Контрастні “Віртуози”

Завтра розпочинається Вісімнадцятий міжнародний фестиваль музичного мистецтва

Завтра розпочинається Вісімнадцятий міжнародний фестиваль музичного мистецтва

Травень у Львові вже традиційно є одним із найбільш насичених музичними подіями місяців. Адже з 1981 року тут щороку відбувається чи не наймасштабніший фестиваль, на якому виступають визнані в країні та світі зірки акаде­мічної сцени.

Цьогоріч "Віртуози" розширюють кордони не лише географічні, але й жанрові. Як розповів "Пошті" генеральний директор Львівської обласної філармонії та директор фестивалю Володимир Сивохіп, він невипадково "згадав", що є незмінним директором ще однієї імпрези, що вже стала візитівкою нашого міста - осіннього фестивалю сучасної музики "Контрасти". Тож і програма "Віртуозів" вийшла доволі "контрастною", насиченою, багатобарвною. У ній чи не вперше поєднається і класична музика, і джаз, і естрада.

На афіші цьогорічного фестивалю - п'ять портретів-символів. Із музики Людвіга ван Бетховена, його славетної Дев'ятої симфонії, із якої вже запозичила гімн - "Оду до радості" - об'єднана Європа, розпочнеться завтра у Львові двотижневе музичне дійство. Водночас цим виконанням під батутою 32-літнього польського диригента Войцеха Родека  та за участі польських солістів, Львівського камерного хору "Gloria" та молодіжного хору "Vox Juventutis" з м. Лодзь (Польща) й Академічного симфонічного оркестру Львів­ської філармонії у нашому місті відзначать День Європи. Адже, як слушно відзначає і молодий маестро Родек, музика не створює кордонів, навпаки - підкреслює їх неістотність і промовляє до кожного, незалежно від національності. Наступного дня цей же проект вирушить до Вінниці.

Серед цьогорічних "ювілярів" епохального значення - Йозеф Гайдн та Фелікс Мендельсон-Бартольді. Їх твор­чість львівські "Віртуози" також вшанують окремими концертами. Немов за принципом контрасту, цьогорічні фестивальні афіші прикрашають і портрети двох видатних українців - усесвітньо відомої оперної діви Ірини Маланюк, яка нещодавно померла в Австрії, не доживши, на жаль, до свого де­в'яностоліття, та Володимира Івасюка, ювілейний рік якого відзначає уся Україна. Памґяті примадонни присвятять гала-концерт 20 травня за участі Наталії Дацько, Людмили Савчук, Стефана П'ятничка, Олександра Громиша, Романа Трохимука, Яни Войтюк, Василя Садовського, Любові Дікої, Світлани Мончук. А 16 травня відбудеться ще один гала-концерт - "Володимир Івасюк з нами", у якому візьмуть участь "віртуози естради" різних генерацій: Павло Дворський, Павло Табаков, вокальні формації  "Пікардійська терція", "Темпера", Мар'ян Шуневич та гурт "19 клас", Наталка Карпа, Оксана Гриб. Також слухачі зможуть здійснити захопливу музичну мандрівку разом з інструментальним ансамблем "Високий Замок".

Ще одна символічна "лінія" цьогорічних "Віртуозів" - повернення до рідного міста тих відомих у світі солістів, котрі свого часу не змогли саме тут знайти належної реалізації. І тепер у концертах виступатимуть скрипалі Володимир Астраханцев із Швейцарії та Олександр Брусіловський із Франції, син відомого патріарха львівської фортепіанної школи Сергій Ейдельман (США - Японія) та вже знайомі львів'янам колишні земляки Володимир Винницький (фортепіано) та Наталія Хома (віолончель). Уже традиційно перетворяться "Віртуози" і на справжній "парад диригентів", адже очікують таких "метрів" як Саулюс Сондецкіс (Литва) та Богуслав Давідов (Польща), продемонструють своє мистецтво і львівські диригенти Айдар Торибаєв, Сергій Бурко, Богдан Дашак, Мирон Юсипович.

До речі, саме львів'яни підготували для цьогорічного фестивалю чимало цікавих проектів. Це, зокрема, вечір популярної музики за участі родинного тріо Шутків - Лідії, Остапа та Ольги; сповнений шарму французької музики вечір інструментальних секстетів за участі струнного квартету "Леополіс" та дуету Лідії Футорської (скрипка) та Маріанни Гумецької (фортепіано), вечір сімейних дуетів, у якому, крім відомого київського подружжя Баженових, візьмуть участь і блискучі львівські піаністи Оксана Рапіта та Мирослав Драган, та чимало інших музичних "цікавинок". А вдалим візуальним доповненням музичних подій стане ретроспективна фотовиставка Тараса Стефанишина "Віртуози. Автографи", від­криття якої відбудеться у фойє філармонії вже сьогодні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7369 / 1.57MB / SQL:{query_count}