Образ Львова в один із важливих періодів

В Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького триває виставка “Портрет міста. Львів кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століття”

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 4 лютого триватиме виставка “Портрет міста. Львів кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століття”, яка передає через твори мистецтва образ Львова в один із важливих періодів його історії.
Ця виставка покликана передати той період, коли Галичина після першого поділу Речі Посполитої у 1772 році перейшла до складу Австрійської імперії, а місто стало столицею новоутвореного на теренах колишнього Галицького князівства Королівства Галичини та Володимирії. Представлені на виставці пам’ятки належать тогочасним митцям, які працювали у Львові й самі були свідками подій, що відбувалися тоді у місті.
Експозицію виставки сформували твори, які належать Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, Львівській національній науковій бібліотеці України імені Василя Стефаника, Львівському історичному музеєві, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України та приватним колекціонерам.
У рамках цієї виставки розпочався й тематичний цикл лекцій та зустрічей. До прикладу, вчора кандидат мистецтвознавства, доцент, науковий співробітник Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника Лариса Купчинська прочитала гостям виставки лекцію про Віденську академію образотворчих мистецтв та її вплив на львівський живопис кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століття. Життя і діяльність багатьох вихованців академії були тісно пов’язані зі Львовом. Серед них – уродженці міста і приїжджі митці, які знайшли тут сприятливі умови для творчості. Багато з них реалізували свій потенціал у живописі, портретному, пейзажному і побутовому жанрах, працювали над створенням релігійних полотен. Сьогодні їхній доробок є прикладом трансформації здобутків австрійської мистецької школи.
А вже сьогодні, 25 січня, о 17.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького ви зможете познайомитися з “Героєм поневолі на тлі міста”! Графічний роман “Герой поневолі”, про який неодноразово розповідала “Львівська Пошта”, є двотомною графічною адаптацією однойменної повісті Івана Франка та розповідає історію про Львів і його жителя Степана Калиновича на тлі подій 1848 року.
На зустрічі в музеї автор ідеї та адаптації тексту дослідник Кирило Горішній та художник проекту Міхай Тимошенко розповідатимуть про роботу над книгою, а також про її зв’язок із музейним проектом “Портрет міста. Львів кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століття”.
Під час презентації-зустрічі діятиме спеціальна творча зона для дітей та молоді, де можна буде переглянути відео з художнього процесу роботи над книгою від Міхая Тимошенка, а також оживити фрагменти коміксу власними кольоровими експериментами.
Вхід на подію вільний!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4889 / 1.55MB / SQL:{query_count}