Післязавтра, 21 квітня, українці готуються зробити свій вибір, від якого залежатиме розвиток нашої країни впродовж найближчих п’яти років. Купа інформації у ЗМІ, на сайтах, суперечки в соцмережах, розмови за кавою, сварки в родині, з друзями, колегами насправді втомили нас усіх. І що швидше ми наближаємося до дня ікс, то більше це відбиватиметься на нашому самопочутті, фізичному і психологічному станах. Але як тільки ми вийдемо зі своїх виборчих дільниць, можемо – ні, навіть мусимо! – хоч трішки перевести дух. Бо так чи так, вже зробили усе від нас залежне.
Врешті-решт, греко-католики і православні християни 21 квітня відзначають Вербну неділю, а римо-католики – Великдень. Тож у цей день варто уникати суперечок, зберігати спокій і зробити щось корисне.
А ми, своєю чергою, підготували невеличкі підказки, як цікаво провести неділю, 21 квітня, після того, як уже відвідали виборчу дільницю і проголосували.
Отже:
* На пл. Музейна триває IX щорічний “Фестиваль писанок”. У “Галереї писанок” просто неба представлені близько півсотні особливих писанкових art-об’єктів. Крім того, львів’ян та гостей міста запрошують на спільні майстер-класи, які триватимуть у Львівській свічковій мануфактурі. 21 квітня вони відбуватимуться щогодини з 12.00 до 17.00. Вартість участі – від 200 грн з особи (за записом). Також під час фестивалю діятиме благодійний проект “Добра справа”, у рамках якого збиратимуть кошти на операційну для ЛОР відділення КНП “ОХМАТДИТ”.
* Львівський театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1) у день виборів о 12.00, 14.00 і 16.00 покаже виставу “Коза-Дереза”, розраховану на глядачів від трьох років. У постановці режисера Олександра Куцика дуже хитра Коза потрапила в одну дуже добру сім’ю, де її страшенно всі полюбили. Але найбільше дбав про неї господар. І все було б добре, якби Коза не була така “Дереза”! Попри любов сім’ї, Коза хитрувала, обманювала і поводилася дуже підло зі своїми господарями. Знаєте, що трапляється з нечесними Кізками? Ось ця казочка і розкаже маленьким і дорослим глядачам про це.
* У ТРЦ Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226А) о 14.00 розпочнеться етап Світового чемпіонату із запуску паперових літачків від Red Bull, участь в якому зможе взяти кожен, кому виповнилося 16 років. Не знадобляться ні пальне, ні двигуни – тільки паперовий літачок, складений із аркуша паперу формату А4, та вміння запустити його далі за інших!
Ви матимете дві спроби на одному з національних змагань, вам зарахують найкращий результат. Але до фіналу потраплять лиш ті, що запустять цей літачок щонайдалі. Чи зможете ви перемогти чинного чемпіона Веселіна Іванова? Якщо приймаєте виклик – тоді вперед, реєструйтеся
тут.
* А ще у Victoria Gardens в цей день з 10.00 до 22.00 можна буде оглянути унікальну виставку роботів і трансформерів. Експонати виготовлені з металу на повну величину, тож не дивно, що ця експозиція ввійшла до Книги рекордів України! На виставці представлені понад 20 роботів. Зокрема, ви побачите Оптімуса Прайма заввишки 3,5 метра, Бамблбі, який важить понад тонну, справжню машину-трансформер, навіть шоу роботів, що танцюють.
Вартість квитків: дорослий – 50 грн, дитячий – 40 грн. Дітям до чотирьох років вхід безкоштовний.
* Органний зал цього дня проводитиме одразу два концерти. О 14.00 тут розпочнеться “Музика Баха”. Йоганн-Себастьян володів унікальним слухом та пам’яттю. Почувши один раз твір, міг повторити його з точністю до дрібниць. Написав понад тисячу творів у всіх жанрах, окрім опери. Цього разу слухачі Органного залу почують неповторні фуги, хорали і токати Баха у виконанні Олени Мацелюх, яка каже, що жити не може без музики цього композитора.
О 19.00 зможете почути “Пори року. Вівальді та Бах”. Глибока музика Йоганна-Себастьяна Баха і життєрадісний цикл Антоніо Вівальді – найкрасивіша музика бароко в одному концерті. Компанію на сцені органістці Олені Мацелюх складуть скрипалька Оксана Гаргай та художниця Ольга Куц, яка створюватиме живі картини безпосередньо під час виступу!
* Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11) о 15.00 запрошує на концерт “Музичні експресії часів Олекси Новаківського”. Його організатори презентують музичні твори, які були написані і виконувались у час життєвого і творчого шляху митця, певним чином впливали на формування його світогляду або є співзвучними з полотнами художника.
Кожна людина – своєрідне дзеркало. Дзеркало, яке відображає все, що його оточує. Напевно, Бах писав би зовсім інакшу музику, якби народився в часи Beatles, а “Океан Ельзи” створював би інші пісні в часи Верді. Проте кожен із нас вбирає у себе лише ті ідеї, які йому близькі, і відкидає всі інші. Цікаво, а які смаки панували у Львові на початку ХХ століття? Чим жили галантні пани і панянки в елегантних капелюшках? Яку музику слухали? Які картини обговорювали?
Усе це ви зможете відчути, завітавши до творчої майстерні Олекси Новаківського, яка не раз гостинно приймала вельмишановне панство в ті далекі та близькі часи. Вхідний квиток на подію – 30 грн.
* О 17.00 команди Jam Factory Art Center та WIZ-ART чекають гостей на Фабриці повидла (вул. Механічна, 1) на кіновечорі “Зберігай спокій і дивись кіно після виборів”. Вхід на подію вільний! Її організатори є такими ж свідомими українцями та українками, як і ми, так само хвилюються за вибір всієї країни.
“Ми добре пам’ятаємо той стрес, який довелося пережити, чекаючи на щогодинні дані екзит-полів, абсолютно не маючи можливості розслабитися у наш заслужений вихідний, – пояснюють вони. – Тому ми прийняли рішення і запрошуємо всіх одразу ж після волевиявлення провести вечір неділі у компанії чудових людей за переглядом двох чудових українських фільмів, що вийшли в прокат торік! Уявіть собі: ми просто затишно посидимо на м’яких пуфах, попиваючи чай (чи що кого заспокоює), і дозволимо собі розслабитися хоча б до наступного ранку”.
В програмі – покази двох сучасних українських фільмів. Події драми “Коли падають дерева” Марисі Нікітюк розгортаються в провінції. Після смерті батька перед головною героїнею Ларисою гостро постає вибір її майбутнього – слідувати сильному і “неправильному” коханню до молодого бандита Шрама чи скоритися стереотипному сценарію життя, який приготувала їй родина?
Сценарій цього фільму в 2016 році став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeastAward, яку проводили в рамках 69-го Канського міжнародного кінофестивалю. У 2018-ому стрічку відібрали до конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.
Також під час заходу покажуть комедію “Герой нашого часу” Тоні Ноябрьової. У сюжеті змальований молодий Жорик, який намагається підкорити столицю. Його ваблять дорогі крамниці, модні галереї та “європейські цінності”, але поки що Жорик живе в світі пивних кіосків, дешевих атракціонів та засмічених під’їздів.
До речі, цей фільм став переможцем 9-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно.
* У Церкві Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Руська, 5) о 17.00 розпочнеться концерт духовних піснеспівів “Молитву проллю”. Серед виконавців – лауреат Шевченківської премії Наталя Половинка, львівський муніципальний хор “Гомін” та хор “Ставрос” Львівського ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозваного.
Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Майдан Івана Павла II) запрошує о 20.00 на концерт “Псалми і класична музика”. На вас чекає молитовне читання “Месіанських псалмів” навпереміну зі стародавнім гімном Stabat Mater авторства Джованні-Баттіста Перголезі. Концерт відбудеться за участі академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”.