Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Учора в українському прокаті стартували покази одразу шістьох нових фільмів: трилерів “Море спокуси”, “Смертельний лабіринт” і “Звір”, комедій “Це школа, бро!” і “Зустріч однокласників” та пригодницького фільму “Дивізіон надії”.

Драматичний трилер “Море спокуси” є дітищем режисера та сценариста Стівена Найта (“Ефект колібрі”, “Лок”). Головна роль дісталася володарю премії “Оскар” за кращу чоловічу роль Метью Макконехі. Основні зйомки стрічки тривали на острові Маврикій наприкінці липня 2017 року. З мови оригіналу назва фільму перекладається як “ясність” або “лагідність”.
Бейкер Ділл понад усе любить море. Він керує риболовецьким судном та рибалить неподалік тропічного острова Плімут на Карибах. Раптово в його житті з’являється колишня дружина Карен, яка живе у Маямі. Вона нарікає на свого нового чоловіка – впливового мільярдера. Карен боїться за своє життя та просить колишнього вбити ненависного благовірного. Інтуїтивно Ділл відчуває, що не все в проханні жінки так просто і зрозуміло. У його житті починають відбуватися дивні речі, а ціною правильного вибору на кожному кроці може стати його власне життя…
Фантастичний трилер “Смертельний лабіринт” зняв режисер Адам Робітель (“Астрал 4: Останній ключ”, “Демони Дебори Логан”) за сценарієм Брега Ф. Шута та Марії Мельник. Режисер Адам Робітель, який раніше робив кар’єру актора, сам знявся в одній із ролей у своєму фільмі.
Кожен герой кінострічки живе своїм життям, допоки не отримує дивне повідомлення, а точніше запрошення до участі в грі, переможець якої одержить  мільйон доларів. Герої збираються разом, аби обговорити умови гри, та врешті-решт розуміють, що гра вже почалася. Вона працює за принципом квест-кімнати: героїв замкнули у ній, а щоби вибратися, треба розгадати усі загадки. Все ускладнює паніка героїв, які розуміють, що, окрім виграшу, на них може чекати найстрашніша з усіх можливих поразок – смерть. Вибравшись із однієї кімнати, вони потрапляють у наступну, тривале перебування в якій також загрожує їм загибеллю. Тепер усі шестеро хочуть виграти не просто заради грошового призу, а заради можливості жити!
Трилер “Звір” є вільною інтерпретацією історії про маніяка, що орудував на острові Джерсі з 1960 по 1971 рік. Режисурою та написанням сценарію до фільму зайнявся Майкл Пірс. Аби краще відчути атмосферу майбутньої стрічки, він тривалий час жив на острові. Прем’єра фільму відбулася на кінофестивалі в Торонто у 2017 році, а вихід у широкий прокат – після показу на кінофестивалі “Санденс” у 2018-ому.
Дівчина на ім’я Молл у свої 27 років живе разом із деспотичними батьками. На невеличкому острові Джерсі їй важко було б себе реалізувати, навіть якби не було поряд батьків із їхніми нав’язливими повчаннями. Дівчина втікає з вечірки на честь свого Дня народження і знайомиться з Паскалем. Він з’явився нізвідки і неохоче розповідає про себе. Молл закохується в загадкового хлопця, проте ці стосунки різко засуджує родина. Особливо через те, що на їхньому острові нещодавно з’явився маніяк.
“Це школа, бро!” – американсько-канадський комедійний фільм режисера Кайла Райдаута. У ньому знялися: Джуді Грір, Даніел Доені, Шивон Вільямс, Рассел Пітерс, Ґрейс Парк, Ендрю Макні, Ендріа Банґ та Ендрю Герр.
Обдарований підліток Ліам уперше йде до школи в… 16 років. До цього він навчався, не виходячи з дому, під контролем своєї надто турботливої матусі Клер. Незважаючи на її страхи, Ліам виривається у суспільство однолітків, мріє про перше кохання, нових друзів, про пригоди... Але чи зможе незграбний домашній хлопчик упоратися із сюрпризами шкільного життя?
Комедія “Зустріч однокласників” від українського режисера Валентина Шпакова розповість, як воно – зустрітися друзям через багато років після закінчення школи. Одну з головних ролей у кінострічці зіграв лідер гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин. Для нього це не перший досвід роботи в кіно. У 2018 році вийшла в прокат кінострічка “Легенда Карпат”, де він зіграв роль Олекси Довбуша. Також у “Зустрічі однокласників” знялися шоумен Андрій Бурим та актор і телеведучий Олексій Нагрудний.
Троє давніх друзів колись навчалися в одному класі. З часу закінчення школи минуло вже 25 років. Планується зустріч випускників, тому, перш ніж їхати на неї, друзяки збираються, аби згадати молодість. Валерій став рок-зіркою, Андрій має власний бізнес, Олексій займається архітектурою. Попри різні досягнення та невдачі у житті жоден із них не вважає, що має чим похизуватися. Аби підбадьорити один одного перед зустріччю з колишніми однокласниками, троє друзів вирішують піти на вечірку разом.
Під назвою “Дивізіон надії” в українському прокаті стартував пригодницький фільм “Дивізіон 303. Правдива історія” Деніса Делича та Веслава Саневського. “Львівська Пошта” вже розповідала про цю кінострічку, адже саме вона була фільмом-відкриттям торішнього сьомого Перегляду сучасного польського кіно “Під Високим Замком” у Львові. А от польська прем’єра фільму відбулася 31 серпня 2018 року.
Кіно розповідає історію пілота Яна “Дональда” Зумбаха, який після відважного, але важкого приземлення підліковується в санаторії. Тут його застає початок Другої світової війни, змушуючи льотчика евакуюватися з країни. Подібна доля чекає й на хороброго інструктора з пілотажу Вітольда Урбановича. Вони вирушають до Великобританії, щоб у ескадрах повітряних сил цієї країни далі боротися з окупантом. Їхня мужність та героїчні вчинки привертають увагу керівництва і стають причиною створення Дивізіону 303 – елітного винищувального підрозділу, до складу якого входять переважно поляки.
Окрім цього, до 6 лютого на великих екранах кінотеатрів нашого міста ви зможете подивитися комедійні драми “Зелена книга”, “1+1: Нова історія” і “Родина за хвилину”, мультфільм “Астерікс і таємне зілля”, анімаційний фільм “Ґрінч”, комедійну мелодраму “Почни спочатку”, бойовик “Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа”, фантастичний трилер “Скло”, фантастичний бойовик “Аквамен” і сімейний пригодницький фільм “Шлях додому”.

Із 1 по 5 лютого у Львові святкуватимуть Китайський Новий рік. Цього року до свята готують три сцени, яскраву шоу-програму на трьох локаціях, презентації, арт-виставку та гучні вечірки. Палац мистецтв стане однією з локацій. Для святкування його оздоблять декором у китайському стилі. В суботу, 2 лютого, о 14.00 гостей чекають на відкритті фотовиставки. З 15.00 по 19.00 у подвір’ї Палацу триватиме особлива концертна програма з виступами артистів, а також діджей-сетами. У неділю, 3 лютого, з 14.00 по 19.00 тут також триватиме концерт за участі українських і китайських колективів. Окрім цього, на території Палацу діятиме святковий ярмарок, де можна буде зігрітися глінтвейном та скуштувати традиційні східні страви.
Подія охопить і площу Ринок. Саме тут розмістять головну сцену, на якій відбуватиметься основна програма. У понеділок, 4 лютого, площа Ринок перетвориться на великий майданчик масових гулянь, де всі охочі львів’яни та гості міста зможуть зустріти Китайський Новий рік. Площею пройдуть яскраві вогняні дракони. На гостей події  чекатиме презентація пива і наливок, виготовлених у Львові за прадавніми китайськими рецептами. У цей день навіть львівський диво-поїзд “заговорить” китайською.
Третьою локацією стане площа за Арсеналом. Там можна буде сфотографуватися у великій фотозоні, а неповторний настрій під сучасну електронну музику створюватимуть топ-діджеї нашого міста.
Із 1 по 5 лютого в найбільшому нічному клубі міста Malevich відбуватимуться масштабні вечірки в китайському стилі, а також феєричне відкриття події та зустріч Нового 2019 року за китайським календарем.

До 20 лютого в Галереї  Гері Боумена триватиме виставка-продаж на підтримку Наталки Космолінської. Збір коштів на лікування відомої мистецтвознавиці, розпочатий у грудні з ініціативи її колег-художників, виявився досить успішним. Майже 50 тисяч доларів вдалося зібрати завдяки продажу робіт та приватним внескам благодійників. Наталя та її родина щиро вдячні кожному, хто долучився і підтримав їх у непростий момент! Проте, на жаль, після початку лікування виявилося, що цієї суми не вистачає для повної перемоги над раком… Тому художники й галеристи продовжують марафон #SaveKosmolinska. На виставці-продажі представлені понад півсотні полотен, серед яких роботи  Юрка Коха, Романа Петрука, Володимира Богуславського, Юрка Іздрика, Олега Денисенка та багатьох інших знаних митців. Їх автори передали на добру справу порятунку життя редакторки та критикині. Оглянути і придбати роботи можна щодня, окрім понеділка, з 13.00 до 19.00 за адресою: вул. Наливайка, 18.
Культурно-мистецький центр “Дзиґа” до 22 лютого запрошує на виставку Олександра Ройтбурда Passe-partout, яка об’єднує як нові твори художника, так і створені давніше. Тут є картини з циклу “Осторожно, окрашено!” (2016 р.), живопис початку 90-их та картини, які він творив у часі Майдану. До прикладу, картину “Зеленочеловеческое. Слишком зеленочеловеческое” автор намалював, коли дізнався про “зелених чоловічків” у Криму. Роботи Олександра Ройтбурда провокують глядача, збуджують його асоціативне мислення, заманюють у ментальні лабіринти та залучають до рішення хитромудрих головоломок, де в пригоді може стати відмичка – рasse-partout. До слова, деякі експонати виставки можна придбати під час експозиції у Львові.
У музеї “Храм Івана Хрестителя” (вул. Ужгородська, 1) впродовж місяця можна оглянути виставку “Євген Безніско. Сакральне”.  Представлені роботи присвячені образу Ісуса Христа. Євген Безніско – відомий український графік, народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка. Понад 50 років працював над художніми роботами за мотивами творів українських класиків літератури. Автор низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, портрет кардинала Йосифа Сліпого авторства Євгена Безніска подарували Папі Іванові Павлу ІІ у 1996 році. Роботи митця зберігають у музеях США, Аргентини, Канади та Франції.

До 24 лютого відвідувачів чекають на виставці “Відомий і невідомий Труш. З мандрів. Постаті” у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. В експозиції представлений творчий доробок Івана Труша, художника-новатора, який впроваджував нові малярські прийоми і послідовно утверджував переваги пленерного живопису в національному мистецтві. Роботи, що описують численні мандри митця Наддніпрянською Україною, Гуцульщиною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу, проникнуті романтизмом та лірико-поетичним забарвленням. А галерея портретів, представлених у експозиції “Постаті”, знайомить відвідувачів із громадськими діячами того часу, що брали активну участь в суспільно-політичному й економічному житті краю, греко-католицьким духовенством, членами родини художника, дуже тонко передає внутрішній світ особистостей, сучасників Івана Труша.
У Proart Gallery (вул. Героїв УПА, 77) днями відкрили виставку живопису заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Романа Опалинського. Митець є яскравим представником художнього життя України, лауреатом численних нагород та премій, активним учасником мистецьких резиденцій, пленерів, групових виставок, а також автором персональних проектів.
Твори художника є в колекціях Музею етнографії та художніх промислів, Запорізького обласного художнього музею,  Музею декоративно-прикладного мистецтва “Козак Мамай” , художніх колекціях Міністерства культури України та катедрального собору Мдіна (Мальта).

Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької  запрошує у п’ятницю, 1 лютого, о 18.00 на виставу “Ромео і Джульєтта в кінці листопада” народної артистки України Алли Бабенко. Ця лірична комедія сповнена щирої любові та нездоланних перешкод. За сюжетом, 60-річний Карел знайомиться із Марією, своєю одноліткою. Між чоловіком та жінкою виникає сильне почуття. Таке сильне, що самі закохані стають слабкими перед ним. Та в обох за плечима чималий відрізок життя, вони мають сім’ї, вже дорослих дітей, які, до речі, не поділяють “дурних витівок” своїх сивочолих батьків. 
У суботу, 2 лютого, о 18.00 любителям театрального мистецтва представлять думу на дві дії “Марія Заньковецька” Івана Рябокляча у постановці народного артиста України Федора Стригуна. Цю постановку презентували до 100-ліття театру, головну роль у ній виконує народна артистка України Альбіна Сотникова. Варто нагадати, що і в першій постановці з 1972 року вистава не сходила з репертуарних афіш понад 22 роки поспіль!
У неділю, 3 лютого, о 18.00 розпочнеться зимова прем’єра “Мазепа” Федора Стригуна за Юліушем Словацьким. “Ця вистава про те, як старше покоління іноді не розуміє молоді. Юліуш Словацький зумисне зобразив Мазепу 30-річного, адже він писав п’єсу про кохання та молодість. І як у хорошого драматурга, в нього “політика – контрабанда на сюжеті”, – каже режисер-постановник. Її можна простежити поміж перипетій сюжету. Адже автор насамперед хотів показати, що українцям та полякам нема що ділити. Це дружні й братні народи, які мають жити в порозумінні. Проте, як це завжди буває в історії, серед держав обов’язково з’явиться агресор, який матиме інші цілі.
Перший театр також у неділю, 3 лютого, о 18.00 покаже виставу “Крила ангела” Олени Крилової за твором Ясунарі Кавабати “Елегія”. Це внутрішній монолог жінки, яка любила і втратила. Вистава про ілюзії, перевтілення та про щиросердну силу, здатну проникати в простір і час. З “Крилами ангела” зі сцени театру в цій постановці глядачеві покажуть історію людини та її кохання. Ви станете учасником чайної церемонії, що допоможе проникнути та відчути цю історію ще глибше.
У вівторок, 5 лютого, о 13.00 глядачам представлять постановку філософської казки “Тім Талер, або Проданий сміх” дитячого письменника Джеймса Крюса, яку називають “Фауст для дітей”. Це історія про веселу дитину, що проміняла свій сміх на здатність вигравати будь-який заклад. Написана в 1962 році, неймовірна історія Тіма Талера не втрачає актуальності завдяки тонкому поєднанню химерної казковості та жорсткого реалізму. Фантазійний сюжет базується на реаліях сучасного світу – і критика споживацького суспільства залишається важливою темою сьогодення. Лариса Діденко вперше адаптувала пригоди Тіма Талера до української сцени. У пригодах Тіма Талера дуже добре показана підміна цінностей, характерна для сучасного суспільства. Те, що справді вартісне, – життя, доброта, радість – сьогодні підміняється цінностями споживацтва. Тоді як лише ті люди, що не втратили своєї внутрішньої яскравої індивідуальності, рухають наше життя вперед.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4098 / 1.72MB / SQL:{query_count}