Літо у зеніті. Довгі дні, короткі ночі. Так хочеться, не думати про роботу, відкласти на пізніше всі клопоти і гайнути кудись за місто чи поринути у вир подій, яких не бракує у Львові навіть у ці спекотні дні. Тож триденний вікенд із нагоди Дня Конституції дає гарну нагоду відпочити з родиною чи друзями. До того ж в неділю, 30 червня, в Україні відзначають День молоді. Для тих, хто цього року святкуватиме День Конституції і День молоді у Львові, “Львівська Пошта” підібрала найцікавіші події у нашому місті на ці вихідні, а також кілька локацій поблизу, куди можна поїхати, аби відновитися фізично і духовно.
Родинне свято до Дня Конституції в Горіховому Гаю
На сам День Конституції гарно та творчо провести час львів’ян та гостей міста запрошують організатори Creative Family Day та обіцяють творче та розумне свято родинного дозвілля.
Вони обіцяють цікаву та насичену програму: крафтові-майстерки від STEAM space, наукові експерименти від Науковий дитячий клуб, шоу роботів від KidIT Львів, україномовні комікси від UAComics, інтерактивна дитяча програма від “Дитячої планети. Львів”, морозиво, поп-корн, піца, мультики, мильні бульбашки, розіграші та багато іншого. А для особливо креативних родин запропонують унікальні вокршопи від команди Lviv Film Center з приготування авторських піц, з кіномеханіки ретро запуску кінопоказів, однак для цього потрібно попередньо зареєструватись за тел. 068 787 65 04 – Ярослава.
Де: Lviv Film Center, Володимира Великого 14а, парк Горіховий гай
Коли: 28 червня. Початок – о 15.00.
Вхід вільний!
Що таке молодість?
Переглянути фільм “Юність” Паоло Соррентіно, послухати фахівця психолога і психотерапевта Володимира Станчишина та долучитися до обговорення питань що таке молодість, яку людину можна назвати молодою, а яку вже ні, чи молодість залежить від віку, чи старша людина обов’язково доросла, чи може юна особа бути дорослою запрошує палац ім. Гната Хоткевича.
Коли: 28 червня, початок о 18.00.
Де: Палац ім. Гната Хоткевича, камерна сцена “Гнатів льох”.
Вхід вільний
Фестиваль пісень Януша Гнятковського
Вперше у Львові відбудеться Міжнародний фестиваль пісень легенди польської естради, найпопулярнішого співака у Польщі 1950-60-х, уродженця Львова Януша Гнятковського – проект APASSIONATA.
У виконанні відомих польських та українських співаків прозвучать золоті шлягери з репертуару Януша Гнятковського, а також їх переспіви українською, автором яких є поетеса Анна Канич.
Серед виконавців: Кристина Мацієвська-Гнятковська, Маґдалена Лаґєвка, Інґа Кухарська, Орест Цимбала, Ірина Доля, Назар Савко, Ігор Шкурпіта та ін. Танець: Віктор Сокрута і Соломія Кудин. Поетичне слово: Анна Канич.
Також у фойє філармонії можна буде оглянути ексклюзивну фотовиставку, придбати диски Януша Гнятковського і Кристини Мацієвської та багато іншого.
Коли: 28 червня, поч. о 19.00
Де: Концертний зал Львівської філармонії.
Квитки у касі філармонії або онлайн.
Фестиваль уболівальників
У ці триденні вихідні У Львові пройде також фан-фестиваль EUROFANZ для футбольних уболівальників з різних країн світу. У футбольному турнірі візьмуть участь фан-збірні з Італії, Англії, Білорусії, Швеції, Чехії та ін.
За словами організаторів, матч відбуватимуться під музичний супровід та живий коментар. Попередня програма проведення міжнародного фан-фестивалю: 28.06.2019 – матчі групового турніру; 29.06.2019 – матчі стадії плей-оф (1/8 і 1/4 фіналу); 30.06.2019 – півфінали, фінал, а також офіційна церемонія нагородження учасників.
Коли і де: Стадіон “Прогрес” (м. Львів, вул. Б. Януша, 1): 28 червня (10.00 – 20.00), 29 червня (10.30 – 16.30)
Комплекс “Верхні поля” (м. Львів, вул. Липова Алея, 5): 28 червня (10.00 – 20.00), 29 червня (10.30 – 16.30)
Стадіон ЛНАУ (м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1): 28 червня (10.00 – 16.00)
Стадіон “Україна” (м. Львів, вул. Липова Алея, 5): 30 червня (10.30 – 16.00) – фінальні матчі турніру, нагородження
Навчання просто неба
Тих, хто вважає, що найкраще вчитися не під час сесії, а завжди, де є змога, запрошує вуличний університет. Це неформальні лекції просто неба, що виходять за рамки навчального курсу та мотивують. Проект “Неформат-базар” збирає охочих прокачати свої soft-skills, дізнаватися більше про медіаграмотність, стати еко-свідомими й розвивати своє критичне та креативне мислення.
Коли: 29 червня початок о 12.00.
Де: Сквер “На валах”, що коло Порохової вежі.
Фестиваль короткометражок
Всесвітній фестиваль короткого метру SHNIT Shorts | BEST of представить у Львові Ігрову та анімаційну програму. Кожна збірка триває 90 хвилин і складається з 6-8 фільмів. Захоплюючі та динамічні короткометражки з Франції, Ірану, Великобританії, Німеччини і не тільки.
Програма цього року багата на комедії і сюрреалістичні історії, що відбуваються зі звичайними людьми.
Коли: 29 червня 19.00 – Ігрове кіно, 30 червня 19.00 – анімаційна програма
Де: Кінопалац, Театральна, 22
Вартість квитка: 85 грн.
Придбати квитки можна перед початком події або онлайн.
Пам’яті Василя Сліпака
29-30 червня у Львові відбудеться ІІІ Відкритий міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака W live “Тиха музика для роздумів”.
Війна забирає найкращих… І Він – Воїн, Герой, Митець, Українець, уже третій рік співає своїм божественним голосом серед ангелів! У третю річницю з дня загибелі Героя України і всесвітньовідомого оперного співака Василя Сліпака організатори маратону запрошують вшанувати його пам’ять!
Йозеф Гайдн “Сім останніх слів Ісуса Христа”
Виконавці: Марко Комонько – 1-а скрипка, Адріан Боднар – 2-а скрипка, Вероніка Педорич – альт, Денис Литвиненко – віолончель
Коли: 29 червня о 20.00
Де: Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла
Вхід вільний
Вечір “Тиха музика для роздумів”
Автори: Валентин Сильвестров, Богдана Фроляк.
Виконавці: Наталія Половинка – спів, Владислав Тлущ – баритон, Богдана Фроляк – фортепіано, Йожеф Ермінь – фортепіано, Марко Комонько – скрипка, Ярослав Мигаль – віолончель
Коли: 30 червня о 19.00
Де: Львівська національна філармонія, Концертний зал ім. С. Людкевича
Ціна квитка: 70-130 грн., придбати можна в касі філармонії або онлайн.
Пізнаймо своїх дітей!
Соціальний фестиваль “Чуєш, як б'ється серце кожного українця” збере 30 червня на велику сцену на площі біля Домініканського собору багато відомих творчих гостей, фахових спеціалістів, які займаються проблематикою аутизму, гостей з Америки, Німеччини, Австрії.
Фестиваль, що відбудеться в рамках святкування храмового празника, має промоційно-просвітницьку місію та мету: об’єднати суспільство навколо проблематики такої особливості розвитку людини, як аутизм. Це перша велика акція соціально-просвітницького проекту “Всеукраїнський центр інформування про аутизм”.
Для учасників та гостей фестивалю організатори підготували цікаву концертну програму, покази одягу від українських дизайнерів, обрядові театралізовані дійства, майстер-класи, виступи дітей з особливими потребами, які успішно соціалізувалися та реалізовуються у своїх талантах, презентація фотопроекту “Особливих” світлин, представлення художніх полотен, які творять діти з РАС та багато іншого.
Також у програмі зустрічі з рестораторкою і благодійницею Ярославою Павлюковець та арт-терапевтом, яка працює з “особливими” дітьми Іриною Ющенко. А ще буде велика вулична гостина.
Організатори вірять, що цей проект допоможе багатьом родинам по-іншому відкрити світ своїх найцінніших скарбів – дітей.
Коли: 30 червня
Програма: 10.30 - Святкове богослужіння в храмі Пресвятої Євхаристії
13.00 - 14.00 Офіційна презентаційна програма, привітання
14.00- 18.00 Велика концертна програма та цікаві інтерактивні забави
Де: пл. Музейна, 1, перед храмом Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор)
Свято молоді у сквері “На Валах”
У неділю, 30-го червня, у сквері “На валах”, що між вулицями Винниченка та Підвальною у Львові, відбудуться святкування з нагоди Дня молоді.
“Програма заходу наповнена різноманітними локаціями та активностями, зокрема, кожен охочий зможе взяти участь у битві “на купинах”, піднятися на 10-метровий надувний скеледром, взяти участь в інтелектуально-розважальній грі “Mind Game” та поспілкуватися із волонтерами із 10 країн на міжнародному фестивалі культур. На найменших гостей свята чекає дитяче містечко, наповнене цікавими завданнями та іграми з аніматорами”, – зазначають організатори.
Окрім цього, під час свята учасники та гості також зможуть ознайомитися із туристичною кухнею Львівщини, роботою пластового містечка, взяти участь у численних квестах та майстер-класах. А впродовж всього часу святкування – цікава концертна програма. Спеціальний гість свята – переможець проекту “Голос країни” – Оксана Муха.
Коли: 30 червня, початок о 13.00.
Де: Сквер “На валах”
Вхід вільний.
Кожна пісня – маленька опера
Львівська Національна Опера у співпраці з артистичним директором “Ukrainian Art Song Project” (Канада), оперним співаком Павлом Гунькою запрошує на заключний концерт першого Літнього інституту в Україні “Мистецька пісня – опера в мініатюрі”. Його учасники – молоді виконавці, що впродовж 24-30 червня мали майстер-класи під керівництвом Павла Гуньки та працювали над камерно-вокальними творами українських композиторів - не лише над їх досконалим виконанням, але акторським втіленням кожної окремої композиції. Тому на концерті перед глядачами розгорнеться музично-театральне дійство, де кожна пісня – це маленька опера. На них також чекає особливе розташування крісел, завдяки чому глядачі опиняться в самому “серці” дійства. Учасники Літнього інституту та концертної програми: Ірина Ключковська, Юрій Григораш, Ірина Семенюк, Галина Піх, Вадим Дарчук, Володимир Шагай, Наталія Юречко, Соломія Городецька.
Коли: 30 червня, початок о 15.00
Де: Львівська опера, Мirror hall
Ціна квитка: 200 грн
Цілюща вода Унева
Ті ж, кому не до вподоби гамір міста та масові заходи і святкування, особливо ж хто втомився від щоденних клопотів і робочих буднів, але не має змоги на дальші подорожі можуть поїхати у невеличку мандрівку. Наприклад, до Унева, в Лавру, незалежно від того, до якої конфесії належите, незалежно, були ви тут колись чи ні. Гарні враження і заряд сил гарантовані, бо наче потрапляєш в інший вимір, де мир і спокій, де нема метушні і гамору.
Монастирські поселення тут з незапам’ятних часів, багато хто вважає, що були тут вони вже за сотню літ до офіційного прийняття Руссю християнства. До речі, при археологічних розкопках тут знайшли не тільки рештки давніх культур, а й залишки печерного монастиря початку минулого тисячоліття. Дещо зі здобутків археологів навіть можна побачити на законсервованих ділянках.
фото: Ірина Цицак (2) Місце, де стоїть лавра, особливе. Тут б’є цілюще джерело. За переданням, колись воно витікало з-під престолу церкви. Саме біля нього зцілився лицар Лагодовський, тут мав видіння Богородиці, а відтак вирішив відбудувати давню святиню. Церкву фортечного типу кілька разів перебудовували і реставрували, це готична споруда з унікальним як для України склепінням і фресковими розписами початку ХХ століття.
Люди з довір’ям до Богородиці приходять сюди, аби при чудотворній Унівській іконі помолитися Матері Божій, віддатися під її опіку і поручити їй свої клопоти і негаразди, помолитися за рідних. Вони п’ють і набирають собі додому води з джерела, на яке вказала Лагодовському сама Богоматір, з вірою у зцілення душевних і тілесних немочей, а опісля повертаються, щоб подякувати за отримані ласки та скласти свої свідчення. Чудотворна ікона і джерело не єдині святині Унева. Є тут і мощі багатьох святих, є часточка Животворящого хреста Господнього, є камінці з гробу Господнього та з гробниці Богородиці, є й копія (восьма за ліком) Туринської плащаниці.

А ще одним особливим місцем тут вважається монастирський цвинтар. Тиша і спокій. Білі хрести і могили порослі барвінком. Тут спочиває монастирська братія. Тут знайшли свій спочинок і брати Вороновські – владика Юліан та великосхимник Володимир-Василь, і старець з Дори – Павло-Порфирій Чучмар також тут. Помолившись тут, відчуваєш як відступають тривоги і сумніви…
Про історію Святоуспенської унівської лаври можна розповісти багато: і про самого Лагодовського, і про татарські набіги, коли люди з навколишніх сіл ховалися в церкві і жодного разу вороги до неї не ввійшли, і про Івана Вишенського, який тут писав деякі зі своїх послань, і про відновлення лаври Митрополитом Андреєм та монахами студитами на початку ХХ століття, про Ангела України, який з’являвся тут, про переховування тут в часі ІІ світової війни єврейських дітей, про життя, ісповідництво віри та мученицьку смерть блаженного Климентія Шептицького, про витравлювання радянською владою, пам’яті про це святе місце, про відновлення монастиря у 1990-х роках.

Двічі на рік в травні і наприкінці серпня тут відбуваються багатотисячні прощі вірян. До речі, завтра, 27 червня, Українська греко-католицька церква вшановує своїх новомучеників, яких 18 років тому проголосив блаженними святий папа Іван Павло ІІ. Серед них і преподобний о. Климентій Шептицький, який був ігуменом Унівського монастиря, та о. Леонід (Леонтій) Фьодоров екзарх греко-католиків в Росії. На їхню честь в Уневі збудовано дерев’яний храм, в якому звершують літургії паломницькі групи.
А от 28 червня до Унева зі Львова від церкви Різдва Пресвятої Богородиці вирушить проща в намірах за мир в Україні, яку організовує спільнота Всесвітнього апостольства Фатіми, що діє при храмі. Збір прочан о 8.00 на площі біля дзвіниці храму Різдва Пресвятої Богородиці. Духівник прощі о. Василь Білаш. Докладніша інформація за тел. 067-349-3178 – Світлана.
Не складно добратися до Унена і самостійно, це всього лиш близько 50 км. З автостанції, що на вул. Личаківській регулярно їздить автобус Львів – Унів. Якщо їхати своїм автом, то за годину будете на місці.
Помилуватися красою у Свіржі
А їдучи своїм транспортом, можна повертатися додому дорогою через Перемишляни і Бібрку. Великий бонус – мальовничі краєвиди, а ще можете заїхати у Свірж, на власні очі побачити замок, який багато разів бачили у відомому фільмі про мушкетерів за романом А. Дюма.
 |
фото: Олег Огородник (2) |
І хоч сам замок закритий і поки не має господаря, який би вдихнув в нього нове життя, однак і самі величні мури вселяють повагу до тих, хто їх зводив і варті того, аби витратити з годинку часу на прогулянку довкола замку, на милування надзвичайної краси ставками та величними деревами, які бачили не одну владу… А за відповідну плату тут можна і порибалити.
До речі, цими вихідними в замку відбудеться монтаж інсталяцій з соломи, дерева, фанери, картону та інших матеріалів на конкурс Де?конструкція, який відбудеться в рамках Міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв “Вежа” 1 липня.
Тож, ймовірно, що замкова брама буде відчинена і можна буде не тільки зовні побачити замок, а зайти й у двір, та що більше стати спостерігачем унікального дійства творення нових реальностей з підручних матеріалів.
Дістатися Свіржа можна зі Львова з автостанції №5 (вул. Зелена, ДБК) автобусами, що курсують Львів – Перемишляни через Бібрку, або своїм транспортом їдучи цим за маршрутом орієнтовно 40 км.