Країна готується до “Української пісні”

Організатори і хедлайнери проєкту розповіли, чому квитки на концерт 17 серпня варто купувати вже зараз і як квоти допомогли розвиткові україномовного продукту

Здавалося, до 17 серпня ще дуже далеко. Та й на який концерт варто купувати квитки за два з лишком місяці наперед? Але, повірте, на цей – варто! Адже саме 17 серпня у Львові відбудеться знакова музична подія року – грандіозне шоу проєкту “Українська пісня/Ukrainian Song Project”, яке вже учетверте проводитимуть на стадіоні “Арена Львів”.
Днями генеральний продюсер і співзасновник проєкту Тарас Курчик, виконавчий директор проєкту і генеральний директор та засновник Kontramarka.ua Олександр Порядченко та лідер гурту “Без обмежень” Сергій Танчинець розповіли, чого чекати від “Української пісні” цього року.
З їхніх слів, цей потужний проєкт із новим сучасним обличчям країни обіцяє привернути міжнародну увагу та представити майбутніх зірок української сцени.
Про перших хедлайнерів шоу – гурт “Без обмежень”, співака Melovin і зіркових гостей з Польщі – гурт Enej організатори розповіли заздалегідь. Зараз уже відомо, що до цих музикантів на сцені долучаться співачка першого ешелону українського “шоубізу” Тіна Кароль і молода, але вже досить відома зірочка Jerry Heil. Імен інших запрошених виконавців наразі не розголошують, лише зазначають, що це також улюблені артисти мільйонів. Та головне, що навіть закордонні гості на сцені стадіону “Арена Львів” принаймні одну пісню виконають українською.
Та не зірками єдиними. Перш за все “Українська пісня” має на меті допомагати новим співакам і гуртам реалізувати свій творчий потенціал. Цей проєкт уже став стартовим майданчиком для обдарованих музикантів. Як і в попередні роки, оргкомітет вже оголосив конкурсний відбір. Прийом заявок від молодих артистів триватиме до 10 червня. За результатами голосування професійне журі обере дев’ять кращих із кращих, які здобудуть можливість виступити на “Арені Львів”. А десятого щасливчика зможемо вибрати ми з вами – глядачі – голосуванням на сайті.
Що стосується самого шоу, яке готують на 17 серпня, на нас чекатиме унікальний майданчик, гігантська сцена, ексклюзивні звук та світло, оригінальні відеопроекції, масштабні постановки, а головне  безпрецедентний лайн-ап і тисячі меломанів, які стануть свідками творення нової україномовної пісні!
Торік “Українська пісня” зібрала на одній сцені три десятки найкращих українських артистів, а на “Арені Львів” – понад 13 тисяч глядачів. Свято української пісні тривало сім годин! А 24 серпня минулого року музичне дійство на всю країну показало популярне шоу телеканалу “Україна” “Музична платформа” – трансляцію переглянуло 9 мільйонів осіб! Це вже стало доброю традицією, адже цього року в День Незалежності “Музична платформа” покаже всій країні цю найграндіознішу пісенну подію літа.
“Львівська Пошта” запитала у тих, що мають стосунок до “Української пісні”, як вплинули квоти на україномовний продукт на телебаченні та радіо на сам проект і які результати від впровадження цих квот уже відчули квиткові оператори та виконавці. 
Виконавчий директор національного проєкту “Українська пісня”, засновник Kontramarka.ua і лейбла “Контрамарка” Олександр Порядченко каже: “Запровадження квот – важливе рішення. Так, було багато критики – чи це правильно, чи неправильно. Це правильно! Дуже круто, що з’являються  молоді українські артисти, які пишуть якісну україномовну музику. Круто, що вони мають можливість прийти до виконавчих директорів радіостанцій і запропонувати свій продукт. Приблизно рік тому я мав розмову з радійниками, котрі нарікали, що не мають україномовного контенту і що через це рівень радіостанцій падає. Та за цей рік змінилося все! До прикладу, ситуація з гуртом Dilemma. Вони видали україномовний хіп-хоп-альбом і за пів року після його випуску вже зібрали повний зал Malevich. Ще два роки тому жоден їхній трек не можна було почути в ефірі. Тепер усі радіостанції ставлять щонайменше по три треки з цього альбому. Це приклад прориву, приклад того, що квоти для доброго і якісного продукту є запорукою перемоги”.
А от лідер гурту “Без обмежень” Сергій Танчинець запевняє: “Український шоу-бізнес – це організм, який росте. Йому дають п’ять чи нехай навіть 25 відсотків “поживних речовин” із 1991 року. Він так собі росте кволенько. А потім дають трохи більше – 75 відсотків, і само собою зрозуміло, що цей організм ростиме набагато швидше. Це я кажу з точки зору квот, які дозволили україномовному артистові добратися до слухача, радіостанцій і так далі. Але можна подивитися на цю ситуацію з іншого боку. Квоти на українську мову на радіо і телебаченні змусили  українських російськомовних артистів робити україномовний контент. Та ж Dilemma робила російськомовний контент – часи були такі. Але десятиліття тому вони були надзвичайно популярним хіп-хоп-проєктом, усі їх знали, усі співали їхні пісні. Потім з якихось об’єктивних причин хлопці пропали і з’явилися знову, коли квоти вже були актуальні. Гурт зробив україномовний продукт і знову повернувся у топ: їх слухають, співають, вони збирають концертні зали, і це прекрасно! Тобто квоти корисні як україномовним артистам, так і українському суспільству, зокрема, тому, що перетворюють російськомовних артистів на україномовних. Усім кльово! Просто зараз переживаю, щоб ніхто цього всього не скасував. Але в такому випадку люди вийдуть на майдан. Я разом із багатьма іншими артистами стояв перед Верховною Радою, коли депутати ухвалювали це рішення. І якщо вони його надумають скасувати, я також там стоятиму. Ми образити себе не дамо!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4454 / 1.58MB / SQL:{query_count}