Тварини не постраждали. А люди...

Мабуть, рідко коли у киян виникає необхідність, як колись у радянські часи, стояти в черзі для того, аби потрапити до виставкового залу. Проте саме таку картину можуть спостерігати здивовані перехожі, пробігаючи у своїх справах повз PinchukArtCentre.

Мабуть, рідко коли у киян виникає необхідність, як колись у радянські часи, стояти в черзі для того, аби потрапити до виставкового залу. Проте саме таку картину можуть спостерігати здивовані перехожі, пробігаючи у своїх справах повз PinchukArtCentre.

Тут триває виставка Демієна Хьорста "Реквієм", що відкрилась 25 квітня. Лише за перші дні роботи виставки PinchukArtCentre та павільйон зі знаменитими "акваріумами" художника, які розташувалися у внутрішньому дворі комплексу "Арена" (туди, до речі, можна потрапити і без черги, отож ті, хто поспішає, цілком можуть обмежитися і тим видовищем). У перші дні, щоб подивитися виставку, потрібно було відстояти в черзі близько двох годин. Зараз цей час дещо зменшився.

Проте ті, хто відвідав виставку на початку, змогли разом із художником створити власні роботи - так звані "spin paintings". Адже було встановлено чотири "машини для малювання" - "spin painting machines". Демієн Хьорст навіть сам провів кілька годин разом із охочими, створюючи спільно "спін-живопис".

Зрозуміло, що художник вже давно повернувся до Лондона, проте експонати виставки можна буде оглянути у Києві до 20 вересня. Це - найбільша ретроспектива Демієна Хьорста, до якої увійшли понад сто робіт, створених у період з початку 90-х до наших днів. Також експозиція представляє "світову прем'єру" 40 картин з нового живописного циклу Skull paintings, створеного з 2006-го по 2008 рік.

Серед найбільш пізнаваних робіт виставки, зокрема, "Смерть пояснено" (Death Explained) - розрізана навпіл акула в акваріумі з формальдегідом. Свого часу художник, що експериментував із трупами тварин, мав великі проблеми із "зеленими". Цього разу він спеціально попереджав, що в усіх його "тваринних" роботах використано лише тих "героїв", які померли власною смертю.

Як би там не було, а тема смерті править бал на цій виставці. Смерті у різних її іпостасях - від фізичної до релігійної.

"Найбільш відомий своїми роботами під загальною назвою "Природознавство"( Natural History), що представляють собою туші тварин в акваріумах з формальдегідом, серед яких і культові "Фізична неможливість смерті у свідомості того, хто живе" (The Physical Impossibility of Death in the Mind of Someone Living, 1991) та "Матір і дитя розлучено" (Mother and Child Divi­ded,1993), твори художника переінакшують фундаментальні питання про сутність життя та вразливість існування на біологічному рівні. Для Хьорста скляна вітрина є вікном, крізь яке глядача візуально заманюють всередину витвору, і одночасно перешкодою, що своєю мінімалістичною конструкцією обрамлює, утримує та презентує об'єкт", - можна прочитати на сайті PinchukArtCentre.

Хьорста називають і геніальним менеджером (ну а як інакше назвати найдорожчого серед живих художників?), і штучно створеним проектом, і геніальним експериментатором. Хто він є насправді, покаже час. Зрештою, для того, щоб самим зробити якісь висновки, теж треба витратити чимало часу. Ну хоча б для того, аби відстояти чергу на його виставку.

Київ

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5704 / 1.56MB / SQL:{query_count}