Днями львів’янам вперше презентували “Бієнале довіри” – ініціативу львівських підприємців, громадських діячів, митців та науковців.
Випробувати себе на довіру в рамках заходів від “Бієнале” вже мали можливість гості Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Троє запрошених гостей у супроводі незрячих провідників-волонтерів прийшли на симфонічний концерт та прослухали його із заплющеними очима. Інші повністю довірилися музиці, залишивши свої телефони поза межами концертного залу. Розповімо докладніше, що це за рух, чому він виник і що має на меті.
“Бієнале довіри” – це відкрита платформа для відбудови довіри як антидоту до сучасних світових бід – постправди, фейків, руйнації звиклих ієрархій та зв’язків. Ініційоване львівськими підприємцями, митцями та науковцями, воно має на меті повернути звичку довіри у наше повсякдення.
Перший “Бієнале довіри” як масштабна подія, яку організовують що два роки, триватиме у Львові 19 – 21 листопада, однак вже зараз проводять тематичні акції та конкурси.
Що буде цікавого
“Бієнале довіри” охопить головні локації Львова, де одночасно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.
Понад 20 учасників з України та світу в дискусійній частині міркуватимуть, де поділася довіра із сучасного світу, яка її цінність у соціальному, економічному і культурному вимірах та як відбудовувати і створювати довіру в майбутньому. Уже зголосилися Барт Нотебом, Чарльз Лендрі, Том Бурке, Стейнар Брін, Олександр Фільц, Світлана Одинець, Олег Кришталь, Ірина Соловей, Зураб Аласанія, Алевтина Кахідзе та інші.
До участі в практичній та мистецькій програмах “Бієнале” активно запрошує долучатися всі потенційно зацікавлені інституції та організації. Тим часом уже погоджене проведення Win Win Forum для підприємців, покази документального кіно від Docudays, “Сніданки довіри” на вулицях старого міста та серія проектів спільно з освітніми закладами та мас-медіа.
Мистецька програма також наповнюється – уже розпочався міжнародний конкурс плакатів на тему довіри, запланований ще конкурс транспарантів, стрит-арт-інтервенції в середмісті та твори ленд-арту в Стрийському парку.
Чому саме довіра?
Довіра – така на перший погляд нематеріальна – має цілком відчутне втілення у капіталі та якості життя суспільства. До прикладу, країни з так званою параноїдальною економікою, до яких прямує й сучасна Україна, втрачають 10-13% ВВП саме через наслідки презумпції недовіри: органи контролю, нагляд і обмеження.
“Ми віримо, що тільки через довіру може постати здорове та комфортне середовище, в якому успішно проростатиме не лише творчість, а й усе інше: добробут, впевненість у майбутньому, порозуміння і мир, – пояснюють організатори проекту. – Безперечно, на першому “Бієнале довіри” ми не сподіваємося отримати готові “рецепти”. Однак пропонуємо почати осмислювати значення та присутність довіри в повсякденному житті, щоб довіряти було, як дихати, легко”.