Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Днями в кінотеатрах Львова відбулися прем’єрні покази п’яти нових фільмів – мультфільму “Бігфут Молодший: Стань легендою”, пригодницького фільму “Хлопчик у золотих штанях”, мелодрами “Мій ангел”, драми “Матриця часу” і детективного трилера “Атомна блондинка”

Мультфільм “Бігфут Молодший: cтань легендою” створений спільно мультиплікаторами Франції та Бельгії. Картина знята за допомоги технології CGI-анімації. Режисурою зайнялися Джеремі Дегрусон і Бен Стассен, які до цього разом працювали над проектами “Кіт Грім та зачарований будинок”, “Воруши ластами” і “Махнемо на Місяць”.
Головний герой мультфільму – хлопець на ім’я Адам. Його батько безслідно зник, коли він був ще зовсім малим. Хлопець завжди хотів зустрітися з татом, і його мріям судилося здійснитися. Вирушивши якось до лісу, він випадково натрапив на батька і дізнався, що походить з дуже давнього роду Бігфутів. Таких людей залишилося дуже мало, і корпорація HairCo. прагне захопити батька Адама, щоби проводити на ньому свої експерименти. Несподівано хлопець виявляє в собі щораз більше спільного з Бігфутами. І річ не тільки в дуже великому розмірі ноги та швидкому рості волосся – тепер Адам розуміє мову тварин.

Пригодницький фільм “Хлопчик у золотих штанях” знятий спільно кінематографістами Швеції та Данії. В основу сюжету лягла однойменна книга Макса Лунгрена, що вийшла друком у 1967 році. В 1975-ому історія лягла в основу телесеріалу, який мав успіх на трьох різних шведських телеканалах.
Кращі друзі Матс і Девід знайшли хороший спосіб заробітку під час літніх канікул – погодилися прибирати на могилах місцевого кладовища. Отримавши в кінці робочого дня свою першу зарплату, хлопчики вирішили скупатися. Старші підлітки вкрали залишені на березі гроші, а одяг хлопців вимазали мазутом. У пошуках хоч якогось одягу друзі полізли на звалище. Матс вибрав собі штани, надягнув їх і одразу ж виявив їх дивну особливість. Кожен раз опускаючи руку в кишеню, він знаходив там купюру. Цей трюк можна було б повторювати безконечно. Але грошима, що з’являються нізвідки, незабаром зацікавилися ті, у кого гроші почали зникати.

Мелодрама “Мій ангел” знята спільно кінематографістами Франції та Бельгії. Режисуру довірили Геррі Клевену. Він же спільно з Томасом Гюнцігом написав сценарій до картини.
Батько хлопця на ім’я Ангел працював у цирку, показував неймовірні вистави зі зникненням людей, а одного разу… зник сам, залишивши вагітну дружину Луїзу. Вона народила дивного хлопчика – він був абсолютно невидимий, але від цього не переставав бути реальний. Жінка зуміла виростити такого незвичайного сина. Сім’я жила в самотності, але Ангел зумів знайти собі друга – незрячу дівчинку Мадлен, яка живе у сусідстві. Для неї звичною справою було те, що вона не бачить нікого зі своїх співрозмовників. Коли лікарі повернули вже дорослій Мадлен зір, настав час заново познайомитися з кращим другом дитинства – Ангелом. Теплі почуття, які пов’язували їх довгі роки, знайдуть нове дихання.

В основі сюжету детективної драми “Матриця часу” – роман Лорен Олівер “Перш ніж я впаду”. Книга була дебютною для популярної письменниці і вийшла в 2010 році. Про бажання екранізувати історію заговорили відразу. Але зйомки розпочалися аж у 2015-ому. Головну жіночу роль довірили Зої Дойч (“Двійник”, “Переплутані”).
Ви ніколи не замислювалися, як би провели день, знаючи, що він останній у вашому житті? Подібні думки ніколи не роїлися в голові старшокласниці Сем. Дівчину цілком влаштовує її життя. Вона та її подруги – найпопулярніші дівчата у школі. Прокинувшись вранці 12 лютого, Сем була впевнена, що попереду на неї чекає захопливий день. І він був таким. Але… повертаючись додому з вечірки, подруги потрапляють в аварію, у якій напевно всі повинні загинути. Однак Сем прокидається в своєму ліжку. І на календарі знову 12 лютого. День міг би стати таким самим безтурботним і легким, як і всі попередні. Та тепер дівчина знає, що ввечері загине.

Детективний трилер “Атомна блондинка” знятий за мотивами графічного роману Ентоні Джонстона “Найхолодніше місто”, що вийшов у 2012 році. Бюджет екранізації становив 30 мільйонів доларів. Зйомки вели в Будапешті та Берліні. Для режисера Девіда Літча це другий фільм на великому екрані після бойовика “Джон Вік”. Відомо, що наступною його роботою стане “Дедпул-2”. Головну роль довірили власниці премії “Оскар” за кращу жіночу роль у 2004 році Шарліз Терон.
Події фільму розгортаються в 1989 році у Берліні. Ось-ось має впасти Берлінський мур. Світ стоїть на порозі грандіозних геополітичних змін. В цей час стає відомо про смерть агента під прикриттям. Щоб розібратися в події, з Лондона до Берліна вирушає Лоррейн Бронтон (Шарліз Терон) – спецагент найвищого класу. Тут вона об’єднає зусилля  з Девідом Персивалем (Джеймс МакЕвой). Спільно виконуючи завдання, вони покажуть все, на що здатні.

Окрім цього, ви можете переглянути на великих екранах військову драму “Дюнкерк”, бойовик “Овердрав” і фільм жахів “Жах Амітвілля: пробудження”.

Військова драма “Дюнкерк” побудована на реальних подіях часів Другої світової війни. Крістофер Нолан виступив як режисер, сценарист і співпродюсер. Зйомки проходили на тому ж місці, звідки у 1940 році вели евакуацію. Під час постановки масових сцен Нолан вирішив відмовитися від комп’ютерної графіки, тож частина техніки, яка з’явиться на екрані, зроблена реквізиторами з картону.
Події картини розгортаються на півночі Франції. Дюнкеркська битва між німецькою армією і частинами британських, французьких і бельгійських військ закінчилася відступом союзників до лінії берега. Кільце противника звужувалося, і тисячі солдатів опинилися заблоковані між морем і наступаючими німцями. Британський флот отримує наказ евакуювати війська. Одночасно уряд Великобританії звертається до всіх власників кораблів і човнів з проханням про допомогу. За попередніми підрахунками врятувати можна було близько 45 тисяч солдатів. А насправді було врятовано майже 340 тисяч життів.

Бойовик “Овердрайв” про викрадачів дорогих автомобілів зняв режисер з Колумбії Антоніо Негрет. У його послужному списку вісім успішних телесеріалів на телебаченні США. Сценаристи стрічки Майкл Брандт і Дерек Хаас із США працювали разом над фільмом “Подвійний форсаж”, що вийшов у 2003 році. Бойовик з перегонами знайомий для них жанр. Зйомки проходили в Парижі та Марселі з січня 2016 року.


Фільм жахів “Жах Амітвілля: пробудження” є десятим фільмом франшизи і дев’ятнадцятим, об’єднаним спільною темою. Жоден із фільмів франшизи ніколи не був знятий як продовження попереднього. Лише раз був знятий приквел до найпершого фільму, який вийшов 1979 року. Режисером і сценаристом нового фільму став Франк Халфун з Франції. За свою кінокар’єру він спробував себе як актор, продюсер, монтажер, сценарист і режисер. Незмінними залишалися лише жанри картин, над якими він працював, – трилери і жахи.

У Львівському палаці мистецтв триває перша посмертна ретроспективна виставка Софії Караффи-Корбут з приватної колекції дисидента, політика, депутата ВР II скликання Богдана Гориня. До експозиції ввійшло 122 роботи цієї легендарної української художниці-графіка, знаної нами з дитинства завдяки її ілюстраціям до книжок: дитячих творів Івана Франка, казок та віршів Лесі Українки, оповідань Степана Васильченка, Оксани Іваненко та Марії Пригари. Тільки вдумайтеся – Софія Караффа-Корбут, яка не мала достойного визнання свого таланту за життя, проілюструвала близько 60 творів українських письменників, які вийшли накладом понад 6 мільйонів примірників, – фактично кожну четверту дитячу книжку, яка виходила в Україні!
До слова, вчора усі 122 роботи, які ви можете оглянути на виставці, Богдан Горинь урочисто передав Львівській національній галереї мистецтв для вивчення і збереження.

“Найбільша кількість експонатів присвячена творчості Тараса Шевченка. Художниця віддала Кобзареві багато часу, серця і душі. Кобзар з її ілюстраціями, який вийшов у 1967 році, став славною книгою на всю Україну”, – зазначив він.

Окрім цього, в Палаці мистецтв щойно відкрили виставку молодої художниці-ілюстратора Марти Яцишин під назвою Сensor.
За допомоги контрасту форм та гнучкості ліній на білосніжному тлі автор ілюстративних праць допомагає зазирнути в замкову шпарину інтимного життя людей ХХІ століття. Тонко відчуваючи пристрасть, у своєму доробку вона намагається подолати чинні на сьогодні бар’єри минулих літ.
У культурному контексті проект Сensor відриває шмат застарілих та давно зачерствілих обмеженнями парадигм ХХ століття. Концептуальне рішення проекту показує творчість Марти Яцишин як любов особи до себе, сприйняття внутрішнього “Я” через зовнішнє.

А у Львівському представництві Міжнародної громадської організації YMCA (вул. Наливайка, 12) сьогодні відбудеться відкриття виставки фоторобіт про захисників промислової зони містечка Авдіївка “Промка”. Її автором є доброволець та воєнний кореспондент Олесь Кромпляс. У своїх роботах він продемонстрував сувору обстановку цієї місцини та масштаби руйнувань. Проте головною темою його творів стало повсякденне життя українських бійців, нелюдські та надскладні умови, в яких солдати щодня боронять рідну землю. Добірка містить більше сотні полароїдних знімків та чорно-білих фотографій, зроблених на плівку.


Гадаєте, фотографія може бути тільки картинкою в рамці на кухні? Є ті, що через фотографію розповідають цілу історію. Із двома такими людьми ви зможете познайомитися під час публічної зустрічі “Розкажи історію: документальна фотографія”, яка відбудеться 29 липня о 18.00 у Ganok (вул. Заводська, 31).

Учасники зустрічі: документаліст, фотограф Петра Порошенка Михайло Палінчак та журналіст, головний редактор “The Village Україна” Андрій Баштовий. Вони розкажуть, які фотографії стають показниками ледь не цілої історичної епохи, і де при цьому межа участі самого фотографа? Чи може він, наприклад, втручатися в перебіг подій, які фіксує? Вартість вхідного квитка на подію – 100 грн (включає welcome drink). Попередня реєстрація обов’язкова!

29 липня минає сто п’ятдесят два роки від дня народження Митрополита Андрея графа Шептицького (1865 – 1944 рр.) – визначного духовного провідника, громадського діяча, мецената української культури. З цієї нагоди в неділю, 30 липня, у Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11, 
поблизу Святоюрського собору) о 16.00 відбудеться тематична екскурсія “Митрополит Андрей Шептицький у творчій долі Олекси Новаківського”. Відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, що саме пов’язувало великого Митрополита з визначним митцем, та в який спосіб владика Андрей вплинув не лише на особисте і творче життя Олекси Новаківського, але й на ціле новітнє українське мистецтво. Вартість заходу – за ціною вхідного квитка. Ціна вхідних квитків на музейну експозицію для дорослих – 20 грн, для студентів – 10 грн, для учнів і пенсіонерів – 8 грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4311 / 1.68MB / SQL:{query_count}