Із 13 по 22 липня наше місто прийматиме ІІ Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. У програмі проекту – 28 подій, які відбуватимуться на восьми локаціях: у палаці Потоцьких, Свірзькому замку, Львівській філармонії, Львівському оперному, соборі святого Юра, храмі святих апостолів Петра і Павла, домініканському соборі та, звичайно ж, у трамвайному депо, яке вже встигло стати візиткою фестивалю.
Чим саме дивуватиме ІІ LvivMozArt днями, анонсували організатори і співзасновники цього проекту. Диригент і організатор фестивалю Оксана Линів розповіла про його особливості: “Цього року події на фестивалі відбуватимуться у нових форматах та локаціях. Перші три дні заходи LvivMozArt триватимуть, зокрема, й на новій сцені, яку облаштують за палацом Потоцьких. Темою урочистого концерту, який відкриє фестиваль 13 липня о 19.00, я обрала “Гостьову книгу Львова”. Поясню чому: за останні два століття це місто відвідало багато видатних людей, серед них такі композитори, як Йоганнес Брамс, Моріс Равель, Арам Хачатурян. Саме тому концерт-відкриття буде складатися з творів світової класики”.
У Свірзькому замку в рамках фестивалю представлять прем’єру постановки опери “Алкід” барокового українського композитора Дмитра Бортнянського. Її демонструватимуть 14 і 15 та 19 і 20 липня о 20.00. Зверніть увагу на те, що кількість місць на цей захід обмежена – на локації зможуть прийняти не більш ніж 200 осіб. Тож не баріться з купівлею квитків!
Як уже розповіла Оксана Линів, цього року палац Потоцьких не просто гостинно відчинить двері для шанувальників класичної музики (у залах палацу триватиме виставка до фестивалю), але й дасть можливість навіть наймолодшим гостям зрозуміти, ким був головний герой LvivMozArt завдяки програмі для дітей. Упродовж двох днів вони зможуть взяти участь в пізнавальному проекті “Mozart kids: веселий Моцарт”. Окрім цього, 14 липня о 19.00 на сцені за палацом розпочнеться симфонічний концерт “Полювання на Моцарта”, а 15 липня о 20.00 – камерний концерт “Валерій Соколов та друзі”.
Коротко розповімо про інші локації фестивалю. Львівська обласна філармонія 15 липня о 18.00 прийматиме оперу “Моцарт у дзеркалі сучасності”. В Архикатедральному соборі святого Юра 16 липня о 21.00 розпочнеться концерт духовної музики “Син великому батькові”. Окрім нього, до LvivMozArt долучаться ще два храми – в храмі Пресвятої Євхаристії, відомому як домініканський собор, 17 липня з 19.00 триватиме “Христове одкровення”, а в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла 22 липня об 11.00 розпочнеться святкова літургія фестивалю. Зверніть увагу на те, що вхід на всі події в храмах буде вільний! Особлива локація проекту – трамвайне депо, в якому наприкінці 2016 року відбулася презентація LvivMozArt, цього разу запропонує два унікальні проекти. Мовиться про симфонічний концерт-перформанс Mozart і експеримент-перформанс “Міф Лемберґ”, котрі триватимуть 19 і 20 липня з 19.00 і 22.30 відповідно.
І звичайно ж, така подія не могла оминути Львівський оперний: 17 липня о 19.00 тут розпочнеться гала-концерт фестивалю. 18 липня, в той же час, виступатиме симфонічний концерт Viennest soiree. 22 липня о 19.00 – концерт-закриття, в рамках якого австрійський музикант Франк Стадлер за участі оркестру INSO гратиме на унікальній скрипці Моцарта із фундації “Моцартеум” у Зальцбурзі, яку спеціально привезуть до Львова. Інструмент виготовив майстер П’єтро-Антоніо Далла Коста в Тревізо у 1764 році. Скрипка належала Вольфгангу-Амадею Моцарту, яку той використовував упродовж останніх років життя у Відні.
Окрім Головної зали Львівського оперного театру, у фестивалі задіяна Дзеркальна зала. 20 липня о 19.00 тут відбудеться камерний концерт вокальної музики “Дует на трьох”, а наступного дня з 10.00 науковці розпочнуть Міжнародний форум “Моцартіана: європейський та всеукраїнський аспекти. Середовище Ф.-К. Моцарта у Львові”.
Навіщо взагалі був створений LvivMozArt? Адже це не просто фестиваль – цей проект уже переростає в окрему інституцію. Як каже співорганізатор LvivMozArt Олег Мацах, основна мета – це, звичайно, інтегрувати музичну культуру України в світову і навпаки. Важливо зрозуміти, що це нова платформа, нові можливості для українських музикантів”.
Ще один співорганізатор проекту – львівський ресторатор Марк Зархін додає: “Зараз фестиваль перетворюється на інституцію, і це європейська інституція. Ми робимо так, щоби Європа приїжджала сюди. Ми хочемо, щоб у Львові відбувався європейський фестиваль, щоб музика, яка звучить тут, була якісною та на такому ж рівні, на якому відбуваються фестивалі у Європі”.
А поки Львів готується до фестивалю, радимо вам переглянути промо відео та про LvivMozArt та постать Франца Ксавера Моцарта за
посиланням.