“Чілдрен Кінофест” оголосив програму

В Україні ушосте відбудеться найбільший кінофестиваль для дітей та підлітків

Із 31 травня по 9 червня в Україні триватиме VI Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків “Чілдрен Кінофест”. Цього року “Львівська Пошта” стала регіональним медійним партнером події, тож розповімо про основні новини та акції. Окрім цього, про львівські події проекту ви можете дізнатися тут.
До конкурсної програми VI Фестивалю “Чілдрен Кінофест” увійшло сім фільмів для глядачів від чотирьох років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах. Спеціальною подією цього року стане показ класичної комедії “Цирк”. Цей показ присвячений 130-літтю від дня народження видатного режисера Чарлі Чапліна. До слова, саме на його честь назвали символ фестивалю – Совеня Чарлі.
Відкриє “Чілдрен Кінофест” сімейна стрічка “Зоопарк” спільного виробництва Ірландії та Великої Британії. Вона розповідає про Белфаст у часи Другої світової війни. Головні герої щосили намагаються врятувати тварин із місцевого зоопарку. Фільм Коліна МакАйвора визнаний найкращою сімейною стрічкою на думку молодіжного журі Міжнародного кінофестивалю у Сіетлі.
Вперше у програмі фестивалю покажуть фільм жахів – глядачі від 12 років зможуть оцінити стрічку “Кімната 213” зі Швеції, визнану найкращим фільмом дитячої секції Міжнародного кінофестивалю в Торонто. Головні героїні стрічки приїздять до літнього табору, але починають підозрювати, що їхніми сусідами можуть бути привиди.
Крім того, в програмі “Чілдрен Кінофесту” два анімаційні фільми. Український хіт “Викрадена принцеса” розповідає історію доньки київського князя, викраденої злим чаклуном, та мандрівного музиканта, який намагається її врятувати. Ролі у фільмі озвучили Олексій Завгородній, Надя Дорофєєва, Сергій Притула, Юрій Горбунов і посол “Чілдрен Кінофесту” Олег “Фагот” Михайлюта. Найменших глядачів у програмі чекає “Піпі, Пупу та Розмарі: таємниця викрадених нот” про лісових звірів, які намагаються повернути викрадені ноти для організації музичного концерту.
Поза конкурсом маленькі глядачі зможуть ознайомитися з класикою комедійного кіно.
А ще в рамках проекту вже утретє відбудеться показ добірки кінострічок, що вийшли у фінал конкурсу дитячих короткометражних фільмів, який був оголошений восени. 10 найкращих кінокартин-конкурсанток покажуть на великому екрані, а спеціальне журі обере серед них переможця. Цього року до складу почесного журі ввійшли акторка Ірма Вітовська-Ванца, режисерка Марина Степанська та режисер Аркадій Непиталюк. Переможці одержать нагороду в розмірі від 5 до 20 тис. грн та почесні дипломи.
Як завжди, фестиваль закриє володар гран-прі попереднього року – фентезі-фільм “Сторожова застава” Юрія Ковальова про подорожі сучасного школяра в часи Київської Русі. У 2018-ому він став першим українським переможцем “Чілдрен Кінофесту”.
Переможця конкурсної програми фестивалю визначать глядацьким голосуванням – на вході до кінозалу гості отримають бюлетень, у якому поставлять оцінку фільму.
Цього року “Чілдрен Кінофест” об’єднає сили з благодійним фондом “Таблеточки” і закликає гостей фестивалю допомагати дітям із онкологічними захворюваннями в Україні.
Почесний посол VІ “Чілдрен Кінофесту” – Олег “Фагот” Михайлюта, вокаліст хіп-хоп-гурту “Танок на Майдані Конґо” (ТНМК), продюсер, актор дубляжу, тато восьмирічного Микити.
Генеральні партнери фестивалю: ЮНІСЕФ, Державне агентство України з питань кіно, “ОТП Банк Україна”. Подія відбувається за підтримки Британської ради в Україні, Посольства Швеції в Україні, Посольства Королівства Данія в Україні і Данського кіноінституту.
Вхід на всі покази безкоштовний, але за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю! Реєстрація на покази розпочнеться 24 травня. Половину місць виділять організованим групам глядачів із соціально незахищених верств населення: дітям із особливими потребами, сиротам.

“Чілдрен Кінофест” – фестиваль, що знайомить українських дітей як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів.
Проект заснований у 2014 році та відбувається у 23 містах України – від мільйонників до регіональних центрів. Торік покази фестивалю відвідали понад 42 тисячі глядачів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6039 / 1.57MB / SQL:{query_count}