Оперний театр
У Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької безпосередньо в День театру, 27 березня, о 18.00 даватимуть концерт “Vivat оперета!”, присвячений шанувальникам так званого легкого жанру. До його програми ввійшли найкращі фрагменти з найпопулярніших оперет найвидатніших композиторів, що творили в цьому жанрі. Передусім Й. Штрауса, Ф. Легара, І. Кальмана, Ж. Оффенбаха. Ви почуєте голоси молодих солістів театру, які чарують красою вокалу, майстерністю сценічного руху та акторської гри. Декорації і костюми захоплюють вишуканістю, доповнюють відчуття свята.
Диригентом-постановником дійства є народний артист України Михайло Дутчак, режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Галина Воловецька, балетмейстер-постановник – заслужений артист України Сергій Наєнко і художник-постановник – народний художник України Тадей Риндзак.
А от напередодні свята – 24 і 25 березня о 18.00 львів’яни і гості міста матимуть змогу насолодитися феєрією “Коли цвіте папороть” (фольк-опера-балет), створеною на музику Євгена Станковича (лібрето Олександра Стельмашенка). Довгоочікувану прем’єру втілив народний артист України, генеральний директор-художній керівник Львівської опери Василь Вовкун за участі солістів опери, хору, балету і симфонічного оркестру.
Театр Заньковецької
Артисти Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької добряче попрацюють до свого свята. Сьогодні о 18.00 на великій сцені представлять на розсуд глядачів думу на дві дії “Марія Заньковецька” Івана Рябокляча в постановці народного артиста України Федора Стригуна, а на малій сцені в цей же час ітиме “Поцілунок самотності” Романа Горака від народної артистки України Алли Бабенко. 25 березня о 12.00 на великій сцені тут покажуть п’єсу на дві частини “Полліанна” Елеонор Портер у баченні Богдана Ревкевича, о 18.00 – романтичну оперету “Шаріка” Ярослава Барнича. На малій сцені, також о 18.00, розпочнеться сумна казка “Святомиколаївський вечір” Романа Горака.
Театр Лесі
Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки цієї суботи та неділі о 19.00 запрошує на прем’єрні покази вистави “Боженька”. Це першопрочитання п’єси Валерія Пєчєйкіна на українській сцені. Глибока алегорична комедія про звірят та утопічно щасливий лісочок порушує абсолютно людські проблеми: тему сексуальної орієнтації, політичної та релігійної свободи, домінування та експлуатації.
“Боженька” – це спільний проект Театру Лесі та Першої сцени сучасної драматургії Drama.ua. Окрім вистави, театр пропонує низку супровідних подій, які ширше розкривають контексти вистави. На вас чекатимуть розмови на тему “Боженька чи Бог: кому ми віримо?” і “37-ий мурашок та інші звірята: як створюється лад?”; тренінг про те, що таке “мова ворожнечі”, як ми її мимоволі формуємо. Все це шукайте в анонсах та на сторінці театру вже у квітні.
Театр Курбаса
З нагоди Міжнародного дня театру і 30-ліття Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса його працівники підготували подарунок глядачам і колегам – концерт “Під дахом театру” за участі музичних гуртів, що виникли тут.
Відкриватимуть вечір “Курбаси”. Гурт виник у 2009 році, відтоді незмінними його вокалістками є Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Копитчак і Мирослава Рачинська. Співачки-акторки досліджують драматургію народних пісень і творять мистецтво на перетині музики, пісні й театру.
Після жіночого вокалу звучатиме чоловічий спів гурту “Миклухо Маклай”, створеного в 2013 році. Відтоді його учасники – Андрій Селецький, Ярослав Федорчук, Олесь Каліновський, Юрко Римар, Андрій Петрусь і Роман Михайлюк – взялися за пошук і дослідження козацької пісні, а також її автентичне виконання та звучання.
У колективі Lirwak зібралися колишні учасники гурту Joryj Kloc – Гордій Старух (творець лір, музикант і чоловік талановитої витинкарки Дарії Альошкіної) та актор Театру Курбаса Андрій Петрук. Кожен із них володіє “досвідом і не одним інструментом”. Вони не припиняють експериментувати з автентичною музикою, проте “шукають нових ходів взаємодії з нею”.
Вхід на захід вільний, але сидячі місця не передбачені!
Перший театр
Перший український театр для дітей та юнацтва спільно з Продюсерським центром OpenDoors проводять до свята першу у Львові Міжнародну лабораторію для молодих режисерів “Відкриті двері”.
Запрошені режисери, які перемогли в попередньому відборі, упродовж тижня працюють з акторами Першого театру. Це Марія Грунічева з Києва (“Руда сімейка”), Яника Коппел із Таллінна (“Аліса в Країні чудес”), Матей Космін із Бухареста (“Петя і вовк”) та харків’янка Кіра Малиніна (“Човен/Дирижабль/ Я”).
27 березня о 14.00 в Першому театрі відбудеться фінал Лабораторії. Кожен із режисерів представить свій уривок вистави, який фактично буде його заявкою на майбутній спектакль. Кращі театральні покази, представлені в Лабораторії, можуть бути реалізовані як повноцінна постановка на сцені Першого театру.
Театр ляльок
Львівський академічний обласний театр ляльок підготував до Дня театру одразу кілька проектів. Найперше виставку театральних афіш, яку відкриють завтра, а оглянути її можна буде до 15 квітня. Виставка створена зі студентами Національного лісотехнічного університету. Цікаво буде побачити, як гіпотетично могло б виглядати обличчя репертуару Львівського театру ляльок.
У неділю, 25 березня, о 12.00, 14.00 і 16.00 тут відбудеться прем’єра вистави “Таємниця Лісовичка”. Це історія про братів-лісовичків та маленьку Дівчинку, яка заблукала в темному-темному лісі. І попри спроби злюки Карузлика таємничий інструмент його брата Хохлика допоможе поставити все на свої місця.
А ще цих і наступних вихідних у кожного глядача буде нагода відвідати майстер-клас від акторів та художників, які розкажуть і покажуть, як працюють ляльки, або побувати на особливій екскурсії за лаштунками театру. Для цього потрібно купити квиток на виставу на вихідних та зареєструватися на касі або ж онлайн на вільну дату. Кількість місць обмежена – формуються групи з не більш ніж 15 осіб.
І це ще не все!
Міський палац культури ім. Г. Хоткевича 25 березня о 17.00 приєднається до Всесвітнього дня театру. Народний театр-студія сатири “Під мостом” готує для вас особливий театральний вечір. У його програмі увертюра, різноманітні сценки, інтермедії, поетичні композиції та п’єси-хвилинки – оригінальний французький жанр, який межує з абсурдистським театром. А співак Ігор Нетлюх зробить цю програму ще насиченішою. Вхід вільний, але, будь ласка, зверніть увагу – тільки для повнолітніх!
Lviv Dovzhenko Centre 27 березня о 19.00 ексклюзивно до Дня театру та спеціально для Сихова (і не тільки) запропонує комедійний виступ імпро-групи Pan Kotsyk. На вас чекає година інтерактивного виступу, якісного гумору та яскравих емоцій! Приходьте познайомитись із цікавим світом сценічної імпровізації, беріть зі собою друзів, рідних, знайомих, незнайомців, перехожих. Вхід вільний.