Цього року українські музеї вперше приєднаються до міжнародної акції Slow Art Day, або Дня неспішного мистецтва, завдяки ініціативі кураторки дитячих проектів у сфері культури, перекладачки Софії Рябчук. Ця акція відбувається 14 квітня у багатьох музеях світу ось уже десять років. То про що ж Slow Art Day? Спробуємо пояснити. Скільки творів мистецтва ми намагаємось побачити в музеї? Якнайбільше! Скільки часу витрачаємо на споглядання одного твору? В середньому 8 секунд... Тож у День неспішного мистецтва українські музеї закликають зупинитися і за одну годину – з 12.00 до 13.00 – повільно і вдумливо оглянути не більш ніж п’ять експонатів. У більшості музеїв-учасників вхід у цю годину буде вільний. А біля визначених музеєм експонатів чекатимуть музейні працівники – раптом комусь захочеться поговорити про свої рефлексії?
Львів також долучиться до цієї акції. У музеях Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького під час години Slow Art Day вхід буде безкоштовним. Відділ “Європейське мистецтво ХІХ – ХХІ ст.” (вул. Стефаника, 3) запропонує дві можливості: зосередитись на роботах таких класиків, як Яцек Мальчевський, Ян Матейко, Михайло Бойчук, Франсуа Жерар, Фрідріх Преллєр, або зануритись у сучасний український живопис із колекції Андрія Супруненка, маючи нагоду спілкуватися біля вибраних картин безпосередньо з колекціонером.
Музей барокової скульптури Йоана-Георга Пінзеля (пл. Митна, 2) запрошує без поспіху вдивлятися в іконографічний ескіз Казимира Сіхульського “Гуцульська Богоматір” та знамениті врятовані скульптури святих Якима, Єлизавети, Йосифа і Анни.
У Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15) на вдумливих відвідувачів чекає добірка ще давніших шедеврів європейського мистецтва XIV – XVIII століть. А тих, що люблять експериментальне та незвідане, футурологічне і таємниче, запрошують до Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри у Брюховичах (вул. Музейна, 16).
Дім Франка (вул. Франка, 150/152) підготував кілька експонатів, які обов’язково будуть вам цікаві і ви захочете знати про них більше. Допомагатиме в цьому наукова працівниця музею, завідувачка експозиційного відділу Віола Чернієнко.
Національний музей у Львові ім. А. Шептицького чекає гостей на експозиціях українського мистецтва з кінця ХІІ – ХІХ століття у головному корпусі (просп. Свободи, 20) та українського мистецтва ХХ століття (вул. Драгоманова, 42). Під час години неспішного мистецтва вхід до музею коштуватиме половину вартості квитка.
Якщо ж не матимете можливості відвідати ці музеї, можете приєднатись до акції вдома. Для цього відкрийте один із профілів за лінком
art.lviv-online.com/profile/, оберіть цікаву для себе репродукцію і роздивляйтесь її уважно впродовж 10 хвилин. Запитайте цю роботу, що вона хоче вам сказати.