На фінішну пряму впевнено виходить великий міждисциплінарний проект “Остання неділя серпня”, який реалізовує Театр Лесі Українки за підтримки Українського культурного фонду.
“Впродовж останніх 18 місяців наша команда працювала над темою шахтарства в Україні. У підсумку ми здійснили дві мистецькі експедиції у вугільні басейни сходу і заходу, опрацювали низку досліджень та мистецьких проектів на цю тему, – кажуть організатори проекту. – А ще зібрали понад 150 гігабайтів документальних матеріалів – інтерв’ю, аудіозаписів, відеозйомок, фото з Галичини і Донбасу, які стали нашою базою для мистецького осмислення не лише шахтарства, а й самих себе – своєї країни, своєї ідентичності та своїх горизонтів майбутнього. Ми раді поділитися з вами частинкою наших мистецьких досліджень!”
Театр Лесі Українки щойно представив свою першу прем’єру в цьому сезоні, котра є одним із підсумків цього проекту. “Горизонт 200” – це вистава не про шахту, а про кожного з нас. Також учора на розсуд публіки представили медійну інсталяцію “Шахтарі. Конкретна поезія”, інспіровану всіма новими знаннями та відкриттями під час роботи над проектом.
Наступною подією в рамках проекту буде відкриття мігруючої вуличної виставки “Я не шахтар. Я не шахтарка”. Подія стартує у форматі геппенінгу в суботу, 10 листопада, о 16.00 на площі Митній у Львові. Метою виставки є привернення уваги жителів Львова до маловідомої нам культури шахтарів і надання можливості дізнатися про це більше. Далі виставка мандруватиме простором міста до 1 грудня.
Більше інформації про події можна дізнатися на сайті та на сторінці соціальних мереж Театру Лесі Українки. Постановка, виставка та медійна інсталяція здійснюються за підтримки Українського культурного фонду в рамках “Остання неділя серпня” – міждисциплінарного проекту через призму шахтарства. Партнери проекту: ГО Art Workshop DRABYNA, ГО “Мистецька рада “Діалог”, Міжнародний фонд “Відродження” та Львівська міська рада.