Прокляті королі

Свого часу він заборонив Жаку Шираку називатися прихильником Шарля де Голля і титулував його "обраним монархом Єлисейського палацу". Моріс Дрюон особливо завзято сварився і з попереднім французьким президентом

Свого часу він заборонив Жаку Шираку називатися прихильником Шарля де Голля і титулував його "обраним монархом Єлисейського палацу". Моріс Дрюон особливо завзято сварився і з попереднім французьким президентом. А ще більш затято цей консерватор французької мови і традицій боровся із вживанням англомовних слів, наприклад, "волкмен" та з конструкціями на зразок "Madame le Ministre" на позначення міністрів жіночої статі.

У вівторок Париж втратив одного із найвідоміших своїх письменників - Моріса Дрюона. Прес-секретар Французької академії повідомила, що літератор помер у віці 90 років. Попри величезну кількість опублікованих творів - більше п'яти десятків, діяльність Дрюона не обмежувалася самою лише літературою.

У 1940-му він закінчив військову школу і здобув звання офіцера кавалерії. Під час Другої світової війни брав активну участь у французькому Русі опору. У 1942-му інкогніто через Іспанію і Португалію перебрався до Лондона, де приєднався до створеного Шарлем де Голлем руху "Вільна Франція". Став одним із близьких соратників де Голля. Займався у штабі питаннями інформації. Працював також як військовий журналіст. Дрюон є автором тексту знаменитого гімну французького Руху опору "Пісні партизан". А у 1973 році під час президентства Жоржа Помпіду він працював на посаді міністра культури Франції. Щоправда, уже наступного року змушений був подати у відставку, бо його колеги і митці виступили проти впроваджуваної ним політики. Політичні переконання Дрюона завжди були різко консервативними. Він засудив революційні події 1968 року, а згодом висловлювався різко негативно проти ідеї об'єднаної Європи і за окремий, національний курс Франції.

Президент Ніколя Саркозі назвав Дрюона "великим письменником": "Я прощаюся із великим письменником, великим борцем Руху опору, великим політичним діячем, великим майстром пера і людиною великої душі. Моріс Дрюон залишиться в історії насамперед як автор "Пісні партизан", текст якої він створив разом зі своїм дядьком Жозефом Кесселем. Він ризикував своїм життям під час війни, і цей вогонь, ця пристрасть до Франції і до свободи ніколи не полишали його".

Літератор народився 23 квітня 1918 у Парижі у родині ро­сійського емігранта. Вперше почав публікуватися у 18-річ­ному віці. 1966-го, 1998-го і 2000-го був нагороджений літературними преміями принца Монако Сен-Сімона і д'Обіне.

Дрюон був відомий своєю активною і безкомпромісною позицією у боротьбі за чистоту французької мови і традицій французької літератури. З 1966 року він був членом Французької академії. У листопаді 1985-го став її постійним секретарем. Моріс Дрюон студіював літературознавство, а згодом зацікавився політологією. У 1948 році він отримав Гонкурівську премію за роман "Великі сім'ї". Книга присвячена темі деградації французької еліти напередодні Другої світової війни, саме еліту письменник звинувачує в тому, що війна таки захопила Францію. Більшість творів Дрюона - це історичні романи. Багатотомник "Прокляті королі" описує королівські династії від Філіпа Вродливого до Генріха IV. Його книги - це заклик збереження і консервації культури, а його мовна елегантність і відчуття стилю захоплювали переважно читачів старшого покоління.

Моріс Дрюон був одним із 75-ти нагороджених Великим хрестом ордена Почесного ле­гіону - найвищої державної нагороди Франції. Отримав також державні нагороди Аргентини, Бельгії, Бразилії, Великобританії, Греції, Італії, Лівану, Марокко, Мальти, Мексики, Монако, Португалії, Сенегалу, Тунісу, орден Дружби народів СРСР.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.6483 / 1.56MB / SQL:{query_count}