“Ніч у Львові”: ти маєш побачити це на власні очі!

З 13 по 15 липня в нашому місті триватиме один із найбільш видовищних фестивалів. Чим дивуватимуть організатори проекту цього разу, знає “Львівська Пошта”

На нас чекають три дні магії! З 13 по 15 липня на майже 40 локаціях триватиме надзвичайний фестиваль, який дивує львів’ян і гостей міста двічі на рік, – “Ніч у Львові”. Спеціально для вас у музеях, галереях, театрах, храмах і просто на вулицях та площах міста організатори проекту готують нічні екскурсії, атракції, мистецькі акції та перфоманси, майстер-класи, дискусії, концерти і ще багато всього!
“Уперше така промоакція відбулася в 2011 році. Нам дуже приємно, що з цього часу вона переросла в масштабний фестиваль, який максимально концентрує творче життя Львова, –  пояснює директор Центру Довженка, організатор проекту “Ніч у Львові” Марта Іванишин. – Ми щоразу додаємо нові локації, намагаємося дивувати гостей новими незвичними акціями.  Приміром, цього року вирішили здивувати всіх одразу із самого відкриття. Воно відбудеться 13 липня, але не звично о 19.00, а в 22.30 у форматі музично-світлового дійства в самісінькому серці Львова – на площі Ринок”.
Щороку фестиваль “Ніч у Львові” відвідують близько 20 тисяч львів’ян та гостей міста. Тож аби всі гості свята могли зорієнтуватися, де і що саме відбувається в конкретний час, їм у цьому традиційно допомагатимуть волонтери. Цього разу допомогти організаторам проекту погодилися 60 волонтерів, які зможуть підказати розташування тієї чи іншої локації, як туди зручніше дійти тощо. Окрім волонтерів, підказки щодо подій фестивалю ви знайдете в спеціальних картах, які надрукували для гостей “Ночі у Львові”.
“Карти з програмою будуть у волонтерів, в центрах туристичної інформації, в музеях міста. Також інформацію про події ви зможете знайти й у іншій нашій поліграфічній продукції, – додає Марта Іванишин. – Докладну програму цієї “Ночі у Львові” ми розмістили на сайті Lviv.Travel. Якщо ж вам зручніше користуватися мобільним додатком, маємо і такий”.
Програма насправді надзвичайно багата на події. Розповісти про кожну них ми просто не в змозі, тому виокремили три особливі локації із заходами, які неодмінно вас здивують.

“Ніч в парку”

Впродовж трьох днів фестивалю – 13, 14 і 15 липня львів’ян і гостей міста запрошують на ніч у Парку Івана Франка (вул. Листопадового Чину). Перш за все розповімо про щоденні події проекту. На спортивній галявині парку з 10.00 до 12.00 триватимуть заняття з провідними фітнес-тренерами Львова. З 12.00 до 18.00 всі охочі зможуть спробувати свої сили у настільному тенісі, а з 12.00 до 19.00 – в бамберболі.
На  дитячій галявині з 12.00 до 18.00 відбуватиметься інтерактивна програма з аніматорами від дитячих центрів “Веселий вулик” та “Манюня”. Свою особливу програму для гостей готує і арт-майстерня. З 12.00 до 17.00 гості свята матимуть можливість долучитися до майстер-класів з гончарства. З 15.00 до 18.00 відвідувачі парку вчитимуться створювати ляльку-мотанку разом із Роксоляною Садовою або навчаться декоративного живопису під час майстер-класу “Розпис ангеликів” від Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району.
Також упродовж всіх днів з 10.00 до 02.00 на території парку діятиме фуд-корт, на якому ви зможете поласувати смаколиками.
У ротонді парку також триватиме особлива програма. Вже у п’ятницю з 19.30 до 01.00 тут реалізують проект “Танці в альтанці”. В суботу та неділю з 13.00 до 14.00 на цій локації юні гості свята матимуть забаву від розважального центру “Веселий вулик”, з 14.00 до 15.00 тут триватиме вікторина від Олега Пригоди, з 15.00 до 16.00 всіх чекають на заході “Бейбі-диско – міні-диско”, а з 16.00 до 17.00 вас запрошують на розваги від дитячого клубу “Манюня”.
У суботу з 17.00 до 19.00 тут вивчатимуть па зі студією танцю “Карамель”, а в неділю у той же час розучуватимуть ірландські танці. Дорослих гостей свята в суботу з 19.00 чекають на “Літній Dj сет у Ротонді” з „Дуже Радіо”, а в неділю у той же час на вас чекатиме сюрприз – концерт одного із львівських гуртів.
Також упродовж двох останніх днів діятиме галявина Кіноклубу, на якій з 20.30 до 02.00 ви зможете переглянути цікаві фільми.

“Ніч у Центрі Довженка”

Центр Довженка (просп. Червоної Калини, 81) до “Ночі у Львові” підготував надзвичайно насичену програму. В перший день фестивалю, 13 липня, о 21.00 тут стартує кіноніч, у рамках якої ви зможете відвідати особливий показ фільмів на даху. Зверніть увагу на те, що в програмі вечора будуть представлені кінороботи, які входять до Топ-50 кращих фільмів рейтингу IMDb.
Наступного дня, в суботу, о 22.00 поціновувачів театрального мистецтва чекають на показі моновистави “Лондон”. Вона про любов до Батьківщини і до кожного з нас. Це п’єса про білоруського сантехніка Гєну, який потрапляє до Лондона. Її автор Максим Досько ніжно і тонко описує реалії сучасного Мінська. Лондон постає, як нарізаний на слайди і змішаний з внутрішніми переживаннями туристичний путівник. Автор досліджує поняття патріотизму через зіставлення досвідів головного героя вдома (у Мінську) і на чужині (у Лондоні). Поетизуючи рутину і буденність, натякає, що батьківщина – це місце повторюваності щоденних практик, які викликають почуття безпеки і комфорту, а ретельна боротьба з міськими нечистотами є часом найвищою формою патріотизму.
В останній день фестивалю о 21.30 вперше під час “Ночі у Львові” відбудеться особлива джазова ніч, вхід на яку безкоштовний. Творитиме цю ніч для львів’ян і гостей міста “Тріо Романа Бордуна”. Роман Бордун –львів’янин, джазовий піаніст, що зараз проживає в Кракові. Колектив, який виступатиме в Центрі Довженка, є авторським проектом Бордуна. У Львові музиканти представлять програму за альбомом Appearance, який вийшов у 2017 році.

“Ніч у Першому театрі”

Перший театр також активно долучається до фестивалю “Ніч у Львові”. 14 і 15 липня о 18.00 тут покажуть прем’єру постановки “Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи”. Історія, яку нам розповідають творці та актори, розгортається в повоєнній Австрії кінця 50-их років минулого століття. Її головні герої – четверо підлітків з різних соціальних верств: сімей робітників, заможних підприємців та колишнього есесівця. Протиставляючи власний досвід батьківському, вони прагнуть пізнати кохання, віднайти своє місце у світі та усвідомити сутність насилля.
“Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи” – це постановка головного режисера Першого театру Рози Саркісян (вистави “Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду” – польсько-українська копродукція, “Психоз 4.48” – київський театр “Актор”). Режисер працює із синтезом театральних ігрових практик, постдокументального театру, кінематографа, музики і перфомансу. Над драматургією працювала Йоанна Віховська (Варшава). Текст базується на роботі з акторами, поєднує в собі пласт історії та проблематизацію сучасності. В сценографії (художник Діана Ходячих) використовуються сучасні медіа, зйомка і трансляція відео в режимі реального часу.
Окрім цього, в неділю, 15 липня, о 12.00 тут відбудеться прем’єра вистави “Рукавичка” (точніше римейка цієї казки). Особливістю події є те, що постановку на розсуд публіки – дітей дошкільного та молодшого шкільного віку – представить аматорський театр, створений працівниками “Кредобанку”.
Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького:
– Щороку Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького бере участь у фестивалі “Ніч у Львові” і дивує відвідувачів етнозабавами. Цього разу, а саме в п’ятницю, 13 липня, в нас буде театралізована містична екскурсія “Обрядові забави на Петра”. Спочатку відвідувачі зайдуть до церкви Михайла, де їм розкажуть про ікони Петра і Павла, відтак відвідають хатину музиканта, в якій заспівають українських пісень-петрівок. Потім ми роз’єднаємо дівчат і хлопців, присутніх на екскурсії. Перші відвідають унікальний майстер-клас (таких ми ще не проводили) із чухрання вовни. Дівчата чухратимуть вовну, прястимуть і ткатимуть, а потім ще й виготовлять для себе вовняні коралі. Хлопці в цей час зустрінуться з майстром і вивчатимуть бондарство. Після закінчення цих прикладних занять група знову об’єднається. Всі гості музею підуть до озера, дорогою до якого їх лякатиме “нечиста сила”. Біля озера їх зустрінуть лісові мавки. Дівчата матимуть змогу плести віночки і пускати їх на воду. Спеціально для наших відвідувачів облаштуємо фотозону, де всі охочі зможуть сфотографуватися на згадку про цю подію. А от на великій галявині в цей час триватиме саме свято “Петрування”, на якому гості зможуть і потанцювати, і пострибати, і навіть почастуватися смаколиками. Тож запрошуємо стати учасниками наших містичних екскурсій! Їх буде всього чотири і розпочнуться вони о 19.45, 20.30, 21.15 і 22.00 відповідно. Зверніть увагу на те, що ми набиратимемо невеликі групи – по 25 учасників. Тож усього побачити наше дійство зможуть до ста осіб. Вартість квитка – 100 гривень. Придбати його можна онлайн за посиланням: ticketclub.com.ua/event/4275/
Віктор Гальчинський, керівник прес-служби ПАТ “Кредобанк”:
– Нам дуже приємно в черговий раз підтримувати “Ніч у Львові”. Цей фестиваль розкриває таємниці міста туристам, львів’янам, усім охочим. Цього разу ми намагалися не тільки допомагати в організації заходу, але й робити якісь незвичайні цікаві речі. Тож у рамках цієї “Ночі у Львові” запропонуємо її гостям досить унікальну річ, якої ніколи не робили. В нас, у “Кредобанку”, організувався аматорський театр, який мав ставити вистави для дітей з інтернатів, котрими ми опікуємося. Прем’єру такої вистави ми й покажемо під час “Ночі у Львові” в Першому театрі. Акторами, задіяними в цій постановці, є працівники “Кредобанку”. Вони представлять на розсуд публіки авторський римейк казки “Рукавичка”. І оскільки основною цільовою аудиторією вистави будуть діти дошкільного і молодшого шкільного віку, ми не зможемо показати її вночі. Саме тому чекаємо всіх на прем’єрі нашої “Рукавички” у неділю, 15 липня, о 12.00! Натомість вечірні заходи в рамках цієї “Ночі у Львові” будуть традиційними. Вже утретє створимо проект “Кіно в парку”. Він буде поєднаний з “Ніччю в парку”. Тож запрошуємо всіх у п’ятницю, суботу та неділю на покази, які відбудуться згідно з розкладом!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4215 / 1.65MB / SQL:{query_count}