруться їхні дружини. Що цікаво, роблять цю справу вони не гірше за чоловіків, навіть жорстокіше і кривавіше.
Варто зауважити, що цю кінострічку ви також зможете переглянути мовою оригіналу під назвою Тhe kitchen.

Драму “Смерть та життя Джона Ф. Донована” зняли в копродукції Канади та Великобританії. Режисер та співавтор сценарію – канадієць Ксав’є Долан, володар чотирьох нагород Канського кінофестивалю. Для нього ця кінокартина стала першою англомовною роботою. Про запуск нового проєкту Долан оголосив у 2014 році. Попри те, що актори були готові до праці, режисер призупинив зйомки цієї кінострічки заради іншого свого фільму – “Це всього лиш кінець світу”. А повернувся до розпочатого проєкту аж у 2016-ому. Тоді ж і здійснив основні зйомки – у Монреалі, Нью-Йорку, Лондоні та Празі. Минуло десять років відтоді, як помер Джон Донован – популярна американська телезірка, кумир мільйонів підлітків у всьому світі. Аж раптом молодий актор із Великобританії Руперт Тернер оприлюднює листування, яке вів із Донованом, коли ще був 11-річним хлопчиськом. На дружбу між дитиною і телезіркою суспільство зреагувало вкрай негативно.

Мелодрама “Берлін, я люблю тебе” – це черговий внесок у цикл кінострічок про кохання в різних містах, наступна історія після фільмів про Париж (2006 р.) та Нью-Йорк (2009 р.). Мелодрама побудована на десяти історіях про людей, так чи інакше пов’язаних між собою. За кожну сюжетну лінію відповідали різні режисери, а за цілісністю сюжету та зв’язками між усіма цими історіями стежив Джозеф Руснак. Через зміни в китайському законодавстві, що стосуються кінематографу, один із епізодів, знятий режисером Ай Вейвеєм, довелося вирізати з фільму. В оригінальній версії герої говорять німецькою та англійською. До зйомок в проєкті залучили всесвітньо відомих зірок, серед яких Кіра Найтлі, Гелен Міррен, Джим Стерджесс та Міккі Рурк. Події мелодрами розгортаються в Берліні. У стрімкому вирі столичного життя кожен прагне знайти щастя. Хтось вбачає його у родинному затишку, від когось воно ховається в нічному барі. Незалежно від того, як герої уявляють собі ідеальне життя, всі вони хочуть любові.

Комедія “Життя на повторі” знята на основі роману Крістана Стіффа “Я був людиною, що поспішає”. Режисер та співавтор сценарію Ерве Мімран, готуючись до фільму, приділив увагу баченню самого Стіффа того, що має побачити глядач. Мімран тісно взаємодіяв із медичним персоналом, який опікувався Стіффом у критичні моменти реабілітації після інсульту. Особливу увагу приділили вибору актора, який мав зіграв головну роль. І коли Фабріс Лукіні дав остаточну згоду на участь в проєкті, частину сценарію доопрацювали спеціально під нього. В центрі сюжету – голова корпорації Peugeot-Citroen та колишній генеральний директор Airbus Крістіан Стіфф. Інтереси бізнесу він поставив на перше місце. Всього себе присвятив роботі. До його компетентності немає запитань. Але коли в нього стався інсульт, Крістіан залишився сам на сам із хворобою. Неможливість вільно рухатися та спілкуватися позбавляють його всього, до чого він був прив’язаний.

Трилер “Страшні історії для розповіді у темряві” зняли за мотивами однойменної популярної серії дитячих книжок, написаних Елвіном Шварцем. Оригінальні видання містили страшні малюнки Стівена Гаммела, через що не вщухали суперечки щодо недоречності такої літератури для дітей. У 2013 році права на екранізацію сюжету викупили. І вже наступного року почалася робота над сценарієм. У 2016-ому стало відомо, що до проєкту долучився Гільєрмо дель Торо, зокрема, претендував на посаду режисера. Зрештою, дель Торо став співавтором сценарію та продюсером кінострічки. А режисером – Андре Овредал, який до цього працював виключно над трилерами та фільмами жахів. Події фільму розгортаються в Сполучених Штатах у 1968 році. Світ стрімко змінюється, та всі ці зміни не торкаються жителів невеличкого містечка Міл-Веллі. Час тут ніби зупинився, а все через зловісний маєток на околиці. Колись тут жила родина Беллоузів. Юна мешканка цього будинку, дівчинка на ім’я Сара, писала оповідання, сповнені жахіть.

Пригодницький мультфільм “Angry Birds у кіно 2” – це продовження однойменного мультфільму 2016 року, заснованого на популярній грі. Перший фільм зібрав у прокаті майже 400 млн доларів і став другим в історії за касовими зборами мультфільмом, створеним на основі комп’ютерної гри. Про плани знімати продовження заговорили через три місяці після прем’єри першої частини. Вихід сиквела на екрани запланували на 10-ту річницю з дня випуску гри про злих пташок. Ворожнеча між войовничими пташками та нахабними зеленими свинями не вщухає роками. Леонард, повелитель поросят, прагне реваншу після того, як пташки спустошили його острів, аби забрати свої яйця. Але новий бій буде зовсім не таким, як усі чекали. На горизонті з’являється Зета – підступна птаха із заледенілого острова. Вона згадала про своїх далеких родичів та понад усе хоче їх заморозити. Вчорашні запеклі вороги – пташки та свинки об’єднаються, аби разом протистояти страшному й небезпечному ворогу.

Крім цього, в кінотеатрах нашого міста тривають покази комедій “Французький жигало”, “Водій для копа” та “Ібіца”, драми “Королева сердець”, фільму жахів “Сонцестояння”, трилерів “Хижаки” і “Паразити”, бойовиків “Анна” і “Людина-павук: далеко від дому”, мультфільмів “Секрети домашніх тварин 2” і  “Король Лев”.

У оновленій арт-галереї “Дзиґа” завтра, 8 серпня, відкриють виставку “Геометрія гір”. Проєкт утілений ГО “Екселема”.
Людина здавна надихалася своїм оточенням – флорою, фауною, колористикою, ландшафтом і відтворювала свої враження в декоративно-ужитковому мистецтві. Саме цю гіпотезу вирішили перевірити десятеро закоханих у мистецтво, природу та геометрію художників і дизайнерів з різних міст України та вирушили в експедицію у Карпати в пошуках натхнення.
Вони збирали цікаві рослини, досліджували традиційні орнаменти Гуцульщини та створювали на їхній основі нові орнаментальні графічні роботи.
Кураторами проєкту є Руслан Рамазанов, Інна Бойко, а учасниками: Ірина Максимлюк, Діана Дерій, Надія Олексюк, Аліса Ватсон, Христина Пищ, Уляна Литвин, Дарія Самолюк, Руслан Перепелиця, Андрій Самчук.

У арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) можна оглянути роботи Юлі Лехів, об’єднані виставкою “Межа”. Працюючи над цими творами, художниця шукала відповіді на запитання: де закінчується традиція і починається фантазія? Де є справжній рівень мистецтва, а не нудна картинка реальності?
“Це є мій власний пошук “Межі” між реальністю та фантазією, між справжньою картинкою та картинкою, пропущеною через фільтр власного сприйняття світу, – каже мисткиня. – Цей проєкт – експеримент, який поєднує фото, графіку і дизайн одягу, який знаходить баланс на межі реального, справжнього і видимого. Це створює невизначеність, що, по суті, і є реальністю. Мій експеримент руйнує крихку межу між різними типами мистецтва”.
Юля Лехів – колишня львів’янка, випускниця кафедри моделювання одягу Львівської національної академії мистецтв, а сьогодні власниця бренду одягу “МОЕ” у Відні. Зараз вона презентує другу в своїй біографії та першу в Україні персональну виставку графіки.

Львів’ян і гостей міста запрошують у п’ятницю, 9 серпня, о 19.00 у FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24) на найромантичніший концерт літа, вечір музики сенсів і чуттєвої лірики “Дримбанґо”. Це оригінальна авторська програма від тріо “Мар’яничі”, до якої ввійшли пісні у стилі танго,  блюз, босанова авторства Мар’яни Савки в аранжуванні Юрія Романіва та Сергія Гуріна. Це відеоісторія від фільммейкерки Олени Чернінької та неймовірна енергія ведучої вечора Тані Пилипець. А ще “Дримбанґо” – це танго-вечірка, де танцюють шанувальники танго і де кожен глядач може стати тангеро.
Тріо “Мар’яничі” існує вже рік. За цей час воно створило музичні перформанси “В саду зізнань” та “Одного разу”, два десятки пісень і музичних композицій, концертувало у Львові, Києві, Одесі, Тернополі, Дніпрі.
Вартість квитків: на онлайнпередпродажі – 100 грн, в день концерту у клубі – 150 грн.

Львівський органний зал (вул. Бандери, 8) чекає поціновувачів класики також 9 серпня о 19.00 на концерті органістки Надії Величко, яка виконає вибрані фрагменти з опери Ріхарда Ваґнера “Сутінки богів”. 
Легендарна тетралогія “Перстень Нібелунга” – твір із надзвичайною масштабністю, розмахом та потужністю. Епічний світ нереальних можливостей. Життя серед надприродних істот, чарів та жаги до золота Рейну. Історія кохання, зради та бурі почуттів. Остання опера з циклу – “Сутінки богів” – занурить вас у вогняну Вальгаллу, де вирують шалені пристрасті та драматичні події. Грандіозна музика генія оперного мистецтва прозвучить на величному органі у виконанні Надії Величко.
Концерт стане частиною Міжнародного органного фестивалю, який відбудеться у Львівському органному залі уже вдев’яте. На гостей чекають концерти, видатні органісти з чотирьох країн, майстер-класи та години гарної музики!
Квитки можна придбати в касі Органного залу щодня з 13.00 до 19.00 та онлайн за посиланням.

Із 9 по 12 серпня у Львові триватиме четвертий Міжнародний фестиваль українського танцю та культури (International Ukrainian Dance & Culture Festival). Участь у ньому візьмуть 420 учасників з усього світу.
Цей фестиваль об’єднає українських народних танцюристів та любителів танцю зі США, Бразилії, Аргентини та Великобританії, які поділяють свою пристрасть до українського танцю, музики і культури.
Офіційне відкриття відбудеться 9 серпня у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді на пл. Петрушевича виступом пісенно-танцювального ансамблю “Полтава”.
Наступні дні фестивалю обіцяють концерти на пл. Ринок, у FESTRepublic та на території Шевченківського гаю. Завершиться захід гала-концертом у Львівській опері.

У суботу, 10 серпня, о 19.00 на терасі !FESTrepublic стартує живий виступ Tricky Nicki. Це український реп-артист із західним саундом. Його найвідоміший трек Ride for Ukraine зібрав майже мільйон переглядів та викликав резонанс у пресі й на телебаченні. Цього року Nicki був хедлайнером нічної сцени “Атлас Вікенд”. Його музика різнопланова і б’є точно в ціль, тому кожен знайде у ній свій настрій.
Теплий вайб і щільний бас зігріють ваші тіла та змусять провести цей вечір гучно і по-справжньому “жирно”. Локальну підтримку гостеві із Києва нададуть Useyohead і Boreychuk.
Перші квитки по 100 грн тут.

У видавництві “Урбіно” до неділі, 11 серпня, триватиме акційна знижка на “Велику книгу почуттів” Гжегожа Касдепке. Таким чином видавництво хоче відсвяткувати трирічний ювілей виходу книги в українському перекладі Ярослави Івченко. За три роки надрукували вже 20 000 примірників цього твору!
“Велика книга почуттів” складається з чотирьох частин: “Жодних поцілунків!” – або як впоратися з певними почуттями; “Любить – не любить...” – продовжуємо розмову про почуття; “Жах!” – або звідки беруться діти; “Команда пані Мілки” – про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку, клоуна з лялькового театру та дітлахів із дитячого садка, яких ви неодмінно полюбите. У “Великій книзі почуттів” читачі знайдуть, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття провини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання вміщені практичні поради для дітей та дорослих

У неділю, 11 серпня, з 14.00 до 17.00 можна стати учасником екскурсії “Фабрика кахельних печей і навколо” історикині архітектури Тетяни Казанцевої.
Ви побуваєте на колишній Крайовій фабриці кахельних печей Філіпа Вальдмана та Берла Нойвонера (теперішній керамічній фабриці, якою керує заслужена художниця України Оксана Чепурна). Матимете нагоду оглянути історичні приміщення, що вражають збереженим майоліковим декором фасаду та обладнанням інтер’єрів, ознайомитися із сучасним технологічним процесом виготовлення і асортиментом кахлів та інших керамічних виробів.
Окрім того, під час екскурсії запланована прогулянка навколо фабрики вулицями Паркова, Рутковича, Франка, Кубійовича, під час якої можна буде ознайомитися з історією та архітектурою забудови, в декорі якої використовували продукцію фабрики Вальдмана та Нойвонера.
Для участі знадобиться реєстрація, чинна лише після здійснення передоплати у кав’ярні “Штука” або онлайн за реквізитами, вказаними у реєстраційній анкеті тут. Вартість – 130 грн, місце зустрічі – у смс, зареєстрованих до 21.00 напередодні події. Вартість екскурсії для пенсіонерів і студентів – 100 грн (дітям до 16 років безкоштовно). У випадку невідвідування, запізнення або відмови від участі після початку екскурсії кошти не повертають.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4140 / 1.72MB / SQL:{query_count}